Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 144

TV lg47lm670-прекьсва говора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #1

    Question TV lg47lm670-прекьсва говора

    здравейте съфорумници,отдавна чета форума,но едва днес се регистрирах. имам проблем с тв lg lm47670. на някои от програмите, като кинонова, планетафолк и още една две програми от време на време говора сече за около 1-2 минути, като през това време картината е перфектна и не насича. по време на засичането на говора, като преместя на друг канал няма насичане на говора. обаждах се в lg, казаха да си тествам телевизора с теста на говора и ако не от там да се обърна към кабелният оператор. от кабелният оператор ми каза, че проблема е в телевизора! явно има проблем, но никой не казва от къде може да идва проблема! имам същият телевизор 32 инча, но при него няма този проблем! на кого да се обадя и как мога да реша проблема? благодаря за отговора предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Предполагам ,че е от някои настройки на кабеларките и при мен има подобен проблем ,забелязал съм на Нова ТВ вечер (то тогава я и поглеждам) понякога е толкова зле звука , че не става за гледане . На коя кабелна сте и на кой транспондер са проблемните канали? При мен на Скат е на 354мХц (Нова , БНТ1 , ТВ7)- като се замисля май само на Нова е толкова зле звука ...

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #3

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от goronr Виж публикацията
    здравейте съфорумници,отдавна чета форума,но едва днес се регистрирах. имам проблем с тв lg lm47670. на някои от програмите, като кинонова, планетафолк и още една две програми от време на време говора сече за около 1-2 минути, като през това време картината е перфектна и не насича. по време на засичането на говора, като преместя на друг канал няма насичане на говора. обаждах се в lg, казаха да си тествам телевизора с теста на говора и ако не от там да се обърна към кабелният оператор. от кабелният оператор ми каза, че проблема е в телевизора! явно има проблем, но никой не казва от къде може да идва проблема! имам същият телевизор 32 инча, но при него няма този проблем! на кого да се обадя и как мога да реша проблема? благодаря за отговора предварително!
    здр,
    и аз имам същия проблем , телевизора ми е lg lm 640 smart,от кабелната (мсат) ми смениха , 3 моула (карти) но няма ефект.продължава да насича говора .от сервиза на елги казаха ,че проблема е в кабелния оператор , а кабелния оператор твърди , че проблема е в телевизора !!!!!!!!!!!!!!!!!
    ако някои може да даде съвет ...............
    или да пием по една студена вода
    поздрави

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от finval Виж публикацията
    здр,
    и аз имам същия проблем , телевизора ми е lg lm 640 smart,от кабелната (мсат) ми смениха , 3 моула (карти) но няма ефект.продължава да насича говора .от сервиза на елги казаха ,че проблема е в кабелния оператор , а кабелния оператор твърди , че проблема е в телевизора !!!!!!!!!!!!!!!!!
    ако някои може да даде съвет ...............
    или да пием по една студена вода
    поздрави
    значи не сам в проблемите с lg.ако има и други сьс сьщия проблем нека пишат ,но и ако са стигнали до някакво решение сьщо да се похвалят.както казах в началото в темата -имам и 1 32 инча абсолютно сьщия ,но той нямя проблем и се замислям дали да не досаждам на сервиза!от софия сьм и съм на кабелен оператор-tvnet .от транспондери не разбирам!!!

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #5

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    най - лошото е .че никой не иска да поеме вината и става омагъосан кръг!!!!!!!!!
    маи няма решение на нашия проблем

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #6

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Два телевизора LG 42LM640 и 47LM660 - абсолютно същият проблем - прекъсване на звука на БНТ, bTV и Нова ТВ - абонати на МСАТ - Варна. Интересното е, че на БНТ HD този проблем не се наблюдава. За съжаление bTV HD не се разпространява от МСАТ - Варна. Телевизор 42LM640 престоя няколко дни в сервиза на LG без никакъв резултат. МСАТ подмениха CAM - отново без резултат. За тест размених 42LM640 с модел от 2011 42LW579 и проблема бе разрешен. Очевидно има някаква несъвместимост в моделите на LG от 2012. Притежавам 47LM660S от 11 месеца и честно да си призня мисля, че в началото (Април - Май 2012) нямаше проблеми. В момента съм извън България, но ще следя темата с интерес и като се върна ще продължа troubleshooting.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от finval Виж публикацията
    най - лошото е .че никой не иска да поеме вината и става омагъосан кръг!!!!!!!!!
    маи няма решение на нашия проблем
    е ще почакаме няколко дни може да изкочи зайчето от някой храст !апосле евентуално в сервиз.гаранцията ми е 5 години!

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от goronr Виж публикацията
    е ще почакаме няколко дни може да изкочи зайчето от някой храст !апосле евентуално в сервиз.гаранцията ми е 5 години!
    Хора,каде сте,как е говора на Вашите телевизори,прекъсва ли -решихте ли си проблема!Май на цифровизацияга и куца нещо!-Моля не се жалете , а споделете!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #9

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от goronr Виж публикацията
    Хора,каде сте,как е говора на Вашите телевизори,прекъсва ли -решихте ли си проблема!Май на цифровизацияга и куца нещо!-Моля не се жалете , а споделете!

    Абонат съм на МСАТ - Варна, телевизор LG 47LM660S, software 4.20.23. Прекъсване на звука се наблюдава на bTV, БНТ 1 и Нова ТВ, които се излъчват на транспондер 794MHz, Symbol rate 6875 Modulation 64QAM.
    Определено мога да твърдя, че проблема не е в телевизора, защото bTV се излъчва на още един транспондер 530MHz, Symbol rate 6900 kS/с Modulation 256QAM и дразнещият ефект на прекъсващото аудио не се наблюдава. Същото се отнася и за БНТ 1 HD (674MHz, 6900 kS/s, 256QAM).

    Преди два дни направих следните промени в настройките на телевизора и до сега не съм забелязъл прекъсване на звука:

    1. Settings - Sound - Volume Mode - Auto Volume - OFF
    2. Settings - Sound - Volume Mode - Volume Control - High (предполагам тази настройка е деактивирана при положение, че Auto Volume e OFF).
    3. Увеличих Symbol rate на транспондер 794MHz от 6875kS/s до 6900 kS/s.

    Надявам се тези сетинги да помогнат и на други потребители.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от emil13 Виж публикацията
    Абонат съм на МСАТ - Варна, телевизор LG 47LM660S, software 4.20.23. Прекъсване на звука се наблюдава на bTV, БНТ 1 и Нова ТВ, които се излъчват на транспондер 794MHz, Symbol rate 6875 Modulation 64QAM.
    Определено мога да твърдя, че проблема не е в телевизора, защото bTV се излъчва на още един транспондер 530MHz, Symbol rate 6900 kS/с Modulation 256QAM и дразнещият ефект на прекъсващото аудио не се наблюдава. Същото се отнася и за БНТ 1 HD (674MHz, 6900 kS/s, 256QAM).

    Преди два дни направих следните промени в настройките на телевизора и до сега не съм забелязъл прекъсване на звука:

    1. Settings - Sound - Volume Mode - Auto Volume - OFF
    2. Settings - Sound - Volume Mode - Volume Control - High (предполагам тази настройка е деактивирана при положение, че Auto Volume e OFF).
    3. Увеличих Symbol rate на транспондер 794MHz от 6875kS/s до 6900 k
    Надявам се тези сетинги да помогнат и на други потребители.
    Здравей ,колега-много благодаря за отговора и дано се оправи проблема ,но опиши по точно от къде се настройва този симбол реит,4е 1 моето ЛГ е на български а и от англииски не разбирам много.Другите настройки направих [1и2].Сега като се порових-видях на коя честота ми прекъсва-[458000 -скорост символи 6900 ;модулиране-256QAM],и настройката по точка 2 волуме контрол на High ли,защото не може да се деактивира.
    Този пост е редактиран от goronr; 24-03-13 в 23:43.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    В менюто за настройка на тунера избираш ръчно търсене - там вече са споменатите опции .

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от emil13 Виж публикацията
    Абонат съм на МСАТ - Варна, телевизор LG 47LM660S, software 4.20.23. Прекъсване на звука се наблюдава на bTV, БНТ 1 и Нова ТВ, които се излъчват на транспондер 794MHz, Symbol rate 6875 Modulation 64QAM.
    Определено мога да твърдя, че проблема не е в телевизора, защото bTV се излъчва на още един транспондер 530MHz, Symbol rate 6900 kS/с Modulation 256QAM и дразнещият ефект на прекъсващото аудио не се наблюдава. Същото се отнася и за БНТ 1 HD (674MHz, 6900 kS/s, 256QAM).


    Преди два дни направих следните промени в настройките на телевизора и до сега не съм забелязъл прекъсване на звука:

    1. Settings - Sound - Volume Mode - Auto Volume - OFF
    2. Settings - Sound - Volume Mode - Volume Control - High (предполагам тази настройка е деактивирана при положение, че Auto Volume e OFF).
    3. Увеличих Symbol rate на транспондер 794MHz от 6875kS/s до 6900 kS/s.

    Надявам се тези сетинги да помогнат и на други потребители.



    Привет на всички. Аз съм с LG lm660s и със същия проблем. След всички тестове които съм направил стигнах до извода , че проблема се проявява само при кодираните програми. Наприменр на BGonAIR - проблем няма , защото не е кодирана. Може би и БНТ HD, не е кодирана и за това няма проблем. Тествах и настройките които колегата е направил, но ефект при мен НЯМА. Убеден съм че проблема е в ТВ. Имам още 2 ТВ и с тях няма никакви проблеми. Сложих и новия software 4.20.53, но за съжаление проблема си стои. Интересното е че като записвам програма с прекъсващ звук на HDD на ТВ, при прослужване на записа няма прекъсване. Предлагам на колегите да пишат своите оплаквания на сайта на LG, та барем някой ни обърне повече внимание на проблема.

    Линия за помощ на LG: Телефонен номер за контакт и обслужването на клиенти | LG Bulgaria

    - - - - - - - - - -

    Още нещо интересно: http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1642674-lm660t-lg-tv-cant-believe-how-bad.html

  16. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #13

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Здравейте- проблема ми продължава но сега писах на LG от линка по горе и ще чакам Компетентен отговор от тяхна страна и тогава пак ще пиша!Стискайте палци да решат проблема!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #14

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Попитах за проблема колегите тук и те казаха че подобен проблем се получава от при използването на определени к-модули...
    За съжаление не съм специалист и от останалите брътвежи нищо неразбрах

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    4
    #15

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Попитах за проблема колегите тук и те казаха че подобен проблем се получава от при използването на определени к-модули...
    За съжаление не съм специалист и от останалите брътвежи нищо неразбрах
    Тествал съм с 3 различни (от различни производители) CI-модули, няма промяна!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе