Здравейте!
Та проблема е следния.
След около 14 дневен период, си получих успешно LG-то от сервиза на ТМ.Повредата беше мъртъв телевизор(не се включваше).В гаранционната карта е записано подменен PCB board.По мой превод означава , че са ми сменили платката.
Преди ремонта ,звукът от оптичния изход се разпознаваше като DD 5.1, от цифровия ресивер.Говоря за цифровите канали от рода на HBO, MTV HD и други подържащи многоканално аудио. След ремонта всичко вече е 2.0, демек стерео.
Единствено ми направи впечатление, че в меню "САМОДИАГНОСТИКА", телевизорът се идентифицира като 37LF2500.
Преди това моделът беше 37LF2510. Не зная, дали PCB-то е универсално, но най-вероятно в него е проблема.

Та въпросът ми е следния: Има ли опция в сервизното меню, която активира(или деактивира) , многоканалният звук през оптичния изход???
Нещо като активиране на USB плейъра в тази и някои от другите серии на LG( LH2000,LH3000 и т.н.)

Предварително Благодаря за отделеното време и знания!


_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296026441[/time]_________________________________________________

След известно четене по форумите, открих ключа за палатката!
В настройки на аудио /цифров аудио изход беше настроено на "PCM", смених го на автоматично и звукът си излиза вече 5.1!