Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96

Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Днес успях да си купя таблетчето от Public в The Mall.
    Това беше първия продаден Samsung Galaxy Tab в София.

    Отварям темата за устройството, по-натам ще пиша и впечатления от него, ще се радвам да обменяме опит с други собственици.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Написах кратко обзорче на Samsung Galaxy tab, в което излагам впечатленията си от него.
    Можете да го прочетете тук:

    http://setcombg.com/news/reviews/rev...laxy-Tab-1.asp

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Честита придобивка Крис. Да си го ползваш със здраве. Интересно ми е когато Гуугъл пуснат и втората си операционна система която ще е само за таблети, дали от Самсунг ще направят нещо по въпроса за ъпдейт към нея. Андроидчето ще си остане само за телефони Аз мисля да поизчакам и да грабна айпад. Прекалено свикнах с тяхната ОС а и джейлбрейка става за секунди.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #4

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Честито!

    Един въпрос (дано не прозвучи нахално):
    Винаги съм се чудил за какво се използват таблетите. Ти твоя за какво го използваш?

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    За какво го използвам ще мога да ти отговоря конкретно след няколко месеца.
    Смятам да го използвам за много неща, за които ползвам лаптоп в момента. И за друга група много неща, за които използвам смартфон.
    Дали Android-а ще ми е достатъчен и дали 7 инча ще са достатъчни ще мога да отговоря след време както написах по-горе...
    Основната ми идея е таблета да замени необходимостта от лаптоп и смартфон. Представям си идващата година с настолен компютър вкъщи и таблет + миниатюрен елементарен телефон с голяма батерия навън и при пътувания.
    Ако успее на 70% да задоволи потребностите ми, значи съм избрал подходящия момент и модел. Ако не... ще дойде следващото поколение.

    Като цяло въпроса ти е странен По същия начин можеш да питаш за какво се ползва един Нетбук

    stenly, лошото е, че аз пък хич не съм свикнал с ябълковата ОС и това ме отблъсна от iPad-а. Както и донякъде липсата на GPS и размерите му - малко ми е големичък. Иначе... наистина е прекрасна джаджа също.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #6

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    ... По същия начин можеш да питаш за какво се ползва един Нетбук ...
    Наистина ме изпревари.

    На мен ми е странно, защото таблета нито е лаптоп с ресурси, достатъчни за ежедневна работа, нито пък е телефон (поради размерите и теглото). Та затова питам.
    Освен това много модерни станаха напоследък, въпреки че ги има от няколко години на пазара. Явно нещо се е променило.

    Поздрави!

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Не съм съгласен за ресурсите...
    Дефинирай - ежедневна работа.
    Аз лично 80% от времето пиша някакъв код в текстов редактор или редактирам текстов файл, или работя с някакъв офис документ или търся и чета информация в мрежата. По-често ми се налага да обработвам елементарно картинки. Често ми трябва връзка с други компютри.
    Извън това, за забавление - гледам филми, чета книги, слушам музика, играя елементарни игрички ( след HOMM нищо сериозно не е успяло да ме грабне ) Ползвам GPS, ровя в Интернет, чета и пращам поща.

    Всичко дотук се надявам да се покрие от таблета, когато не съм в нас.
    Разбира се, понякога има и по-сложна работа, изискваща сериозен софтуер и хардуер, но не може да се изисква от едно устройство да покрие всички нужди...

    За твърдението, че има на пазара таблети от няколко години също не съм съгласен. Не знам какво разбираш под таблет, но ако говорим за редките модели лаптопи с тъчскрийн екран, които има тук там - то твоа не е таблет. Най-малкото заради операционната система. Нали си наясно, че няма как да работиш комфорто с... WIn XP или Vista например на тъч екран. За да има таблет, трябва да има подходяща ОС, а такава доскоро нямаше. iPad промени пазара и накара Google да се забърза, Win 7 може би също предоставя добри възможности за тъч работа, но това предстои да се разбере...
    ОСвен операционната система, такива хибриди имат и куп други недостатъци - голямо тегло, което изключва комфортната работа, безбожни цени.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #8

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Написах кратко обзорче на Samsung Galaxy tab, в което излагам впечатленията си от него.
    Можете да го прочетете тук:

    http://setcombg.com/news/reviews/rev...laxy-Tab-1.asp
    Убаво, но бюджета ми не стига за такава машинка а и няма GPS а само A-GPS, интернет трябва да се върже за около 10-20€ ,голямо е доста,ще се изчака да пуснат нещо по добро.
    Чакам за нещо с повече екстри.
    1.Да могат да се записват телефонните разговори с добро качество,както и да записва разговори за неограничено време.
    2.GPS и A-GPS ако му вкарам интернет.
    3.Да може да се зарежда някакъв Win7 Vista.
    4.Да има малък джойстик или такова копче да може да се мести на всички страни.
    5.UKW Радио

    Тогава бих прежалил някое друго евро.

    Няма да забравя като се удумках 300€ за телефон с GPS Samsung Omnia i900в момента да поясня го ползвам като телефон за 16€ от многото велики екстри ,не е само GPS проблема ами и елката която ...да не изреждам че само се нервя.Правят си бъгавите телефони и хората купуууват на поразия после се чудят какво да ги правят.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Моля за по-сериозни коментари...
    Виждам, че си писал и в темата за Самсунг телефона същите чудесии... мога поне да те насоча защо телефонът ти работи като такъв от 16€ - проблемът определено не е в него, а в задекранното устройство. Повярвай ми, на теб не ти трябва скъп и функционален телефон, камо ли таблет..
    Теорията с GPS-а и 20-те евро за интернет даже не я схванах...
    При мен тези екстри работят без пари и без интернет
    А с Win7 Vista-та също къртиш мивки...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Повечето A-GPSи (Assisted GPS) работят и без да се налага да плащаш на мобилният оператор като просто изключиш опцията. Е тогава работи като обикновен GPS и се налага да чакаш няколко минути да хване сателитите ...което ми се струва много глупаво при положение , че като себестойност трафика който ще направи през оператора е ~1стотинка. Вече ако си принуден да ползваш програми от типа на Google Maps Които правят голям трафик съм съгласен. Имам чувството ,че лошото има на A-GPS е доста грешно. Аз предпочитам да ми е бързо и лесно


    Ето какво пише във wikipedia

    http://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS
    Assisted GPS, generally abbreviated as A-GPS, is a system which can, under certain conditions, improve the startup performance, or TTFF (Time To First Fix) of a GPS satellite-based positioning system. It is used extensively with GPS-capable cellular phones as its development was accelerated by the U.S. FCC's 911 mandate making the location of a cell phone available to emergency call dispatchers.[1]


  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Естествено, че работят. В това число, както на обсъждания таблет, така и на телефона на юнака с безмислените мнения... Затова споменах като проблем задекранното устройство, ама...де акъл...
    Compare, тази вечер оспами форума с куп ненужни и погрешни писания. Моля те да се поспреш и да проверяваш твърденията си преди да ги споделяш! Ако не можеш да настроиш GPS-а на телефона си да работи само със сателити, това не означава, че не може да го прави. Както и болшинството неща, които изискваш в първия си пост.
    Горното ти мнение ще го изтрия, че ще ни се смеят хората. Извинявай, но си мисля, че ти си единствения човек, който ругае смартфона си, защото калкулатора му не смятал проценти. Другите ти оплаквания са със същата тежест. Първото ще го оставя, макар и то да е за коша.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #12

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Вчера съм получил две еднакви запитвания на лични, касаещи субтитрите на кирилица при гледането на филми на таблета. Какво трябва да направите за да имате коректно визуализиране:

    Отворете субтитрите с Notepad на компютъра.
    Не редакртирайте нищо в тях.
    Дайте - File - Save as - Най-долу в излезлия прозорец имате Encoding, който в случая ще е ANSI. Сменете го на UTF-8 и запазете файла.
    Това е - вече запазен в UTF-8 качете файла със субтитрите на таблета и ще имате адекватно показващи се субтитри на кирилица.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #13

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Бравос... Единственото, което не ми хареса, е типичният пластмасов Самсунг дизайн. Иначе възпроизвеждането на 1080р видео е впечатляващо. Да видим с какво ще отговорят конкурентите.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #14

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Не знам. За да не изглеждам карикатурно си купих карта само за данни, хем трафика е много евтин, хем няма да се подлъжа да вдигам тухлата до ухото да говоря...
    Телефонната функция ми идва леко безмислена...

    ПС - Абе пластмасата е хубава, не е долнокачествена. Макар че, една метална лента отстрани би била приятна.
    Вчера мернах някъде снимка, може и фейк да е била на скъпарска версия на Таб-а - задния капак и страничната лента бяха от метал... тамън за теб.

    ПС2 - хм, не било метална, а с кристали Сваровски за 2700 английски лири - поне на снимка... доста грозно.



  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #15

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    От вчера и аз се обзаведох със Samsung Galaxy Tab.Стрхотен кеф. Още не съм го разучил както трябва, но първите ми впечатления са отлични.Единствено се дразня, че не продават някакви калъфчета. Чудя се дали ще трябва да слагам скрийн протектор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Таблет/телефон Samsung Galaxy Tab 3 Sm-t111 2014
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-14, 19:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-13, 15:03
  3. Продавам таблет Samsung Galaxy tab P1000 7" 3G+Wi-Fi 16GB
    От geveko във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-13, 07:26
  4. Продавам Таблет Samsung Galaxy Tab P1000 16GB
    От o33y във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 07-08-12, 17:17
  5. Продавам Samsung galaxy tab P1000 7" таблет
    От siropo във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 19-05-11, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе