Резултати от 1 до 9 от общо 9

ниво на черното на 37LG6000 ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #1

    ниво на черното на 37LG6000 ???

    Здравейте за коледа си купих въпросното LG и след няколко дни почна да ми се струва, че черното сивее на фона на лачената черна кутия около него, порових малко в настройките , но с контраста,яркоста ,подсветката и цветовете нямах голям успех. В менюто има настройка ниво на черното,но тя не е активна и дори сверен на регион UK примерно телевизора не я прави активна , вероятни е активна в друг фърмуер за друг модел. Прегледах и сервизното меню и там не видях нищо подходящо за пипане.Та въпроса ми е ако някой знае как се регулира нивото на черното на 37LG6000 ще му бъда много благодарен.

    Не е болка за умиране но като си навиеш нещо на пръста, че те дразни и си гледал на 36" SONI trinitron-CRT малко дразни .....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    Това е положението с LCD-тата. Ако в стаята е слабо осветлението се вижда ясно сивеенето. Няма как черното да стане по-черно. Това е параметър, който е различен за различните телевизори. Следващия път повече гледай като купуваш телевизор и няма да гледаш динамичния контраст, а реалния. В магазините има силно осветление и трудно се забелязва лошото черно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #3

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    идеята беше дали може да се направи активна настройката в менюто за ниво на черното, но мерси за отговора на Юлиан.То и четене му е майката по форумите , но покупката беше инцидентна гръмна стария и беше 31.12.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #4

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    намерих го при братушките- активна е само при AV (NTSC-M), HDMI или Component..

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    22
    #5

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    Цитат Първоначално публикувано от quietriot
    намерих го при братушките- активна е само при AV (NTSC-M), HDMI или Component..
    Значи няма да стане,че и аз като теб го купих на бързо и сега много ме дразни ,само че моя 32LG6000

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #6

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    Предполагам ще стане ако му се подаде входния сигнал на тези входове,по висока честота няма да а е активна функцията,но аз понеже съм на Булсатком ще пробвам да го подам на компонентния вход и ще видя какво ще стане.Сега трябва кабел скарт/компонент дано има такъв модел

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    Цитат Първоначално публикувано от quietriot
    Предполагам ще стане ако му се подаде входния сигнал на тези входове,по висока честота няма да а е активна функцията,но аз понеже съм на Булсатком ще пробвам да го подам на компонентния вход и ще видя какво ще стане.Сега трябва кабел скарт/компонент дано има такъв модел
    Да има кабели скарт-компонент.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #8

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    Проверено и работи, когато се подаде видео сигнал на въпросните входове настройката на черното става активна и промяната е осезателна става си доста по черно от това което е.
    Недомислено е че не работи по висока честота и по обикновениете скарт и A/V входове, но с малко кабели нещата се оправят.
    Надявам се да съм бил полезен и на други ........

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #9

    Re: ниво на черното на 37LG6000 ???

    оказа се, че не е толкова просто, кабели май такива няма, а трябва конвертор който да конвертита аналогов/цифров сигнал -никога не е толкова просто колкото ти се иска.........)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам телевизор 37LG6000
    От mpoxama във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-13, 07:38
  2. Домейн от първо ниво
    От painter във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 13-02-12, 12:06
  3. Как да reset-на на най-ниско ниво Nokia 3120
    От MetalMilitia във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-06, 16:27
  4. JAVA на ниско ниво
    От The_Wizard във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-06, 12:38
  5. Шахмат на световно ниво
    От Wise във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 21-05-05, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе