Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

TV LG и 5.1 звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #1

    TV LG и 5.1 звук

    Здравейте,
    Имам желание да гледам 3D с 5.1 звук от компютър. Компютърът ми е свързан с телевизора(LG 47LA691S), чрез HDMI 1.4 кабел. Телевизорът има оптичен изход и искам да го свържа с компютърни колонки 5.1. Дали ще стане по този начин и звукът от оптичният изход на телевизора 5.1 ли ще бъде? Дайте, моля някакви предложения.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    компютърните колонки 5.1 имат ли оптичен вход?

  4. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #3

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Ами вържи ги и ще разбереш

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #4

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    голяма работа е 5.1 - аз съм със същият модел тв и по кабеларката мтв се чува 1 път. лошото е, че само тази програма е 5.1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #5

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Не мога да ги свържа, понеже не съм ги купил, а не искам да купувам нещо, което не знам дали ще ми върши работа. Четох някъде, че това бил по-евтин вариант от този с ресивър. А и не знам дали телевизорът изкарва 5.1 звук през оптичния изход.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Най-добре някой със същия телевизор да каже, понеже може да вади 5.1 само от тунера примерно. Аз съм питал в магазин и са ми казвали, че вади от хдми, след което съм чел за същия модел и не беше баш така, май беше само за ац3 пък на дтс не вадел, аац звука не вървял и т. н. подробности които всъщност бяха най-важното. По спомен за някакво сони четох.

    Edit: Аз също съм се спрял на този вариант, като най-прост и съм си харесал LOGITECH Z906 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...906-980-000467 но не ми се дават толкова пари за колонки, иначе съм ги чувал и са много добре, тук там се намират и за под 600 лв. но пак ми се виждат много, пък и съм със 7 месечно бебе и сега не мога баш да ги слушам, та време имам
    Този пост е редактиран от tolostoi; 15-02-14 в 10:05.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #7

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Има ли друг начин за 5.1 звук?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo Виж публикацията
    Има ли друг начин за 5.1 звук?
    Ами ...
    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам желание да гледам 3D с 5.1 звук от компютър ...
    Има, ако ще ги гледаш от компютър, то включваш колонките в компютъра и нямаш грижи. Само да не стане да си с лаптоп и да нямаш никакъв изход за колонки, т. е. да трябва да го вадиш от хдми ... тогава става малко по-сложно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #9

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Със стационарен компютър съм. Звуковият изход е за три жака, което означава, че оставам без микрофон.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията

    Аз също съм се спрял на този вариант, като най-прост и съм си харесал LOGITECH Z906 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...906-980-000467 но не ми се дават толкова пари за колонки, иначе съм ги чувал и са много добре, тук там се намират и за под 600 лв. но пак ми се виждат много, пък и съм със 7 месечно бебе и сега не мога баш да ги слушам, та време имам
    Колега, докато избираш вариант за сърраунд система 5.1 и условията у вас позволят да те "вкара" във филма както си му е реда, бих ти препоръчал този временен /поне за филмите/ вариант.

    Welcome to www.A4Tech.com::Product

    Честно казано, бях супер скептично настроен към слушалките с 5.1 саунд, но се наложи смяна старите ми стерео, а и 40-те лв. за тези не са кой-знае какви пари, та ги взех.
    Как са им навряри 8 говорителя, какви филтри и мембрани имат не знам, но саунда им е просто невероятно добър!
    Този пост е редактиран от raziel66; 15-02-14 в 23:11.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #11

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Ще изчакам още малко за други мнения, но общо взето при мен се очертава да търся един 5.1 активен субуфер, понеже имам система за домашно кино SAMSUNG HT-X20 и ще иползвам сателитите, както са си монтирани по стените.
    Този пост е редактиран от aleksenergo; 15-02-14 в 11:44.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #12

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Цитат Първоначално публикувано от aleksenergo Виж публикацията
    Със стационарен компютър съм. Звуковият изход е за три жака, което означава, че оставам без микрофон.
    И какво точно искаш да ИЗВАДИШ от входа за микрофон че оставаш без него Тия жакчета не ги гледай от там няма да тръгне 5.1,концентрирай се върху HDMI !

  16. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #13

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Stivi за 5.1 съм съгласен, но за 3-те жака ако се подържат от дъното могат да минат в режим 2.1
    По-принцип телевизорът както е писано по-нагоре през DTS не вади 5.1.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Трите жака са стерео така че съвсем спокойно се вади 5.1 звук от вградената карта. Вярно е че остава без микрофон, но за тази цел всяко дъно има конектор за предния панел на кутията където се извежда изход за слушалки и вход за микрофон.
    Ако системата от колонки 5.1 няма цифров (оптичен или коаксиален) вход, това се явява единствения начин за изкарване на 5 канален звук при липсата на ресийвър.
    Идеалния вариант е PC -> HDMI -> Receiver и TV->HDMI->Receiver. Ако ресийвъра няма HDMI връзки тогава става PC->HDMI->TV и звука PC-> S/PDIF (оптика или коаксиал) или аналогов 5 чифтов кабел -> ресийвър.

    Най-лошата комбинация -> ресийвъра няма HDMI и аналогов 5 канален вход, а в същото време, PC-то няма никакъв цифров изход (S/PDIF/AC3).
    Този пост е редактиран от Pat; 16-02-14 в 23:09.
    Smash одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    92
    #15

    Отговор: TV LG и 5.1 звук

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Трите жака са стерео така че съвсем спокойно се вади 5.1 звук от вградената карта.
    Правилно, най-лесния и евтин начин при мен е да си купя колонки за компютър 5.1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Звук 5.1
    От staf4o във форум Аудиотехника
    Отговори: 14
    Последно: 03-01-12, 17:38
  2. Звук
    От brols във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 01-04-09, 22:12
  3. Звук
    От kris11 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-09, 14:55
  4. Звук
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-07, 10:09
  5. AC3 ЗВУК !!
    От vesmes във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-11-03, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе