Резултати от 1 до 2 от общо 2
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By civica

Как да оправя качеството на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    1
    #1

    Question Как да оправя качеството на картината

    Значи проблема е следния:купих 1 телевизор за кухнята 22 инча ето модела LG 22MT48DF-PZ и си го включих на мястото на стария той бачкаше с кабел в антена входа !Този кабел идва от сплитер единия кабел отива към цифровия приемник за другия телевизор в другата стая,другия към гореспоменатия телевизор,а 3-тия кабел е този който идва към апартамента демек кабела от който идва сигнала!Стария телевизор си беше доста стар Funai ама вадеше по-хубава картина от този новия телевизор!Какво трябва да го правя,какво да му купувам много съм куц в тази област и не знам мога ли да извикам някои от Скат демек от доставчика на цифровата или ще дойдат ще видят сплитери чудеса и ще ме глобят!?

    Нищо не разбирам,но искам да оправя качеството на картината че ме дразни а не знам как и с какво!?Качеството беше много по-лошо беше със снежинки че отварях кутийката където е скрит сплитера и видях че кабела беше малко изкаран навих го и снежинките се махнаха но качеството на картината е замазано едно такова!
    Ако не разбирате какви ги бръщолевя мога да кача снимки на сплитера,кабела,буксата,каквото Ви трябва само да намерим начин тоя телевизор да подкара хубава картина!


    - - - - - - - - - -

    Значи другото интересно за мен е че след сканиране за канали намира всички канали 200 и незнам колко си там но никои канал не тръгва няма СА модул казва,обаче като дам да гледам на антена дето не разбирам аз антена нямам имам цифров приемник с карта на скат един сплитер дето извежда и един кабел в кухнята за това малко проблемно телевизорче!
    Този пост е редактиран от ajibas; 02-03-17 в 23:01.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Как да оправя качеството на картината

    Първо си оправи правописа ! После недей игра на дребно . Хубавите неща , рано или късно се плащат !

    Оправи си връзките , смени приемника на оператора с КА модул , направи си настройките на монитора-телевизор и може и да се получи по-добър резултат .

    - - - - - - - - - -

    Като сканираш на антена , нищо няма да тръгне , освен ако нямаш инсталирана ефирна антена - вътрешна или външна . . Като сканираш на кабел , ще ти тръгнат аналоговите и свободните цифрови , всичко друго цифрово е кодирано от оператора и затова той дава приемник или модул и карта за тях .
    kokovox и ajibas харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 15:49
  2. Отговори: 3
    Последно: 09-05-13, 20:53
  3. Проблем с качеството на картината
    От zmija във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 15-03-13, 21:21
  4. LCD - проблем с качеството на картината?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 06-02-13, 19:13
  5. Система за подобряване качеството на картината
    От ppbgbg във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе