Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree2Одобрявам

LG LA 6130 Въпрос за 3д?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #1

    LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Преди няколко дни си купих LG LA6130 3Д мислех, че няма да имам проблеми с пускането на филми тъй като имам и по- стар модел LG LW570s, но не се оказа така... Започнах с този филми Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.48fps.Edition.3D.2012.1080p.BluRay.Half-OU.DTS.x264-HDMaNiAcS" и друг негов релииз Energy-Torrent :: Детайли за торента "The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.3D.1080p.Bluray.H-SBS.X264.ML-zman" и какво се получава-в десния край на екрана остава една незапълнена черна линия,която мисля, че идва от настройки на резолюция или нещо подобно,но изпробвах всичко което се сетих и не можах да я отстраня; втория проблем е, че при същите два филма въпреки, че избирам правилния формат от телевизора двата образа се разминават все едно се наслагват, но с разминаване все едно гледаш без очила... Реших да пробвам с друг филм свалих от същия торент Life of pi SBS при него качеството на 3Д е страхотно, но тази черна лента остава отново... Свалих и един блу-рей 3Д филм Тримата мускетари близо 40 гб него въобще не мога да го подкарам за момента, защото нещо плеяра на Арк софт Тотал медиа тиатър ми прави някакви проблеми ... Та дали бихте така достатъчно добри да ми помогнете с някакъв съвет как да фиксирам тези проблеми ?

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    За 3D аз ползвам CyberLink PowerDVD 13 . Файла на "Тримата мускетари" с какво разширение е?


  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Зареждаш го във виртуален BD-ROM (primerno DeamonTools), след това от плеара който ползваш го отваряш (за PowerDVD 13 файловете и устройствата от които ще се пуска съдържание трябва да са добавени в библиотеката му - иначе не тръгват - поне при мен е така).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Да да голям пропуск от моя страна благодаря. Така с исо файловете всичко е ок качеството е перфектно и няма черни ленти отстрани... Но какво за Км плеира и филмите СБС или Топ анд Даун при които тази черна лента отрязва доста голяма част от екрана ... При по стария модел ТВ което имам не се получава такова нещо при филмите?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #6

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    При мен PowerDVD 13 няма такива изисквания.
    След зареждането на ISO-то във виртуалния BD-ROM /ползвам софтуера на Virtual Clone Drive v.5.4.4.0/, плеъра се стартира автоматично. Телевизора извежда съобщение че е открит 3D сигнал и екшън.
    TMT 5 работеше на същия принцип, като преди стартирането на менюто на филми питаше дали искам виртуалното дистанционно за навигиране да е активно. Казвам работеше до версия 5.. Последната му 6-та версия така и не ми се отдаде да я подкарам, дори и с наличен ключ. Все по-добри стават в опазването на софтуера си, за наше съжаление.
    Черни ленти да има над и под картината на Blu-ray филм - е разбираемо, но отстрани да има такава - такова чудо не съм срещал за почти 3 години гледане на Blu-ray 3D кино у дома.

  7.  
     
  8. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #7

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    аз също много странно ... както и да е туко що подкарах powerdvd 13 с него въпросните ленти не излизат на mkv. фаиловете и качеството е страхотно явно проблема е с км и пот плеяра с ТМТ подкарах и исо файл всичко е ок ... Проблемът които ми остана да реша е че при powerdvd 13 сега субтитрите ми излизат от ляво и от дясно все едно екрана е разделен това е при мкв файловете как да ги фиксирам да си излизат само посредата?

  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #8

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Така излизат, защото плеъра няма настройка /аз поне не намерих/ чрез която така наречените 3D субтитри /.idx/. да се насложат, както прави с картината при .mkv риповете. Можеш да ползваш обикновени субтитри, които ще са в равнината на екрана т.е. няма да има при тях 3D ефект. Такова представяне на обикновените субтитри в 3D, май го има само в мултимедийните плеъри. Поне при мен на Дивата - при гледане на .mkv рип все едно от кой вид, обикновените субтитри "изскачат" пред екрана на плазмата ми. Конвертирането им с 3D subtitler напрактика става излишно.
    Разбрах черната ти лента отстрани, кога се появява. Тъй като плеъра предлага ръчна корекция на 3D ефектите само при SBS риповете, когато пробваш такава с Up/Down рип и се получава това смачкване на картината по хоризонталата, дори и при предварително посочен източник в Up/Down в настройките налични в 3D режим.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #9

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Мхм но интересно защо при по стария ми телевизор LG не се получаваше така с тази черна лента ...
    Значи предлагаш за 3д филмите в мкв. формат да използвам обикновени субтитри?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Я дай една снимка да ги видим тия странични черни ленти , то и като засилиш 3Д ефектите (3Д дълбочина и 3Д точка на гледане) пак отстрани има "черни линии" .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #11

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Zippyshare.com - CAM00087.jpg ето тази в ляво на екрана когато се сложат очилата не се вижда но тази в дясно остава черна макар и на снимката да не се вижда така
    Това да отбележа става при плеярите като КМ, ПОТ или ВЛС при преобразуване на формата на филма чрез дистанционното на телевизора,при cyberDVD става същото- но само с този плеяр когато го пусна само да си разпознае формата на 3Д всичко е ок като изключим че пък тогава субтитрите излизат от двата края а не в средата

  13.  
     
  14. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #12

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Това е нещо по настройките в софтуерния плеър - точно заради подобни "глупости" и след сума ти загубено време си взех 3Д медия плеър и повече не се занимавам - то някой път докато го настроиш ти минава мерака да гледаш - не че се "спуквам" от гледане на 3д филми - общо взето освен някоя анимация , Аватар и някой документален филм , всичко си е най-добре да се гледа в 2д .
    raziel66 и Dominator харесват това.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #13

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Софтуерния плеър ще рече стоковите настройки на твто това ли имаш предвид? В момента това много ме дразни, защото имам и LG LW серия от 2010 ии такова нещо до сега не ми се е случвало, а този е чисто нов модел ... Я дай някакъв линк към такъв 3д медия плеър и няколко думи как стоят нещата с пускането и т.н ?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #14

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    Не имам предвид КМ/Пот и т.н. софт. плеъри , които в съчетание с кодеци и драйвери на видео картата често омазват най-елементарното нещо - да си пуснеш филм . Сега ползвам външен 3Д медия плеър (най-обикновен "китаец" за 140лв - може да погледнеш темите в съответния раздел Мултимедийни плейъри ) и не си губя повече времето в настройки - поне при мен се налагаше , защото лаптопа не е постоянно вкл. към телевизора . Има вариант и с DLNA сървър .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: LG LA 6130 Въпрос за 3д?

    До тук добре а някакъв съвет как да оправя проблема със субтитрите да не излизат отляво и от дясно а само в средата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе