Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

47LA6130 - домашно кино въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #1

    47LA6130 - домашно кино въпрос

    Здравейте, към въпросният телевизор искам да включа домашно кино 5.1. Понеже на гърба виждам,че има само оптичен изход /чинчовете са само вход като гледам/ Искам на попитам - на скарта пише in/out - това означава ли,че през скарта мога да вържа домашното кино и тв-то да вади звук през него или само през оптичния вход ще стане ? Питам това понеже вчера докато бях в едно от технотата ми изтърсиха,че последните 4-5 годните телевизорите имали само входове за звук /без тоя за слушалките и оптичния/. Задавам въпроса,за да знам дали да търся система с оптичен вход, или и такава с AUX in /чинчове или скарт/ ще ми свърши работа ?

    И да уточния,че към тв-то е вързан лаптоп през hdmi - основно затова ще използвам системата 5.1 - за гледане на филми от лаптопа на тв-то. Ясно ми е,че 5.1 ще е активно само когато филма който съм свалил е 5.1 и той.

    Предварително Ви Благодаря за отделеното време.

    П.П. Някой да има мнение за марката Teletech ?

    Поздрави,
    Данчо
    Този пост е редактиран от nqmapa; 30-11-15 в 12:38.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Какво е домашното кино и какви входове има?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #3

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Ми засега избирам от олкс-а, че ново при положение няма да му ползвам пкеъра няма смисъл. Иначе чинчове са повечето

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #4

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    В такъв случай трябва да потърсиш домашно кино с оптичен вход. Разгледай ги внимателно, защото повечето имат само оптичен изход.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #5

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Благодаря за ифното, виж това не го знаех - гледам на гърба им има оптика и за мен си е,че е вход... А то можело да бъде и изход... Благодаря ти още веднъж.
    Да считам ли,че ако киното има AUX In чинчове, и го вържа към тв-то през скарта нищо няма да се получи ?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #6

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Трябва да се тества...въпреки че пише in-out на SCART-а.
    Моят съвет е да потърсиш домашно кино с оптичен ВХОД и HDMI.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #7

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от nqmapa Виж публикацията
    Благодаря за ифното, виж това не го знаех - гледам на гърба им има оптика и за мен си е,че е вход... А то можело да бъде и изход... Благодаря ти още веднъж.
    Да считам ли,че ако киното има AUX In чинчове, и го вържа към тв-то през скарта нищо няма да се получи ?
    Моят LG 32LB580V не извежда сигнал от скарт буксата. Пробвал съм го и има само някакво бръмчене.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #8

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Трябва да се тества...въпреки че пише in-out на SCART-а.
    Моят съвет е да потърсиш домашно кино с оптичен ВХОД и HDMI.
    Е то ако има оптичен вход, за какво ми е hdmi ? А и тези с hdmi са доста по-скъпи. При положение,че самия плеър няма да го ползвам не мисля повече от 100лв да отделям - за втора ръка говоря

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Моят LG 32LB580V не извежда сигнал от скарт буксата. Пробвал съм го и има само някакво бръмчене.
    Мдааа като гледам и на твоя пише in/out ..кофти. Добре де, това е супер тъпо, значи трябва да си търся система с hdmi... баси то такива втора ръка под 150-200 лв няма....а и тия с оптиките всичките са с изходи... как карат човек да дава пари само..

    - - - - - - - - - -

    hristoslav2 Понеже знам,че си доста навътре в материята можеш ли да ми кажеш /или да ми кажеш къде да погледна/ дали този телевизор /LG 47LA6130/ поддържа HDMI passtrough
    Този пост е редактиран от nqmapa; 30-11-15 в 21:37.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #9

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Аз нещо не мога да ти разбера цялостната идея с това домашно кино. Казваш, че в момента си търсиш по сайтовете. Готова система с тонколони ли търсиш или нещо друго?

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #10

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Точно, готова система

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #11

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    nqmapa
    Каква идея гониш с поддръжка на HDMI passtrough точно от ТВ-то?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #12

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Аз нещо не мога да ти разбера цялостната идея с това домашно кино. Казваш, че в момента си търсиш по сайтовете. Готова система с тонколони ли търсиш или нещо друго?
    Идеята ми е - гледам филми от лаптопа на телевизора /свързани чрез HDMI/ съответно звука излиза от колоните на телевизора. Искам да вържа домашното кино към телевизора и да му използвам AUX-а,за да вади звук през колоните на киното,а не на телевизора. И така,като съм свалил филм,който е 5.1 звук да минава през киното звука.
    С две думи искам като гледам на ТВ-то филми /може и през плеъра на телевизора/ които са с 5.1 звук да имам система която да възпроизвежда тоя звук... малее ма и аз как го обясних

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    nqmapa
    Каква идея гониш с поддръжка на HDMI passtrough точно от ТВ-то?
    С поддръжката идеята е,че ми казаха,ако взема домашно кино което има HDMI, за да вади 5.1 звук /при филми,които са с такъв звук/ като е вързано към телевизора HDMI на телевизора трябва да поддържа HDMI passtrough

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #13

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Или аз не мога да те разбера, или ти не обясняваш както трябва. Дай ми някакъв пример за въпросното домашно кино, защото по този начин няма как да ти помогна.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #14

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Домашно кино все още не съм взел. Затова разпитвам какви изходи и входове да има като се знае,че ще се свързва с LG 47LA6130 и същият за използва за дисплей на лаптоп свързан чрез HDMI към телевизора

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #15

    Отговор: 47LA6130 - домашно кино въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от nqmapa Виж публикацията
    С поддръжката идеята е,че ми казаха,ако взема домашно кино което има HDMI, за да вади 5.1 звук /при филми,които са с такъв звук/ като е вързано към телевизора HDMI на телевизора трябва да поддържа HDMI passtrough
    Мисля, че HDMI passtrough е функция, която трябва да се поддържа от изходното устройство, а не от крайното.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за домашно кино
    От maxim7 във форум Аудиотехника
    Отговори: 26
    Последно: 29-07-12, 00:29
  2. Въпрос за пасивен суббуфер на домашно кино
    От nautica_ във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 19-02-12, 10:44
  3. Въпрос относно ресивър за домашно кино
    От pci във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 24
    Последно: 06-06-11, 13:10
  4. Отговори: 23
    Последно: 01-06-10, 18:46
  5. Въпрос за домашно кино-ресивър и WD-TV
    От tomkat във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 29-04-09, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе