Резултати от 1 до 10 от общо 10

baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    Здравейте има ли такива подови конвектори ? всъщност не знам как се казват на български - на английски е baseboard heater.
    май главно в щатите ги ползват.
    има ли внос / производство в България и дали на какви парички ще са?

    мерси.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #2

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    има, виждал съм го от БГ фирма да се предлага, ноооо беше доста скъпонещо кам 70-100 на метър излизаше. Ще потърся из записките да видя дали седи това нещо ....

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    в щатите е по 30-тина долара 750 вата електрическо. 30".
    това е евтино дори за бг. тука прост радиатор за под 100 лева трудно.
    дано да немариш линк/телефон. 10х

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    Аз за такива джаджи си мисля отдавна, като по-лесна за изпълнение алтернатива на вкопаването на водно подово във готова вече сграда. Виждал съм ги да опасват цялата къща в USA, но вместо ел. енергия, използваха подгрята вода от газов котел. Много добра идейка, но не съм виждал или чувал за такова практическо изпълнение в БГ в някой дом. И като изработка тези " джаджи " са прости - тръба с алуминиеви пластини по дължината на ръба между стената и пода. И в банята си седи. Освен алумина да е скъп, друго не виждам какво. Друго се чудя, дали при по-ниската Т* на водата от ТП ще са ефективни, но май ставаха, понеже бях гледал някаква такава скица. Аре кога ше поевтиняват тези чилърки
    Ако е на ток това, освен високата цена при покупката, няма ли да е неизгодно и после и със месечните сметки ?

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    ето ги как се правят - viva la discovery channel.
    има на точец , на вода и с няккъв силионец в средата -аз си търся ел - може наистина да стане алтернатива за подовото - помпите могат да се конфигурират да не правят конденс - не бяс хе сещал.
    има смисъл защото е ниско долу.
    чилари - по 3000 паунда само топлене смалл моноблок - не се занимаваш с вреони... 7-8кв+3 ел. за 60-тина квадрата стига.чак ме е яд че съм почнал от едната страна с клими вече.
    още го няма това животно в бг.

    https://www.youtube.com/watch?v=cceR4R2kZ3c#

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    има на точец , на вода и с няккъв силионец в средата -аз си търся ел - може наистина да стане алтернатива за подовото - помпите могат да се конфигурират да не правят конденс - не бяс хе сещал.
    има смисъл защото е ниско долу.
    чилари - по 3000 паунда само топлене смалл моноблок - не се занимаваш с вреони... 7-8кв+3 ел. за 60-тина квадрата стига.чак ме е яд че съм почнал от едната страна с клими вече.
    още го няма това животно в бг.
    КАкво имаш пред вид '' да не правят конденз '' ? Това нещо само може да топли.
    3000 паунда това са 6 изхвърлени клими - таман по 2 във всяка стая. Какво те е яд за климите. ТП заедно с тези грозни цени на тези " нискостенни радиатори " ще има да я изплащаш доста време и печелиш само един комфорт. Забрави за по-висока икономия.
    Аз се чудя какво ще стане ако разфасовам с флекса пити от изхвърлени клими, приблизително с размерите, показани на клипа, където си има по една тръбичка от питата и прилежащите към нея алуминиеви пластинки. Че ще е грозно- сигура, но и ефтино - убеден съм. А за останалите тенекии за фаца, може да се огънат и пръснат. Все си мисля, че за максимална ефективност ще е по-добре без тези капаци, но тогава ще се отвори грозна гледка.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #7

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    изглежда ефективно наистина. в уса е и наистина евтино. у бг къде обичаме йофтините неща го няма - странно.
    монтирано толкова ниско до пода би трябвало да има още по голям ефект.

    за конденза - подовото не можеш да го плзваш за охлаждане. за това ако имаш кръг за подово се пуска макс т 16тина градуса после ще почне да кондензира ако пуснеш по-студена вода. за по-студено само вентилаторни конвектори защото май имат как да отвещадт конденза....

    а бе да събера аз едни 3к паунда и да обзаведа апартамента.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    изглежда ефективно наистина. в уса е и наистина евтино. у бг къде обичаме йофтините неща го няма - странно.
    монтирано толкова ниско до пода би трябвало да има още по голям ефект.

    за конденза - подовото не можеш да го плзваш за охлаждане. за това ако имаш кръг за подово се пуска макс т 16тина градуса после ще почне да кондензира ако пуснеш по-студена вода. за по-студено само вентилаторни конвектори защото май имат как да отвещадт конденза....

    а бе да събера аз едни 3к паунда и да обзаведа апартамента.
    Е как да навлезе в БГ, като някой тъпак вижда, че е единствения вносител и надуе цените до небето. Сигурен съм че може да се произведе в БГ, ефтино,но при тази стагнация едва ли някой ще рискува скоро. За мен начинът е един - направи си сам . Даже ако тръбичките за фреона на питите са прекалено тесни, може да се разфасоват по 2, пак ще е компактно. Единствено с такъв нисък монтаж ще е ефективно с тази малка площ за топлообмен, а и като че ли ниско долу не прави толкова впечатление, като например едни радиатори/конвектори/клими/печки.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    намерих едни ама са водни , за цени не съм питал . http://www.vipdom.bg/services-heat.htm

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #10

    Re:baseboard heater - има ли такова нещо в БГ?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    намерих едни ама са водни , за цени не съм питал . http://www.vipdom.bg/services-heat.htm
    Пиши ги 80лв/м - 38.68 евра. На тия пари ще си разфасовам една външна пита и лев ще остане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 2in1 - Bluetooth и wireless на mini-pci - има ли такова нещо?
    От Бай Миле във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 03-10-07, 15:30
  2. Имало и такова чудо....
    От fichtenweg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-11-05, 15:43
  3. Странен проблем, САТА РАЙД или нещо такова
    От son_of_Odin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 29-12-04, 09:47
  4. Отговори: 23
    Последно: 19-11-04, 09:35
  5. Някакъв проблем с харда или нещо такова...
    От D3BEP във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-04, 12:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе