Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с HDMI на LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с HDMI на LG

    Здравейте имам един много странен проблем с HDMI на телевизор LG 32LW5590,когато го свържа към лаптопа ми не ми изкарва сигнал.В началото си помислих че лаптопа ми не е наред защото преди един месец ми смениха видеокартата и веднага го върнах в сервиза,но от там ми казаха,че няма проблем и ми работи HDMI.Имам също и HD приемник на булсатком който е вързан за телевизора с HDMI кабел към един от HDMI изходите на телевизора той си работи перфектно.Понеже не съм си купел още HDMI кабел изваждам от булсата кабела и го свързвам към лаптопа при спрени и двете устройства.Пускам ги и на LG-то ми дава че няма сигнал изобщо не е активен входа връзвам го отново на приемника и ми тръгва веднага.Лаптопа ми е с NVIDIA GE FORCE 8600M GT видеокарта,в контрол панела се вижда че е свързан телевизора но няма никакъв сигнал.Дори ми излиза и настройка на резолюция и всичко е както трябва но на телевизора не излиза нищо.А с булсата нямам никакви проблеми.Не е от кабела не е и от телевизора няма настройки на телевизора.
    Четох много фороми но не можах да намеря такъв проблем като моя.
    Преди да ми сменят видеокартата съм го пускал с кабела на булсата и нямаше проблеми но сега нещо стана и неще да ми искара сигнал.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    17
    #2

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Колега имам същия проблем. Имам тв Lg друг модел изгоря ми видеокартата на лаптопа същата като твоя бсмених я и след това не мога да пусна лаптопа към тв през HDMI пробвал съм лаптопа към друг тв няма проблем, но не съм пробвал HDMI на тв дали работи, смятах, че проблема е в ТВ. Интересно ми е какво ще ти отговорят!?

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #3

    Re:Проблем с HDMI на LG

    @Doche, дай повече информация за лаптопа и каква операционна система ползваш?

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #4

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Лаптопа ми е ASUS G1Sn с харектеристики:
    процесор - Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5550, 1833 MHz
    данна платка - G1000S Series Notebook
    Памет - 3072 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    Видеокарта - NVIDIA GeForce 8600M GT (128 MB)
    хард диск - Hitachi HTS542525K9SA00 ATA Device (250 GB, 5400 RPM, SATA)
    Ползвам операционна система Windows 7 Ultimate x86 SP1
    Незнам дали има значение но HDMI е 1.3 на лаптопа а на телевизора е 1.4.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #5

    Re:Проблем с HDMI на LG

    На прима виста си мисля, че е хубаво да тестваш лаптопа на друг телевизор за да си сигурен, че HDMI изхода работи. Другото за което се сещам е проблем с драйвера. Преинсталирай го, или инсталирай последния възможен. Предполагам, че си пробвал вече от Nvidia панела различните сетинги: Clone, DualView и т.н.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Преинсталирах си драйвара на видеокартата няколко пати и съм с най новия драйвър на NVIDIA 296.10 от 13.03.2012.Не вярвам от сервиза да са ме излъгали защото когато го занесох още на същия ден ми се обадиха че нямам проблеми и че HDMI ми върви без проблеми,дори ми казаха че преди да се стартира операционната система се появява сигнала когато са го тествали.Когато го взех им обясних какъв ми е проблема и те не ми дадоха логично обяснение.Пробвал съм и тези настройки и когато го дам да ми даде картина само на ТВ-то ми се изгася дисплея на лаптопа и нищо не се показва на тв-то

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #7

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Ако ползваш кабела от Булсат е възможно проблемите да са от него -освен ,че има доста некачествени ,май и доста /ако не всички/ са 1.2 .

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Няма как проблемите да са от него, при условие, че със същия кабел телевизора си работи, когато е свързан с приемника. Но нищо не пречи да се тества и с друг кабел.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #9

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Здравейте отново.Днес бях в технополис и си купих нов HDMI кабел Philips 3m http://www.philips.bg/c/cables-conne...v4433h_10/prd/
    И пак същата работа кабела според мен е хубав,пробвах го на булсата бачка но от лаптопа пак не ми излиза нищо.
    Искам да попитам ако тези от сервиза са ми разместели нещо HDMI входа и кабела не може да влезне хубаво възможно ли е това да е проблема за да не ми дава сигнал и възможно ли е да си прецакам пак водеокартата.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Ако не е влязъл до края HDMI кабела ,няма как да излезе картина .

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #11

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Здравейте отново.Днес си занесох лаптопа на сервиза и го оставих пак и след половин час ми се обадиха,че бил готов имал съм проблем с драйверите върнали старите драйвъри и тръгнал,но този пат го видях с очите си че бачка.Бяха го вързали за някакъв ТВ и си вървеше без проблем лично го видях.Да ама като се прибрах вързах го за LG-то и пак същата работа.Проблема значи не е и в лаптопа имам чисто нов кабел с който в сервиза ми бяха вързали лаптопа,значи не е и от него.Остава ТВ-то сещам се че когато ми вървеше преди бях със по стара софтоерна версия на LG-то.Преди 1 месец някъде се обнови до версия 05.11.08 възможно ли е новата версия да дава някакъв бъг?Въпреки че на булсата няма проблеми.Имали смисъл да пробвам друг лаптоп да свържа към ТВ-то.Друго което направих е да върна фабричните настройки на ТВ-то,но пак същата работа няма никакъв сигнал въпреки че на лаптопа ми излиза че съм го вързал към LG-to и ми дава настройките,но няма никаква картина.Има ли вариант да си върна старата софтуерна версия и възможно ли да е от това?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #12

    Re:Проблем с HDMI на LG

    Колега от настройките на видеокартата с каква честота на опресняване подаваш сигнал към ТВ-то, да не е повече от 60Hz?Друго не се сещам освен да пробваш с друг лаптоп.Няма логично обяснение, аз също съм със новия ъпдейт на LG-то 5.11.08 и не съм срещал подобен проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HDMI проблем
    От evgeny_79 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 06-02-13, 14:38
  2. Проблем с HDMI
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-07-11, 13:01
  3. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  4. Проблем с HDMI
    От wizard2000bg във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 12-08-08, 21:20
  5. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе