Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 96

Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #16

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Може ли някой да изтъкне причина да се купува Galaxy Tab а не iPad.
    Galaxy Tab е на същата цена , малък и с ограничен софтуер. Каква е идеята?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #17

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от lisper
    Може ли някой да изтъкне причина да се купува Galaxy Tab а не iPad.
    Galaxy Tab е на същата цена , малък и с ограничен софтуер. Каква е идеята?
    iPad няма USB и слот за SD карта Всеки евтин телефон има вече слот за карта. На iPad не му се сменя батерията, като си замине го мяташ в кофата.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    iPad няма USB и слот за SD карта :default Всеки евтин телефон има вече слот за карта. На iPad не му се сменя батерията, като си замине го мяташ в кофата.
    че то на кой от епълските продукти може да се сменя батерията, май такъв няма?!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #19

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Значи, отваряш спицификациите на двете устройства и четеш. Хубаво е да погледнеш и цените.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #20

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    biro, на iPad както и на iPhone батериите се сменят , трябват малко умения и тънки отверки.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    8
    #21

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Не гледайте цените на iPad по магазините той не е официално представен за българския пазар и са най-малко с едно ДДС по-високи от реалните. Реално iPad 16Gb може да се купи нов за 1000 лв. без 3G и 1200 лв. с 3G без договор.
    За сменяемата батерия довода на Apple е че това я прави с малък капацитет защото не може да се разположи оптимално. Това да има двойно по-голям живот на батерията е много по-важно от това да можеш да я смениш за 10 секунди веднъж на 2-3 години. На колко устройства сте си купили нови батерии, те имат живот колкото е живота и на устройството, а и ако толкова държиш не е невъзможно да се смени.
    Картата памет и USB като външна памет са излишни заради начина по който се прехвърлят данни на iPad. Синхронизира се не се копира.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    biro, на iPad както и на iPhone батериите се сменят , трябват малко умения и тънки отверки.
    от моя страна ги знаех тия работи, но честно казано използвах темата, за да оплюя още един път гнилата ябълка, какво да се прави, характерът ми е един такъв гаден и непоносим!
    Пък и си обичам да те заяждам много на тая тема брачед, да не говорим, за Христо.

    Сега сериозно, наистина може да се смени батерията, това не може да се отрече, въпросът е дали всеки може да го направи, ако се наложи някой ден.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Всеки пипал някога отверка и с минимална доза внимание ще се справи следвайки клип като този:
    https://www.youtube.com/watch?v=qnjtvMCndcw#ws

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    абе човек, кво ти говоря аз, кво ми постваш ти?

    въпросът е дали всеки може да го направи, ако се наложи някой ден
    Видеото което си дал е много поучително! Всъщност то показва и доказва, колко е трудна маневрата, не говоря, за такива, като мен и теб, а за хора, дето си нямат грам понятие от тия неща, та тия хора, само кат го видят тва видео и пипнат отверката, са ощърбили ръбовете, да не говорим, за това, че може да наранят екрана или друго.

    Та къде му е това практичното не разбрах?

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    @fanta - пак няма лошо. Всичките тези, на които тази операция ще им се види много рискована или не са сигурни в себе си ще дойдат при мен, при теб, при друг колега - така и ние ще изкараме някой лев, а и те ще си запазят екрана ненадраскан Та къде му е на това непрактичното не разбрах?

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #26

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от lisper
    Може ли някой да изтъкне причина да се купува Galaxy Tab а не iPad.
    Galaxy Tab е на същата цена , малък и с ограничен софтуер. Каква е идеята?
    1. Уникално неприятна за мен, затворена среда на работа, ограничаваща ме в много аспекти, или както ти го казваш:
    Цитат Първоначално публикувано от lisper
    Картата памет и USB като външна памет са излишни заради начина по който се прехвърлят данни на iPad. Синхронизира се не се копира.
    Приеми, че нямам желзние да боравя с устройство, на което не мога да копирам, а трябва да синхронизирам през фирмен софтуер! Нямам желание картата памет да ми е излишна и да разполагам с 16, вместо с 50GB пространство...

    2. Размерът - за някой 10-те инча са предимство, за мен недостатък. Искам малко и леко преносимо устройство. Samsung Tab се побира в голям джоб или малка чанта през врата. 2 пъти по-лек е. За iPad вече трябва да имаш по-сериозна чанта за носене, по моите разбирания се губи мобилността.

    3. Липса на GPS.

    4. За колко можеш да купиш iPad няма значение - редно е да се сравняват магазинните цени. Версията с 3G е чувствително по-скъпа от Glalaxy Tab. Тази без 3G не я коментираме, безумно е такова устройство да се купи без 3G свързаност.

    Това са моите доводи защо избрах Галаксито.
    Твоите са малък екран, който както обясних за мен е плюс, предвид, че поддържаната резолюция е почти еднаква и ограничен софтуер.
    Да, сухата статистика показва приложения, в пъти повече за iOS, спрямо Android. На практика - спомени ми приложение, което ти трябва и което го няма за Android, а го има за iOs. Това, че примерно за iOs има 5000 SSH FTP програми, а за Android са 50 поне мен не ме грее особено. Важното е, че и за двете има...
    Внимателно съм премислил какво би ми потрябвало на един мобилен таблет, преди да го купя съм огледал дали се предлага за Android, установил съм, че има всичко, което ми трябва и не съм се занимавал да гледам какво се предлага за iOs. Бих го направил ако съм установил липса на дадено приложение, което ме интересува, иначе е безмислено.

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar
    От вчера и аз се обзаведох със Samsung Galaxy Tab.Стрхотен кеф. Още не съм го разучил както трябва, но първите ми впечатления са отлични.Единствено се дразня, че не продават някакви калъфчета. Чудя се дали ще трябва да слагам скрийн протектор.
    Супер, радвам се, че вече не съм единствения тук с Таб
    Скрийн протектор според мен е напълно безмислено да се слага - нали затова имаме скъп продукт с Горила стъкло. Ползвай го с кеф, не задълбавай и не оставяй то да те ползва. Тоест, според мен е достатъчно надраскоустойчив за да си прецакваш кефа на работа с допълнителни лепенки.
    Калъф - купих си веднага след като взех Таб-а неопренов калъф от китайски сайт за $2.5. Дойде за 20-ина дни, вече седмица го ползвам - супер е - направен е точно с размерите на Таб-а, все едно е фирмен. Не мисля, че ти трябва каквото и да е друго - ето линк към калъфчето, можеш да си поръчаш.
    http://www.tinydeal.com/black-soft-a...3-p-14579.html

    Отделно си купих и малка чанта за през рамо, в която си събуирам таблетчето, кабеляци, зарядно, телефон, портфейл, цигари.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #27

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Понеже питах за какво може да се използва - намерих място, където таблетът е идеално решение:
    на пътешествие, където мястото (или теглото на багажа) е проблем, а има достъп до безжичен Интернет.
    Миналата седмица пътувах извън БГ без лаптоп и много съжалявах, че нямам таблет с мен.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #28

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Цитат Първоначално публикувано от ststefanov
    Понеже питах за какво може да се използва - намерих място, където таблетът е идеално решение:
    на пътешествие, където мястото (или теглото на багажа) е проблем, а има достъп до безжичен Интернет.
    Миналата седмица пътувах извън БГ без лаптоп и много съжалявах, че нямам таблет с мен.
    С този таблет си мечтая за деня, в който ще мога да ползвам 3G в чужбина на нормални цени. И WiFi е вариант, но... чувствам се ограничен, искам си 3G-то навсякъде
    Иначе да, това му е едно от основните предназначения - с жена ми се моткаме доста често из Европа за по 3-4-5 дни, с нискобюджетни авиолинии и само с ръчен багаж. Един път носих лаптоп, но... абе тежък и много място заема и батерията му свършва в неподходящ момент. С таблета е друга бира, перфектното устройство за тази цел, особено с наличния GPS.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #29

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Да, в самолета си гледаш филми или слушаш музика (не знам има ли добри игри).
    После - GPS ако се загубиш и Интернет - за всичко останало.
    Малко по малко и аз идвам в групата на почитателите ...

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #30

    Re:Таблет мечта - Обзор на Samsung Galaxy Tab

    Ще се сетиш
    ПС - В самолета вече може и да ползваш Интернет - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,47932.0.html
    Е... само в много малко самолети и кой знае на каква цена, но...

    За игри... не знам да ти кажа. Не ми остава време засега да ги проуча. Инсталирал съм един Angry Birds и... дотам. Голям срам, нищо не съм тествал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Таблет/телефон Samsung Galaxy Tab 3 Sm-t111 2014
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-14, 20:47
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-13, 16:03
  3. Продавам таблет Samsung Galaxy tab P1000 7" 3G+Wi-Fi 16GB
    От geveko във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-13, 08:26
  4. Продавам Таблет Samsung Galaxy Tab P1000 16GB
    От o33y във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 07-08-12, 18:17
  5. Продавам Samsung galaxy tab P1000 7" таблет
    От siropo във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 19-05-11, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе