Резултати от 1 до 3 от общо 3

LG 43LJ624V настройки на картина - калибрация?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #1

    LG 43LJ624V настройки на картина - калибрация?

    Здравейте колеги с LG!
    Интересува ме на този модел дали някой е попадал на калибрирани прести за настройка на цветове, баланс и т.н..?
    Малко странни са ми като цяло цветовете - свикнал съм със VA панели. Предполагам, че панела е както на всички LJ51X/LJ62X модели, но не намирам нещо цветови профили в нета...
    Намерих едни настройки на LJ55 серия, 55" Някой пробвал ли ги е да сподели. Смятам на тях да заложа да видим...
    Този пост е редактиран от mitakabus; 18-10-17 в 07:28.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #2

    Отговор: LG 43LJ624V настройки на картина - калибрация?

    Така..няма много фенове тая марка явно!
    Малко да напиша отзиви за бъдещи купувачи!
    За този модел - LG 43LJ624V, понеже взех един такъв оня ден от прИмоцията 699лв.
    WebOS3.5 - бачака доста бързо, малко бавно зацепва EPG справочника, но това да му е кусура..
    Картината - кофти контраст, липса на черно! Пробвах настройките от горния пост за LJ5500 - не пасват хич!
    За хората свикнали със VA панели ще им е малко странно изображението - гледаш и някак дразни даже зрението, мътно, постно, абе кофти работа - направо ми идваше да го сваля и в кашона!
    Та хванах аз нещата в свои ръце.
    Преправих "стадарт" профила!
    Спират се всички обработки на картина, скалирания, контраст 100%, единствено динамичен цвят на low. Така някак вкарва повече TINT цвят и цвета на кожата придобива близка визия до VA панела.
    Като цяло е добре вече. Не виждам кой знае каква разлика със опреснението спрямо 100 Hz панела на Sony W805C, но се забелязва леко "насичане" някак.
    От тук натам ме интересува, някой занимвал ли се е с пренареждане на каналите на компютър с някакъв едитор?

    EDIT: Да допълня еидн минус!
    Много дебеличък телевизор за модел 2017!
    Освен, че е дебел, ами и клемите са разположени челно - не под 90*!
    Така че монтиран на стена стърчи доволно напред - Стария ми Филипс 2012 е 4см дебелина - тоя е поне 6-7 навсякъде!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 22-10-17 в 07:59.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1
    #3

    Отговор: LG 43LJ624V настройки на картина - калибрация?

    Привет, преди месец си закупих и аз LG 49LJ624V, порових се в нета по въпроса с пренареждането на каналите с компютър. Попаднах на една програма ChanSort с която си наредих каналите без никакъв проблем, работи без проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройки на картина LG 43LH570V
    От GaTio във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 09-05-17, 23:09
  2. Samsung UE55KS7002UXXH настройки на картина и др
    От VasilStoilov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-16, 17:25
  3. Настройки картина PANASONIC TX-47AS750E 3D LED
    От ambrozia403 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-16, 00:48
  4. Има ли телевизори с Картина в Картина функция?
    От MaestroDaVinci във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 16-01-16, 12:15
  5. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе