Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

LG 32LC25R - "проблем"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #1

    LG 32LC25R - "проблем"?

    Здравейте,

    При сцени с много тъмен (черен?) фон (например при надписите в края на филм) се забелязва нещо като автоматична смяна на контраста/осветеността - като трептене на картината.
    Проявява се и при сигнал от кабелната ТВ (аналогова) и от компютър през VGA-входа.

    Поиграх си с настройките (параметрите на картината, XD-функцията), но не успявам да отстраня/изключа този "ефект"!

    Някой може ли да подскаже нещо?

    Благодаря!

    П.П. За същия проблем открих съобщение и в раздела "Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2007", но там не открих отговор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #2

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Отиди в менюто за настрйки на дисплея, избери си юзер 1 и там си корегирай по твой избор контраст, цвят и други ....
    След това от менюто за XD ( или там както беше ... ) си избери РЪЧНО настройване и изключи и трите позиций ...
    Няма да имаш грижи .... Телевизорчето си го бива ... ама не му позволявай да ти казва, какво и как да гледаш ...

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #3

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Благодаря, mmmladenov!

    Но се оказва, че като съм избрал вход RGB (връзката ми по VGA-кабел с компа) опцията XD не е активна - т.е. не мога да променям настройките за нея!

    П.П. В останалото наистина съм доволен от изображението на телевизора - дори не очаквах толкова добра картина на стандартна аналогова кабелна ТВ

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #4

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Намери ли решение на "проблема" със смяната на "тъмното" ?
    Дали не може да се изключи от сервизното меню и всъщност, как се влиза в него?

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    За съжаление още не
    Дори преди 2-3 съдмици звъннах на сервиза на LG тук, но не можаха да ми кажат нищо по въпроса.

    За сервизното меню - активира се като при включен ТВ се натискат едновременно за 5-6 секунди бутоните Menu на дистанционното и на ТВ-то. За съжаление имената на опциите вътре не са много "подсказващи". До момента пробвах 2-3 промени, но без успех.

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov
    Намери ли решение на "проблема" със смяната на "тъмното" ?
    Дали не може да се изключи от сервизното меню и всъщност, как се влиза в него?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #6

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    И аз прегледах сервизното меню ама нищо не разбрах
    Дали не може да се намери ,отнякъде описание на функциите в него ?
    В сервиза на LG ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    7
    #7

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Като ми остане време се ровя периодично из форумите в търсене на описание на опциите в серв. меню (и за евентуално решение на "проблема"), но до момента без успех
    Колкото до сервиза - преди около месец звънях в Роял Електроникс (те са гаранционният сервиз на ЛГ), описах им проблема и ми казаха, че тъй като моделът е относително нов и не са идвали при тях, не можаха да ми кажат нищо конкретно (предложиха ми да им го занеса да го погледнат

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #8

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Дали няма решение вече ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #9

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Ако това е нов модел то аз съм трамвай, това е същият модел ТВ като 32LC/LE2R само с малко подобрена матрица с по-голям контраст 1000:1. Инак всичко си му е еднакво с предходният модел. Тея то Роял Сервиз или поне тоя на които си се обадил да отиде да се гръмне.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #10

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Е това вече не знам как го направих Докато си бърниках в сервизното меню ... какво промених незнам , ама сега на светлите сцени ми се затъмнява образа а на тъмните изсветлява ...
    Ще ме побърка този телевизор
    ако някой е намерил решение ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #11

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Mоля, ако някой има подобен проблем и го е решил да постне тук едно солюшънче

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #12

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Цитат Първоначално публикувано от mmmladenov
    Е това вече не знам как го направих Докато си бърниках в сервизното меню ... какво промених незнам , ама сега на светлите сцени ми се затъмнява образа а на тъмните изсветлява ...
    Ще ме побърка този телевизор
    ако някой е намерил решение ...
    Taka e като не си чел внимателно темата за сервизните менюта пояснил съм че преди да направите каквито и да е промени в сервизното меню-запишете на един лист-показателите -в случай че не сте доволни -да можете да го въстановите
    Твоето решение-намери някой със същият телевизор-да влезе в сервизното меню и да ти продиктува параметрите(без да пипа нищо)-съответно ти си настройваш твоя телевизор по тях

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #13

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Промених в сервизното меню модела от 32LG3000 na 32LG5700 след което бутона "меню" на телевизора отказа да работи и немога да отворя сервизното меню.Може ли по друг начин да се влезе в сервизното меню.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #14

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    да чрез сервизният вход-но това могат само в сервиза
    и явно никой не чете-АКО НЕ ЗНАЕТЕ НЕЩО ЗА КАКВО Е В СЕРВИЗНОТО МЕНЮ-НЕГО ПИПАЙТЕ!!!!!!!
    За какъв дявол ти беше тази промяна-НЕ можеш по този начин да промениш шасито и хардуера

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #15

    Re: LG 32LC25R - "проблем"?

    Мерси.Сега вече знам и ще ползвам само дистанционното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Проблем с LG 42LB700v "out of memory.app is closed""
    От mr_spek във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-05-15, 11:02
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе