Резултати от 1 до 10 от общо 10

Хладилник Indesit TAN13FNG - изгорял нагревател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #1

    Хладилник Indesit TAN13FNG - изгорял нагревател

    Здравейте на всички.
    От прочетените теми останах с впечетлението, че има доста компетентни участници във форума и се надявам да помогнете при решаването на проблема ми, за което предварително благодаря.
    Имам хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost /хладилник с горна камера, компресор Данфус и с два отделни регулатора за двете отделения/, купен месец август 2005 г. от Технополис в гр. Бургас. Проблемите започнаха от април 2007 г., когато се появи следния проблем: в горната част на хладилника има отвори, най-вероятно за обдухване от вентилатора, от които започва да тече конденз върху вратата отвътре, докато съда върху компресора и камерата са сухи. Във форума открих само тази подобна тема http://forum.setcom.bg/index.php/topic,28386.0.html, но моя проблем е по-различен. След като се свързах много трудно със сервиза за гр. Бургас /подробно описание за проблемите със гаранционната подръжка на хладилника смятам да пусна в специалния раздел на форума, за да не товаря темата и всички, които са натъкнат на моя проблем да са запознати предварителто и да не повтарят мойте грешки/ от там ми обясниха, че това е най-вероятно от чести спирания на тока или забравена отворена врата и понеже хладилника е нов не е добре да се отваря, а да го оставя 24 часа и повече да се размрази напълно и ако има проблем отново да се обадя. След като спазих точно препоръките от техниците и изхвърлих около 1 л. конденз от съда над компресора пуснах хладилника и така два месеца нямах проблеми. Месец юни обаче отново се появи същия проблем. Като най-големия наивник реших, че отново пак може да е спирал често тока, като че ли през първата година и половина безпроблемна работа на хладилника не е спирал тока, и отново повторих горепосочената процедура и така да средата на месец юли. След много проблеми със сервиза се оказа, че е изгорял нагревателя /по техните думи/, който се намира във ваната за събиране на кондензат в камерата. Смениха го малко след като изтече гаранцията /средата на месец август/, понеже новия дойде с голямо закъснение и о, радост … до вчера – отварям хладилника и отново същия проблем, а вече не е гаранционен. Направи ми впечетление, че буксите на новия нагревател не са като стария и се наложи да ги преправят, разбира се с уговаряне, защото по-лесно било да се срежат кабелите и да се усучат и че хладилника вече не е гаранционен и гаранция-франция колко ще работи този нагревател, а новия струвал 60 лв.
    Моля за вашите мнения по проблема и къде мога да потърся специализирана помощ в гр. Бургас.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #2

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    ох, поста ми няма да тие много от полза, но е по-добре че не е гаранционен - плащаш си отколкото трябва и поне знаеш че е направено
    на тия сервизи - визирам конкретно Техномаркет, само името им е сервиз
    мен ДЕВЕТ МЕСЕЦА ме мотаха за гаранционен хладилник

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #3

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Нагревателят може да е здрав но да не отива напрежение до него

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #4

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Когато замериха оргиналния нагревател и установиха, че е изгорял ми обясниха, че на всеки 24 часа този нагревател се включва /най-вероятно от реле за време според мен/, работи определено време и след това се изключва. За този период трябвало да се стопи леда във ваната в камерата и да изтече в съда върху изпарителя. Съмнението им за запушен тръбопровод от камерата към съда върху изпарителя отпадна, понеже при неработещ хладилник кондензата се изтича.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #5

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Трябва да има и часовник който исключва мотора и включва нагревателя Може и той да не дава връзка но все пак е хубаво да се види Аз съм близо до бургас но не знам кога ще имам път натам

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #6

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Интересното е обаче, че нагревателя е изгорял по някаква причина - или му е дошло времете или просто има нещо друго, което е изгорило и новия. По мои сметки се оказва обаче, че този нагревател май въобще не е работил, понеже от момента на монтажа му до сега са минали около месец и половина - два, а такъв е периода през двете размразявания, когато работеше добре хладилника и накрая дойдоха техниците. А дали проблема не е много по-сложен, а не в самия награвател - е това е въпроса, който остава неизяснен до сега.
    Цитат Първоначално публикувано от hotcool8
    ...Аз съм близо до бургас но не знам кога ще имам път натам
    Може ли да ми препоръчате Ваш познат добър хладилен техник в Бургас?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #7

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Отиди в Апогей 99 По бившата 9 ти септември Почти до пресечката за бившия Краснодар Има табела пред една кебапчийница с дървена ограда от лявата страна Ако нещо те мотаят ми се обади в АБВ то Скоро не съм ходил до там и не знам дали са същите техници Попитайте за Полимен той е добър

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #8

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Цитат Първоначално публикувано от hotcool8
    Отиди в Апогей 99 .....Попитайте за Полимен той е добър
    Намерих в интернет координатите на въпросната фирма и на г-н Полимен Полименов. До края на седмицата ще пробвам да се свържа с него и се надявам да ми обърне внимание, понеже се води на длъжност ръководител хлад. и клим. техника във фирмата и предполагам, че има достатъчно работа. Все пак предварително благодаря за оказаното съдействие.

    Ако някой още има идеи къде може да се крие проблема в хладилника също ще съм му много благодарен да сподели опит или идеи.


    Добре де, толкова мнения, относно различни теми, съм прочел в този форум и само hotcool8 /за което още веднъж му благодаря искрено/ ли се оказа, че е наясно с проблема с хладилника ми. А КЪДЕ СА СПЕЦИАЛИСТИТЕ, които присъстват тук и са се сблъсквали с различни проблеми, надявам се и с подобни или като моя, и биха оказали ценно съдействие при по нататъшното решаване на проблема ми. Ами нали затова са и тези форуми - или си чешем езиците или си признаваме, че до сега не сме се сблъсквали с подобен проблем, което никак не е лошо, защото човек докато живее се учи, и се интерисуваме от още подробности за проблема и ако можем помагаме, а ако не - здраве да е, но все пак сме се опитали да помогнем...
    ... И ако се надяваме на коректно сервизно обслужване в Република България, член на Европейския съюз, НАТО и други организации, и не си помагаме взаимно...Бог да пази България..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #9

    Re: Проблем с хладилник Индезит TAN13FNG Total No Frost

    Проблемът се разреши благодарение на форума в http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=5&topic=299 и помоща и резервните части на hotcool8 .
    Много скоро очаквайте обещаната тема в "Черния списък" за сервизното обслужване на хладилници Индезит в Бургас /същото ги касае и собствениците на хладилници Аристон/ и какви основни грешки не трябва да се правят.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    89
    #10

    “Качествено” сервизно обслужване на хладилници Индезит или...

    Здравейте на всички.
    По броя на прочитанията на темата: http://forum.setcom.bg/index.php?topic=33971.0 разбирам, че хората се интерисуват от нея и затова пускам тук обещаното продължение. Още в началото искам да уточня, че ако става въпрос за ремонт на обикновенни хладилници нямам впечатления от сервиза на Индезит за гр. Бургас, но ако говорим за ремонт на хладилници с No Frost система /същото ги касае и собствениците на хладилници Аристон/ тукашните хладилни техници от посочения сервиз, които за кратко по-нататък ще наричам “ония двамата” са на принципа: “не убивайте пияниста, толкова може човека”.
    Имам хладилник Индезит TAN13FN G Total No Frost /хладилник с горна камера, компресор Данфус и с два отделни регулатора за двете отделения/, купен месец август 2005 г. от Технополис в гр. Бургас. Проблемите започнаха от април тази година, когато се появи следния проблем: в горната част на хладилника има отвори за обдухване от вентилатора, от които започва да тече конденз върху вратата отвътре, докато съда върху компресора и камерата са сухи. На гаранционната карта на сервиза за гр. Бургас е посочен само стационарен телефон и адрес на блок. Както сигурно вече се досещате той е свързан с някакъв факс, който се включва след 45 сек. и ти гълта импулсите. Вероятността да вдигне някой този телефон е даже по-малка, отколкото да ти се падне тройка от тотото. След около седмица се свързах много трудно със сервиза и от там ми обясниха, че това е най-вероятно от чести спирания на тока или забравена отворена врата. Понеже хладилника е нов не е добре да се отваря, а да го оставя задължително 24 часа и повече да се размрази напълно и ако има проблем отново да се обадя. След като спазих точно препоръките на “ония двамата” и изхвърлих около 1 л. конденз от съда над компресора пуснах хладилника и така два месеца нямах проблеми. Месец юни обаче отново се появи същия проблем. Като най-големия наивник реших, че отново пак може да е спирал често тока, като че ли през първата година и половина безпроблемна работа на хладилника не е спирал тока, и отново повторих горепосочената процедура и така до средата на месец юли. Тогава вече ми стана ясно, че явно има проблем и след няколоко дена успях да се чуя с “ония двамата”, при което ме записаха в графика за посещение след два дни. На вторият ден ме вързаха цял ден да стоя в къщи, което се повтори и на следващия ден и представете си – не дойдоха. Сега вече и никой не вдигаше телефона, което ме пренуди да потърся посочения блок. Там обаче се оказа, че това е адреса на един от “ония двамата”, а сервиза е една немърливо поддържана барака на около 200 м. от блок в поляната. Понеже “ония двамата” за първи път щяха да отварят такъв хладилник и въобще не бяха наясно къде може да е проблема щели да се консултират със софиянеца Джонито от централния сервиз, който много разбирал от такива хладилници, но сега бил в отпуска и трябва да се почака. Дойдоха в началото на месец август, след като аз ходих още три пъти при тях, и се оказа, че е изгорял нагревателя, който се намира във ваната за събиране на кондензат в камерата. Смениха го малко след като изтече гаранцията /последната седмица на август/, понеже новия дойде с голямо закъснение и о, радост … до 22 октомври – отварям хладилника и отново същия проблем, а вече не е гаранционен.
    Направиха ми впечетление следните неща: 1. новия нагревател е три пъти по-малък от оригиналния и буксите му не са като на стария та се наложи да ги преправят /обяснението им беше, че това е дошло от София/, разбира се с уговаряне, защото по-лесно било да се срежат кабелите и да се усучат и че хладилника вече не е гаранционен и гаранция-франция колко ще работи този нагревател, а новия струвал 60 лв.; 2. намериха последствието, а не проблема, който в последствие се оказа че е дефектен термопредпазителя в дефростера; 3. въобще не потърсиха къде е платката с ел. часовника, който включва този нагревател и дали няма проблем в нея.
    На гарационната карта на хладилника пише: “След изтичане на периода на гаранция, Вие можете да изполвате същия сервиз, който би отремотнирал Вашия уред качествено и в срок”. Ако цитирам прословутия проф. Вучков бих казал “абе ланколу, вие малоуууумни ли сте, бе”? Ами като им видях гаранционното сервизно обслужване на какво ниво е и как се сменя оригиналния нагревател с друг, който има съвсем друго предназначение, защо да се надявам, че след гаранцията ще се подобри обслужването, а няма да си хвърлям парите на вятъра? Дано някой от Софийския централен сервиз на ул. Хайдушка поляна прочете тази тема и им обърне внимание на “ония двамата”, че така развалят реномето и на марката, и на централения сервиз, и на хладилните техници на No Frost системи като цяло.
    Изводи и препоръки:
    1. Когато купувате хладилници с No Frost система задължително търсете гаранцията да е поне три години, поинтерисувайте се къде е сервиза, отидете на място и поговорете с техниците и се разровете във форумите за избор на модел.
    2. При появата на дефект задължително отидете на място в сервиза, за да си уговорете дата за посещение.
    3. Не се доверявайте на всякакви увъртания, а предварително се поровете във форумите – тук и http://www.tehcomservis.com/forum/index.php, които са много полезни, за да добиете представа за проблема си и да не ви правят на идиоти.
    Дано съм бил полезен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за хладилник Indesit BAAN13
    От trifon81 във форум Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-06-14, 09:32
  2. Хладилник Indesit Frigorifero TAN 13 NFG
    От sturm44 във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 12-12-11, 08:23
  3. Проблем с хладилник Indesit BAN12
    От gogorog във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 16
    Последно: 19-09-11, 16:51
  4. Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор
    От Ivanka във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-10, 14:20
  5. Хладилник Indesit - размига се
    От plamstam във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 05-12-07, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе