Резултати от 1 до 3 от общо 3

НАСТРОЙКИ ОТ ВИДЕО КАРТАТАТА КЪМ МОНИТОР LG UH8500...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #1

    НАСТРОЙКИ ОТ ВИДЕО КАРТАТАТА КЪМ МОНИТОР LG UH8500...

    Използвам телевизора си, като монитор. Видео картата ми е GTX 1060-6gb. От менюто на Nvidia control panel, мога да увеличавам contrast и brightness контроли.Задам ли ги в проценти 100%-contrast и 92% brightness, картината побелява, като обезумяла. Но в същото време стартирам Game of Thrones-bdremux вариант. И знаете ли-няма такава картина. Черното е по добро от черното на оледите, които са изложени с рекламните си клипчета в мола. Не ви лъжа... Нито един телевизор не успя да ме впечатли. Да не говорим за 65 инчовите. Разтягат картината и не е толкова бистра както моя 55 инчов 3D трепач. Притеснява ме само дали ако продължа да гледам по този начин да ли няма да избие някъде. Кзавам ви-едва различавам менюто на десктопа когато съм в страници от нета, но няма такава картина. Сякаш съм надвишил допустимите норми за нитове от към brightness. Ако продължавам така възможно ли е да си прецакам телевизора. Дано има някой, който разбира какво го питам в тоя форум. Ако никой не знае-имам 5 годишна гаранция-но тя пази ли ме от нещо такова. Ако сте ме разбрали дано успеете да ме посъветвате. Предварително ви благодаря!!!

    - - - - - - - - - -

    Знаех си, че никой няма да има какво да каже...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2

    Отговор: НАСТРОЙКИ ОТ ВИДЕО КАРТАТАТА КЪМ МОНИТОР LG UH8500...

    Мисля, че имаше вариант, при който да има приоритет на видеонастройките от медиаплеара пред тези от контрол панела на драйвера.
    Колкото до признаване на гаранция, не съм чел да пише някъде, че зависи от софтуерни настройки.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: НАСТРОЙКИ ОТ ВИДЕО КАРТАТАТА КЪМ МОНИТОР LG UH8500...

    Цитат Първоначално публикувано от ivan840521 Виж публикацията
    Задам ли ги в проценти 100%-contrast и 92% brightness, картината побелява, като обезумяла. Но в същото време стартирам Game of Thrones-bdremux вариант. И знаете ли-няма такава картина.


    Черното е по добро от черното на оледите, които са изложени с рекламните си клипчета в мола. Не ви лъжа... Нито един телевизор не успя да ме впечатли.

    Да не говорим за 65 инчовите. Разтягат картината и не е толкова бистра както моя 55 инчов 3D трепач.
    На твое място, не бих ползвал настройките за яркост и контраст от видеокартата, а тези на телевизора..В противен случай имаш изкривяване на картината. Ако се замери от калибратор, всичко това ще изкочи наяве.

    Няма как да е като на OLED.
    Да уточним дефиницията за черно - липса на светлина.
    Докато при LCD телевизорите имаме утечка от подсветката - тоест нюанс на сивото, който при липса на база за сравнение и в предвид високата яркост на бялото ти възприемаш като черно.

    При еднаква резолюция на подаваният сигнал и тази на телевизорът, няма "разтягане". В зависимост от софтуера, може да имаме овърсканинг - скриване на няколко реда и колони отвъд границите на дисплеят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Видео сигнал от аналогов приемник към PC-Монитор
    От Profi_cooler във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-06-12, 22:21
  2. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 12:32
  3. Настройки на монитор за анаглифни очила?!
    От Enties във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 29-01-12, 17:40
  4. Монитор - настройки на формата
    От igulated във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-04-05, 15:52
  5. проблем с видео/драйвер/монитор
    От msan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 23-04-04, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе