Вижте резултатите от анкетата: Какъв тип осветление използвате ?

Гласували
97. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LED Осветление

    30 30.93%
  • CFL - Енергоспестяващи крушки

    49 50.52%
  • Халогенно Осветление

    16 16.49%
  • Обикновени Крушки

    28 28.87%
  • Смесено от всички видове

    18 18.56%
  • Друг тип осветление

    3 3.09%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Анкета - Използвате ли LED Осветление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1

    Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Споделете какъв тип домашно осветление използвате

    Нека да поверим дали икономичното LED Осветление е добило популярност в България

    Можете да посочвате повече от един отговор
    Този пост е редактиран от krushki.com; 13-07-13 в 04:38.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #2

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Лед осветлението е много икономично, а също и доста ефектно осветление. Обаче за луничките примерно - все още няма луничка, която да прави сиянието на обикновената халогенна луничка. Лед луничка от 15 лв свети по-грозно от халогенна от 1,50 лв. Обаче пък както при мен 15 лунички харчат 45 вата - тоест колкото една халогенна.
    По груби сметки, ако в банята/тоалетна примерно си сложа 4 лед лунички, вместо 4 халогенни, ако всеки ден по 2 часа светят, за година едните ще изхабят за 25 лв ток, а другите за около 2,50 лв ток. При една луничка от 10-15 лв, за 2-3 години инвестицията се избива. Лошото - всичко е китайско, много хора взеха да внасят, тъй като е пазарна ниша.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    диодните лунички изкарват горе долу колкото да си избият парите и дефектират .. наслагал съм си от по 3 вата в коридора ,едната вече изгоря на няма 1 година .. инак навсякъде съм с луминисцентни с изключение на 1-2 жични - в мазата ,в тоалетната ,в банята ..

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Това за диодните лунички не вярно.

    И на мен ми изгоряха по този начин халогени китайски лунички на няма и 1 година.Китайските са така-халогенките са по 90 стотинки.

    След като смених 4 лунички(от 7) за няма и 1 година, си купих диодни немски лунички .С тях съм вече 4-та година и нямам проблеми, но те са немски по 9.50 лв едната ...

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    До сега не съм виждал диодна лампа която да прави осветеност колкото една 70-100 ватова халогенна крушка (НЕ луничка - това е декоративно осветление, а не за постигане на цялостно осветяване). Икономични са (диодните), но и светенето им е толкова.... на всичкото отгоре доста скъпи. Предпочитам да дам 2-3лв. повече за ток но поне да ми е светло. В хола съм сложил 5 х 70W халогенки с регулируем ключ - регулира се от почти пълна тъмнина до ясен слънчев ден.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    ледовете още много греят. много електроника + нашето ел.захранване...
    ще мина на лед, когато си направя офф грид системата и ще е на 12 или 24 волта.

    иначе съм на cfl-kи които смениха 8х g9-ки.
    когато сметнах колко ток гори само осветлението в хола направо изхвърлих полилеите с г9. сега съм с 4 1200 лумена cfl-ки за по 2 и нещо на промоция от кауфланд теяхната си марка, светят отлично и цвета е добър. купих и една осрамка за 10 лева - нищо особено не е, дори съм разочарован.
    новите полилеи + крушките ще се избият в рамките на 1 година, която вече преваля.

    смяната на обикновена с цфл-ка се избива за 2 месеца! с лед не съм сятал но предполагам ще е в рамките на година.

    като се сменят трябва да се гледат лумените които отдават ЛЕД, CFL- аз не съм правил компромиси с осветеността, че пишат големи глупости на кутиите каква крушка с каква отговаря.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #7

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Аз съм с ЛЕД в коридора(4 броя лунички) и кухненския плот(2 броя).За кухненската част съм с енергоспестяваща CFL, а в холовата с обикновенни 25 ватови-5 броя.Когато изгорят ще ги сменя с ЛЕД.

    Не съм сигурен обаче дали ЛЕД лампите могат да издържа на ключ с потенциометър.В трите стаи(спални и холова част на хол-трапезария) съм с ключове с дистанционно(за който и да е уред) с регулируем потенциометър.Проблема е че с тези ключове с потенциометър за 40 до 90 дни енергоспетяващите крушки изгарят... Смених 6-7 във отделните стаи докато разбера.Може би ЛЕД няма да горят, но луминисцентните CFL смених 6-7 докато разбера, че не издържат на ключове с потенциометри ...

    LED лампи има силни, но и цените им са силни.

    Що се отнася до регулирането на осветлението с потенциометър-предпочитам скритото осветление-не ти свети в очите , а ползвам и двата вида...

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Не зная дали с тези регулируеми ключове дали няма да се забелязва трептенето - при нажежаемата жичка не се забелязва защото докато реагира е дошъл друг импулс от ключа :rolleyes:
    Ще трябва да си използваш техните димери , но нищо ти не пречи да пробваш и с ключовете .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #9

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Не всички ЛЕД Крушки могат да се димират - За да сте сигурни трябва изрично да е написано че са димъбъл

    От пробите които съм правил с димиращи се крушки на 220 волта мога да кажа че трептене се получава едва когато светлината се намали до минимум - Това обаче не може да се приема за меродавно защото съм пробвал само с един модел ключ може проблема да е бил в него.

    При 12 волтовите мисля че не би трябвало да има трептене.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    някой пробвал ли е икейските лампички ? 8.1 вата , 400 лумена : примерно ΙΚΕΑ BG

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #11

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Искам да попитам крушки.ком за мнение за лед крушка - миньонка тип пламък (с остро горе).
    Защото в случая крушката ще бъде разположена нагоре и.... не знам как ще свети, дали 2 вата, дали 3 вата....голям зор е изчислението на тези лед крушки за помещение. При мен ми трябват 6 такива крушки за полилей за спалня - 17 кв. м.
    Отделно имам скрито осветление.

    Също и мнение за g9 крушки - кога ще излезе нещо с размер на нормалната халогенка, защото все пак при стъклено тяло като ми излезе крушката на 1-2 см ..... се гуни красотата на кристала .

    И на последно място - вече има много магазини за лед, но никой няма реална снимка, клипове и т.н. на стоката си. Примерно т.н. лазер за домашно удоволствие - някъде в нета бях намерил клип, само 2 цвята е май. Но никъде в над 10 магазина където го предлагат, нямат описание. А цена от 60 лв е супер достъпно за забавни домашни мероприятия.
    Този пост е редактиран от nikolayvarna; 24-03-13 в 22:46.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #12

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Здравейте,
    За да сте сигурни че ще ви е достатъчно светло можете да ползвате този модел с мощност 5 вата

    LED Лампа E14 5W

    Сигурен съм че и по слабият модел ще ви свърши работа, все пак не мога да бъда сигурен без да съм виждал стаята

    Това с G9 едва ли ще стане скоро, защото халогенните са директно на 220V няма електроника няма нищо. Трудно ще се получи ЛЕД лампа с такава мощност с такъв размер.

    В Нашият онлайн магазин над 90% от снимките са авторски (то си личи колко са амтьорски но поне са реални )
    Също така мисля че едва ли има друг магазин който да предлага по голям брой видеоматериали към своите продукти включително и на ЛЕД лазера който в момента не е наличен.

    https://www.youtube.com/watch?v=QcrINdDCiQg

    Поздрави

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Аз ползвам смесено - в работилницата халогенни и енергоспестяващи, в къщи ЛЕД - 6 ватови и 3 ватови, някъде енергоспестяващи, а на три места обикновени крушки.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #14

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Да, точно този клип бях гледал преди време, два цвята ли е наистина, или само в клипа е така?
    И аз и мои близки ползваме закупени от вас продукти, за момента не е имало проблеми с тях .
    Лед-ът е бъдещето в осветлението.
    Все пак повече от 120 години няма огромно развитие в масовите крушки. Дойде им редът

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #15

    Отговор: Анкета - Използвате ли LED Осветление?

    Доста отдавна го снимахме клипа и вече нямам спомен но вероятно би трябвало да има и трети цвят - щом има червен и зелен би трябвало да има и син но в момента този продукт е изчерпан и не мога да проверя.

    Благодаря за рекламата - Радвам се че сте доволни от нашите стоки.

    LED Осветление
    Този пост е редактиран от krushki.com; 01-04-13 в 22:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой email-клиент използвате
    От DeathKnight във форум Анкети
    Отговори: 20
    Последно: 19-12-05, 12:02
  2. Какво използвате за рипване на CD-та?
    От cristo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 31
    Последно: 22-03-05, 15:48
  3. Коя програма използвате за DOWNLOAD?
    От JOJO във форум Анкети
    Отговори: 30
    Последно: 20-06-04, 20:55
  4. Използвате ли Symbian телефони [devices]?
    От Malone във форум Анкети
    Отговори: 11
    Последно: 02-06-04, 14:48
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе