Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 144
Like Tree34Одобрявам

TV lg47lm670-прекьсва говора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav1982 Виж публикацията
    Здравейте преди две седмици си купих lg lm649s. На булсатком съм два HD приемника ми смениха, но проблема си остава с прекъсването на звука. Писах до LG и чакам някакъв отговор някои от вас да има някаква идея как може да се отстрани този проблем, защото е неприятно да си дал толкова пари и да имаш такъв проблем.
    Звука накъсва и през HDMI ? Вие сте първия ,който се оплаква от подобно нещо - опитахте ли със замяна на кабела ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    76
    #32

    Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Ако няма някаква друга причина не виждам проблем за връщане на гаранционното ТВ. Колкото и да се очудваме на това Lg сигурно е единична бройка, която показва дефект за съжаление. Все пак гаранцията е за това-дефектното да се подмени.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #33

    Отговор: Re: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от hivo Виж публикацията
    Ако няма някаква друга причина не виждам проблем за връщане на гаранционното ТВ. Колкото и да се очудваме на това Lg сигурно е единична бройка, която показва дефект за съжаление. Все пак гаранцията е за това-дефектното да се подмени.
    Нещо не се разбра поста ти...

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #34

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Звука накъсва и през HDMI ? Вие сте първия ,който се оплаква от подобно нещо - опитахте ли със замяна на кабела ?
    Да смених три кабела и продълава да прекъсва явно има нещо друго.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    гр.Добрич
    Мнения
    6
    #35

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Здравейте,колеги!Започнах тази тема около месец в друг пост.Само да кажа какво съм направил и съм почти разочарован,но както казва колега по-горе топката се прехвърля от оператор към производител и обратно.Аз съм от Добрич,имам два други тв/2011 и 2012г/но при тях го няма проблема.От оператора казват,че явно проблема е у тях,но немогат да направят нищо,тъй като получават сигнала от Сф по интернет, говорили са и сега чакаме?!Говорих с LG, отговорът бе като излезе нов софт. и се актуализира проблемът ще се реши но....Говорих с КиК сервиз.От там бяха много любезни и ме посъветваха да откача другите тв и всякакви връзки/сплитери и др./ и ако проблема не се реши да го занеса в сервиз.Последният съвет на LG бе да чакаме пълната цифровизация.Между другото като сложих стайна антена и настроих ефирна цифрова тв проблема изчезна

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #36

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от trend07 Виж публикацията
    Здравейте,колеги!Започнах тази тема около месец в друг пост.Само да кажа какво съм направил и съм почти разочарован,но както казва колега по-горе топката се прехвърля от оператор към производител и обратно.Аз съм от Добрич,имам два други тв/2011 и 2012г/но при тях го няма проблема.От оператора казват,че явно проблема е у тях,но немогат да направят нищо,тъй като получават сигнала от Сф по интернет, говорили са и сега чакаме?!Говорих с LG, отговорът бе като излезе нов софт. и се актуализира проблемът ще се реши но....Говорих с КиК сервиз.От там бяха много любезни и ме посъветваха да откача другите тв и всякакви връзки/сплитери и др./ и ако проблема не се реши да го занеса в сервиз.Последният съвет на LG бе да чакаме пълната цифровизация.Между другото като сложих стайна антена и настроих ефирна цифрова тв проблема изчезна
    WTF? Тея луди ли са, та да не е само безплатната цифрова, която ще е супер недъгава след старта си... Това, ако ми го кажат, направо ще ги накарам сами да си говорят!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    3
    #37

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav1982 Виж публикацията
    Да смених три кабела и продълава да прекъсва явно има нещо друго.


    Здравейте отново възможно ли е да ми прави HDMI изхода на телевизора проблеми. Първи и втори изход ми насича звукът днес смених кабела в третия от няколко часа не ми е насичал звукът. Предполагам че няма да е много сложно да ми сменят буксите на първи и втори изход.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #38

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Borislav1982 Виж публикацията
    Здравейте отново възможно ли е да ми прави HDMI изхода на телевизора проблеми. Първи и втори изход ми насича звукът днес смених кабела в третия от няколко часа не ми е насичал звукът. Предполагам че няма да е много сложно да ми сменят буксите на първи и втори изход.
    Не е от това, аз съм с модул...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #39

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от trend07 Виж публикацията
    Между другото като сложих стайна антена и настроих ефирна цифрова тв проблема изчезна
    Това означава че проблема не е в телевизора, а в сигнала подаван от кабелният оператор /или в подаваният по оптика до оператора/.
    zabadara и Dominator харесват това.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #40

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това означава че проблема не е в телевизора, а в сигнала подаван от кабелният оператор /или в подаваният по оптика до оператора/.
    Силно се надявам, защото не е приемливо 1100лв. телевизор да прави такива мизерии... Чакам отговор от LG и действам! Ако не стане - КЗП!

  13. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #41

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Ще се опитам да обясня просто и накратко. Проблема бих казал не е в телевизора, и от друга страна е в една малка подробност наречена буфер в него, която обаче според изискванията на стандартите за цифрова телевизия си има определени параметри които производителя е спазил, но някои станции за цифрова телевизия използвани от Българските оператори са с параметри при които този буфер се пълни на ръба и на моменти се забелязва този проблем. Не помня дали не беше нещо свързано и с източника от който те получават сигнала. Общо казано проблема си остава в оператора и най вероятно е до донастройки на всеки канал в платформата. И ако има телевизор който работи добре на същият сигнал то просто в него въпросния буфер е оставен малко по голям. Но, и при LG-тата си е по стандарта. На друг оператор проблема да речем ще го няма, зависи каква платформа ползват и как са я настроили, може да се получи на друг канал.

    Опитайте да говорите с администратора на цифровата платформа на оператора и му обясните накратко това, въпреки че съм убеден че го знаят тъй като едва ли сте първият с този проблем. Аз от своя страна понеже съм го коментирал бегло с такъв, ще задам въпроса за по точни подробности, какво точно става и как се оправя, но помня че и за тях беше проблем.

    И да допъля. Разсъждавайки само, допускам че може софтуерно да се зададе в телевизора малко по голямо пространство на буфера при което проблема може да отпадне.
    Този пост е редактиран от blekota; 06-05-13 в 11:44.
    zabadara и Dominator харесват това.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #42

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Ще се опитам да обясня просто и накратко. Проблема бих казал не е в телевизора, и от друга страна е в една малка подробност наречена буфер в него, която обаче според изискванията на стандартите за цифрова телевизия си има определени параметри които производителя е спазил, но някои станции за цифрова телевизия използвани от Българските оператори са с параметри при които този буфер се пълни на ръба и на моменти се забелязва този проблем. Не помня дали не беше нещо свързано и с източника от който те получават сигнала. Общо казано проблема си остава в оператора и най вероятно е до донастройки на всеки канал в платформата. И ако има телевизор който работи добре на същият сигнал то просто в него въпросния буфер е оставен малко по голям. Но, и при LG-тата си е по стандарта. На друг оператор проблема да речем ще го няма, зависи каква платформа ползват и как са я настроили, може да се получи на друг канал.

    Опитайте да говорите с администратора на цифровата платформа на оператора и му обясните накратко това, въпреки че съм убеден че го знаят тъй като едва ли сте първият с този проблем. Аз от своя страна понеже съм го коментирал бегло с такъв, ще задам въпроса за по точни подробности, какво точно става и как се оправя, но помня че и за тях беше проблем.

    И да допъля. Разсъждавайки само, допускам че може софтуерно да се зададе в телевизора малко по голямо пространство на буфера при което проблема може да отпадне.
    Това сигурно ли е, защото от N3 оператора веднага си вадят извода, че проблема е в телевизора и че не е от тях, тъй като и други потребители забележете с марката телевизори LG се оплаквали...

    Ако е така, както твърдите ще ги заплаша, ако не си отстранят проблема - ще мина на друг оператор, но тревожещото е, че и колеги тук от форума са писали, че това се получава и при операторите Bulsat, Скат и т.н...

  16. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #43

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Това сигурно ли е, ........
    Абсолютно сигурно, ако стрийма който подава оператора е без забележки тоя проблем няма да го има. Нали се сещате че е несериозно да обвинявате дадена марка заради това че на 2-3 Български оператора звука нещо се гафи. И си е ваше решение дали да смените оператор, и най вероятно тогава ще забележите разликата. Един познат е с такъв телевизор на Близу и казва че няма проблеми, но си проверете по место.
    zabadara и Dominator харесват това.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #44

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Абсолютно сигурно, ако стрийма който подава оператора е без забележки тоя проблем няма да го има. Нали се сещате че е несериозно да обвинявате дадена марка заради това че на 2-3 Български оператора звука нещо се гафи. И си е ваше решение дали да смените оператор, и най вероятно тогава ще забележите разликата. Един познат е с такъв телевизор на Близу и казва че няма проблеми, но си проверете по место.
    Супер, тогава ще "натисна" оператора!

    Ето и отговор от LG по въпроса...

    "
    Уважаеми Господине,
    благодарим Ви ,че се свързахте с LG Electronics.

    Дали този проблем е от телевизора,това може да установи само оторизиран сервиз.В повечето случаи се оказва,че проблема е от некачествен CI модул.Доказателство за това е ,че при работа с приемник или при ефирна телевизия ,няма проблеми.
    Това най-често се случва при абонатите на МСАТ. Ако и Вие сте към МСАТ ,тогава моля обърнете се към тях за сменяване на картата,да не е от китайските.

    С уважение,
    LGE Център за обслужване на клиенти
    Телефон 070015454
    "

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #45

    Отговор: TV lg47lm670-прекьсва говора

    Подлудява ме това прекъсване... Не стига, че телевизора съм го взел на изплащане, ами и телевизор за над хилядарка да прави такава мизерия... Дали ако не пиша на КЗП, няма да съдействат за замяна от новите серии?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе