Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree3Одобрявам

LG 49UF8507 Проблем с картина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #1

    LG 49UF8507 Проблем с картина

    От известно време забелязвам задълбочаващ се проблем с картината на тв.Става някак си на сипки,все едно има смущения..При последната поява на проблема извадих и кабела за кабелната да не би де е от него..но уви:не е...Телевизора остана на практика вкл.в мрежата без никакви източници на сигнал.Почвам да превкл.из менюто на тв,и се оправи.Ако го угася и го вкл.пак после си бачка без ядове.Открих в youtube един тв.със същия проблем https://www.youtube.com/watch?v=WtdI6I8XynM

    Дайте съвет какво да правя???Да им пиша ли на пичагите от LG??Как да обясня проблема?Проблема е моментен.Телевизора е със оставащи три години и половина гаранция..Прилагам и малко снимки да видите..



    - - - - - - - - - -

    Направих и едно клипче,ето го

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (271.2 KB, 1988 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (202.9 KB, 2393 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (188.9 KB, 2155 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 4.jpg‎ (54.4 KB, 1937 Прегледи)

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Няма какво да го мислиш - за сервиз е .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Съгласен съм с теб,но пичагите като дойдат в къщи да го видят и си предава нормално...Кво да им кажа? Снимки ли да показвам, клипове ли???

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Да, направи снимки, клипове , може и да засечеш след колко време работа се появява проблема ако има някаква закономерност.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    На пръв поглед - софтуерен бъг...но проблема може да идва и отвън, по кабела.
    Постави един галваничен разделител на кабела от кабелната, преди да свързването му към буксата на телевизора. Наблюдавай една седмица, дали ще го направи отново.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #6

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    hristoslav2 Проблема се появи за пръв път преди месеци един,два пъти и после нямаше ядове.Писах и тук във форума и ти ми обясни да сложа един галваничен разделител...сложих..но уви от нова година на сам започна да ми прави номера на 2 седмици един път..Снимките и клипа ги направих след като дръпнах кабелната от телевизора и той на практика нямаше сигнал.Значи като се доближих плътно до екрана и се загледах: ясно се вижда че всъщност не са сипки а тънки вертикални линии с различни цветове..Случвало ми се е и когато гледам телевизия през боксчето пак така...За тв съм вързал и кабелна и боксче...на практика две различни телевизии и проблема си остана видим..Не го беше правило цял месец а вчера два пъти в рамките на един час..Да уточня че при появата за пръв път на проблема още нямах боксче а бях само на кабеларка.Прилагам една снимчица когато бачка боксчето а съм извадил кабеларката.


    - - - - - - - - - -

    Ето тук намерих същия проблем със същия модел тв само че 55ца


    - - - - - - - - - -

    LG 55UF850V Random Panel Problem

    Загледайте се в началото на клипа човека е снимал от близо екрана и се вижда че са тънки цветни линии






    - - - - - - - - - -

    Ето тук намерих още един същия проблем и доколкото го преведох пише така :Когато чипът на лентовия кабел е отишъл...имате нужда от нов екран.И тв е пак от серията 8



    Дайте малко акъл как да процедирам от понеделник с пичагите от LG??В гаранцията пише че първите 2 години идват на място..Да се обадя ли по тел??или да им пиша по имейл първо и със приложена снимка
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 01-04-17 в 21:23.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Вероятен проблем с T-con(тайминг контролера) на видеопанела..
    Дай им заявка по имейла да дойдат на място у дома.
    bobkatagaz одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #8

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Вероятен проблем с T-con(тайминг контролера) на видеопанела..
    Дай им заявка по имейла да дойдат на място у дома.
    Ок,кажи как точно да обясня в имейла за да ми обърнат внимание и да дойдат на място...за което ти благодаря прдварително.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Напиши подробно обяснение + снимките и линк към видеото което си заснел - това е достатъчно.
    bobkatagaz одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #10

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Напиши подробно обяснение + снимките и линк към видеото което си заснел - това е достатъчно.
    Благодаря за съветите и предположенията които ми дадохте.Заемам се от понеделник и ще пиша да кажа какво е станало..Още веднъж благодаря.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #11

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    hristoslav2 ,svetlio1Днес писах на пичагите от LG за проблема и още на обяд ми звъннаха по тел.Обясних им подробно за проблемчето(че засега е моментно)разполагам със снимчици и клип...човека с когото разговарях беше много учтив,каза че пуска заявка и ще се обади по тел.в рамките на 3 работни дни да уточниме датата кога да дойдат на място.Проблема според тях си е видим...въпреки че го прави рядко засега..Когато дойдат на място ше умуваме каква ше е процедурата за отстраняването му евентуално.Надявам се когато дойдат да няма от сорта :ми то си предава екстра....Ще пиша по нататък за развитието на действията...В имейла който ми върнаха преди да ми се обадят се споменава вероятен проблем с /timing controller lcd ?/
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 05-04-17 в 19:59.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Вероятен проблем с T-con(тайминг контролера) на видеопанела..

    Цитат Първоначално публикувано от bobkatagaz Виж публикацията
    В имейла който ми върнаха преди да ми се обадят се споменава вероятен проблем с /timing controller lcd ?/
    Ако е платката, то тя се подменя за 20 минути, но се съмнявам дали ще я подменят на място.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #13

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    hristoslav2 T-con(тайминг контролера) Каква му е точно функцията че не съм запознат..да обясниш..благодаря

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #14

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Т-соn (Тіmіng Соntrоl Воаrd) тaйминг ĸoнтpoлep - cвъpзвa Маіn Воаrd-a c видeoпaнeлa и yпpaвлявa пиĸceлитe.. Moжe дa e вгpaдeн в Mаіn Воаrd, ĸaĸтo и във вид нa oтдeлeн мoдyл. Ocнoвнaтa фyнĸция нa Т-соn ce cъcтoи в пpeoбpaзyвaнeтo нa пocлeдoвaтeлнo пpeдaвaeми дaнни (oбиĸнoвeннo няĸoлĸo ĸoнвeepa) и тaĸтoвият cигнaл в нeзaвиcими ĸoнвeepи зa тpитe цвятa и cигнaли зa cинxpoнизaция зa вepтиĸaлни (ĸoлoни) и xopизoнтaлни (peдoвe) дpaйвъpи нa мaтpицaтa.

    ето какво представлява
    http://www.ebay.com/sch/LG-TV-T-Con-..._747875/i.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-04-17 в 23:25.
    bobkatagaz одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #15

    Отговор: LG 49UF8507 Проблем с картина

    Момци днес ще отремонтират тв.Цялата дънна платка.Чудя се после дали да му правя ъпдейт.След като се смени платката почвам от начало все едно е чисто нов тв,канали,настройка тв картина и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???
    От bobkatagaz във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-17, 13:16
  2. Има ли телевизори с Картина в Картина функция?
    От MaestroDaVinci във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-01-16, 12:15
  3. проблем със затъмнена картина LCD TV SAMSUNG LE40A557
    От jojobix във форум Samsung телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 11-10-13, 16:41
  4. Проблем с 3д картина при panasonic tx l42et5e
    От ivchoni във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-11-12, 20:13
  5. Климатик LG Картина - проблем
    От Exciter във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 03-08-11, 09:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе