Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Pat

Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #1

    Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Здравейте,
    преди повече от година си закупих LG 47LM670s Cinema 3D Smart. Доволен съм от телевизора, но напоследък имам проблем. За повече яснота първо ще опиша опитната постановка.
    Имам домашен файлов сървър. На него съм инсталирал DLNA сървър. Телевизорът ми има LAN и изтеглените филми ги гледам директно от сървъра. Имам малки деца и затова тегля предимно детски филми а BG AUDIO.
    Когато се стартира филм (mkv) с няколко аудио стрийма телевизорът има опция за избор на аудио. Проблемът е, че напоследък тази опция е заключена. Първоначално си мислех, че проблема е в последните mkv рилийзи, които тегля, макар че на домашните компютри с различни плеъри позволява смяна на аудио стрийма и затова прекодирвам mkv файла, като изключвам другите езици освен българският.
    Вчера обаче, когато децата пак се нагласиха пред телевизора и за пореден път ми се наложи да извършвам операцията с "muxing-a", докато чаках си направих следният експеримент. Отворих стари филми, за които съм сигурен, че съм сменял аудиото и греда ... опцията ми е заключена отново. Играх си със всякакви настройки, сменях езици, страни, но без резултат. Съмненията ми са, че в някой от ъпдейтите на телевизора тази опция е нарочно заключена от производителя, вероятно във връзка с течащата напоследък борба с "пиратството".

    Моля за помощ "отборът на знаещите" ако имат информация за проблема да споделят.

    Благодаря Ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Какъв точно медиен сървър се ползва? Твърде е вероятно да е настройка(предпочитано аудио) в самия сървър.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Какъв точно медиен сървър се ползва? Твърде е вероятно да е настройка(предпочитано аудио) в самия сървър.
    Сървърът е с ОС Ubuntu Mini, a DLNA-to e MiniDLNA.
    Не съм сменял DLNA сървъра. За съжаление не успях да накарам Windows Media Center да подкара 3D филми

    Сигурно ще е полезно да спомена, че вчерашният релийз, като го отворих с mkvmerge, за да махна излишните аудио стриймове ми направи впечатление, че нито един стрийм не беше маркиран като default.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Някакъв автоматичен ъпдейт може да го е прецакал, знам ли. Ако няма възможност да се въвеждат ръчно настройки за аудио и субтитри на самия сървър (не на телевизора), mkvmerge е варианта да се оставя само бг аудиото. Иначе има доста медийни сървъри за Windows. Теми има в този раздел. Аз лично ползвам понякога PMS, в който може да се настройват предпочитания за аудио и субтитри.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Ами мога да пробвам на някоя Windows машина с друг медия сървър, да видя дали пак ще е забранена опцията, но се съмнявам ....
    По скоро ще се заиграя с mkvmerge и да маркирам като default BG аудиото.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Не съм сигурен дали ще има ефект, но пробвай да зададеш и на телевизора да му е бг аудиото по подразбиране.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    А бе що не пробваш с една флашка... ?
    podredko одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Чудесна идея. Ще пробвам с USB диск, че нямам 16 GB флашка.
    На телевизора бг аудиото му е по подразбиране. Език за субтитрите по подразбиране е български. Страна е България и т.н. Тия опции първо обходих.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #9

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    Ако с флашка работи, сложи най-новата версия на минидлна, имаше нещо в ченчлога за телевизори, но беше за Панасоник, аз въпреки, че съм с Панасоник не съм я слагал, понеже по-старата върши работа (Убунту 13.04 не помня коя версия на минидлна е при мен)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #10

    Отговор: Невъзможност за смяна на аудиото при LG Smart

    колега и аз имам същият ТВ - проблема е в него. пускам през LG-NAS и при мен се получава същото. купих си 1 32Гб флашка и се родих. през харда не дава да пускам бг-субтитри, през флашката няма проблеми. според мен е софтуерно, защото през тв самсунг нямам проблем. просто плеарът му е по-така, според мен.
    поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 06-05-14, 14:49
  2. Два въпроса аудиото в Уиндоус
    От get във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-07, 19:15
  3. Загуба на Аудиото Хеелп !!!
    От kiko1987 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 13-05-07, 20:32
  4. Отговори: 12
    Последно: 05-01-07, 13:49
  5. Проблеми с аудиото
    От kobra във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-04, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе