Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #16

    Re: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    не си достатъчно оправен
    при мен беше голяма драма с пускането на моя флашка... викане на управител имаше закани глупости... как да ти фърла една пачка пари без да си пусна каквото искам на него... и му казах искаш да връщам телевизор през ден ли?
    накрая LG-то се представи най-добре. имай впредвид не само мачовете... имаш още куп неща за които предпочетох LG а най-вече дизайн. панасоника ми беше дървен. а за опресняването на картината както казах невидях разлика... а да не говорим че плазмата вече е стара технология (макар и доказана) предпочетох LED-a.
    а и за 1500лв ще вземеш 47lm620

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    23
    #17

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    За дизайна няма какво да кажа. Дизайна на LG е много добър. Ама реално човек си купува телевизор, а не дизайн.
    Реалните HZ на LG 42LM640s какви са? Матриците еднакви ли са на Panasonic TX-L42ET5E и LG 42LM640s? А и да споделите при гледане на футбол как се представя?
    Накрая ще взема да го купя да го тествам в къщи и да го върна ако не ми харесва.
    Този пост е редактиран от lanselot; 05-02-13 в 13:06.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #18

    Re: Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    Цитат Първоначално публикувано от lanselot Виж публикацията
    За дизайна няма какво да кажа. Дизайна на LG е много добър. Ама реално човек си купува телевизор, а не дизайн.
    Реалните HZ на LG 42LM640s какви са? Матриците еднакви ли са на Panasonic TX-L42ET5E и LG 42LM640s еднакви ли са? А и да споделите при гледане на футбол как се представя?
    Накрая ще взема да го купя да го тествам в къщи и да го върна ако не ми харесва.
    Имат доста разлика във формата на пиксела. Реално не са хич еднакви
    Но имай впредвид че панасоника не поддържа DTS и дори неможе да го изкара през изводите. (корегирайте ме ако греша) и уеб броузъра не поддържа флаш.
    Доколкото до херците. панасоника 300 vs LG 400Hz Но на сонито колко са реални не се знае
    300 Hz BLS = 100 Hz
    LG-са 100 като добавят черен фрейм за да ги направят 400.
    20090908181730220.jpg
    Също така гледам панасоника се оплакват че са му малки субтитрите и не всички тръгвали...
    Тъйче взимаш флашката и пробваш и който ти е на сърце
    Този пост е редактиран от Gogo Byte; 05-02-13 в 13:25.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    23
    #19

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    От това, което аз четох и двете матрици би трябвало да са IPS. Ама то има няколко вида IPS. Та коя точно каква е не се знае. За Panasonic -a реалните Hz са 100, а за LG някъде прочетох, че били псведо 100. Какво би трябвало да значи това псевдо и дали заради това не са проблемите със спорта нямам идея. Затова исках някой по сведущ по въпроса да си каже мнението. Ако знам че няма да имам проблеми със спортните предавания бих се метнал на LG. В случай, че ще имам по добре да прежаля липсата на ДТС и на флаш. Или пък да търся друг модел, ама в тоя ценови диапазон май няма какво друго читаво да се вземе.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    ET5E серията на Панасоник поддържа DTS. Флаш няма. Проблем със субтитрите има само на 3D филми пускани от флашка. На 2D чете почти всичко... размера наистина можеше да е малко по-голям, но ако си с нормално зрение ще виждаш и тези

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #21

    Re: Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ET5E серията на Панасоник поддържа DTS. Флаш няма. Проблем със субтитрите има само на 3D филми пускани от флашка. На 2D чете почти всичко... размера наистина можеше да е малко по-голям, но ако си с нормално зрение ще виждаш и тези
    Сега видях по форумите че пуска DTS но изкарва само 2 канала навън. По никакъв начин неможе да ползваш 5.1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    23
    #22

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    LG -то изкарва ли 5.1 навън?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    69
    #23

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    Аз съм с 42" ЕТ5Е серията и съм страшно много доволен. За спорт няма сравнение, появява се така наречения диминг при много тъмни сцени, но не знам да има ЛЕД тв, на който да няма. За ХД каналите нямам думи - просто се наслаждаваш. Аз лично гледам филми с ХДМИ кабел от лаптопа, от колкото да прехвърлям на флашки и т.н. Но все пак има разлика дали гледаш мач на Диема или на СКАЙ спортс ХД. Аз лично най-много се възхищавам на Ф1 - картината е убийствена. Сега поне при мен дилемата е какво дом. кино да взема, за да мога да използвам 1 ДУ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #24

    Re: Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    Цитат Първоначално публикувано от lanselot Виж публикацията
    LG -то изкарва ли 5.1 навън?
    Да. Вади го даже DST некомпресиран. Каквото си му подал това изкарва през оптиката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    25
    #25

    Отговор: Избор на телевизор 40-42" - Panasonic, LG

    И драсни после да кажеш какво взема и дали си доволен,че аз реших да изчакам до пролетта за модели 2013.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на телевизор 40" или 42" - бюджет 750лв.
    От tesiv във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-10-14, 23:13
  2. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  3. Последни съвети за избор на телевизор 40"-46"
    От PooLoVe във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-10-10, 19:42
  4. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41
  5. Избор на телевизор с "намален обем"???
    От yasoo във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-11-07, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе