Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с оптичен изход SJ850V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #1

    Проблем с оптичен изход SJ850V

    Мултимедиен плеър подава сигнала през HDMI до телевизора, а от телевизора през оптика до ресивър. Когато купих телевизора всичко си беше наред и ресивъра получаваше сигнала от оптиката такъв какъвто е. Много бях доволен, че вече няма да ми се налага да местя оптичния кабел между телевизора и плеъра. Нещата вече не са такива, телевизора подава само PCM и няма опции за други настройки. Признавам си, че не помня преди как беше, но нямам спомен да съм настройвал нещо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Махни маркировката за използване едновременно говорителите на телевизора с външна аудио система.
    Ползвай само едно от двете - за препоръчване външната такава.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Махни маркировката за използване едновременно говорителите на телевизора с външна аудио система.
    Ползвай само едно от двете - за препоръчване външната такава.
    Не е това проблема, ползвах всички възможни конфигурации. По скоро е някакъв бъг при последния ъпдейт и не мога да сменя PCM. Така си мисля де. Версията е 04.70.85. Ако има някой същата, моля да провери как стоят нещата.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    А защо не си свързал плеъра директно с ресивъра с HDMI и от ресивъра към тв пак с HDMI ? При липса на HDMI в ресивъра , то с оптика пак е подобно свързването - едва ли ресивъра има само един цифров вход...

    п.п. Проблем с оптичния кабел е първото дето ми идва на ум по горното питане.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #5

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    пробвай след като върнеш заводските настройки..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #6

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    пробвай след като върнеш заводските настройки..
    Като върна заводските настройки, ще ми затрие ли настройките на КА модула? Че пичовете за да вземат 10 лв.дойдоха на място да го настройват и не ми казаха една честота на която приема КА модула.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    А защо не си свързал плеъра директно с ресивъра с HDMI и от ресивъра към тв пак с HDMI ? При липса на HDMI в ресивъра , то с оптика пак е подобно свързването - едва ли ресивъра има само един цифров вход...

    п.п. Проблем с оптичния кабел е първото дето ми идва на ум по горното питане.
    Ресивъра всъщност е едно домашно кино , което има само оптика за цифов вход. Поблем с кабела няма защото вързан директно към плеъра звука е както трябва. Преди дори цифровите телевизии носещи DD си излизаха през оптиката, сега и те не излизат.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    При връщане на заводските настройки ще се изтрият всички настройки.
    CA+ модула няма настройки - тунера има такива. В менюто, трябва да има възможност, да видиш какви са честотите на всяка програма поотделно.
    Може и да пуснаш тунера да сканира в автоматичен режим.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    В менюто гледам има позиция "аудио изход - оптичен/HDMI(ARC) - не трябва ли да е маркирана и тя?

    Ако скоро не си го изключвал , то пробвай първо с изключване от захранване за 5-10 мин. дали няма да се оправи и чак тогава пробвай връщане на заводски.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #9

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При връщане на заводските настройки ще се изтрият всички настройки.
    CA+ модула няма настройки - тунера има такива. В менюто, трябва да има възможност, да видиш какви са честотите на всяка програма поотделно.
    Може и да пуснаш тунера да сканира в автоматичен режим.
    Да де на тунера, извини ме за лаишкото изказване. За да започне да сканира се вкарва една честота по която им върви сигнала.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    В менюто гледам има позиция "аудио изход - оптичен/HDMI(ARC) - не трябва ли да е маркирана и тя?

    Ако скоро не си го изключвал , то пробвай първо с изключване от захранване за 5-10 мин. дали няма да се оправи и чак тогава пробвай връщане на заводски.
    Пробвал съм всички възможности за изход през оптика, все толкоз. Ще пробвам и с изклчючване и ако не стане....заводски настройки. От завода като дойде, работеше

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #10

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    По подобен начин съм ги свързал - мини компютър по HDMI към TV(няма DTS декодер) и звук към ресийвъра от TV по коаксиален цифров кабел - при мен нищо не зависи от настройките за звук в телевизора, всичко зависи от настройките от компютърчето - по-точно за филми с многоканален звук DD или DTS ползвам KODI или Pot player.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #11

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    По подобен начин съм ги свързал - мини компютър по HDMI към TV(няма DTS декодер) и звук към ресийвъра от TV по коаксиален цифров кабел - при мен нищо не зависи от настройките за звук в телевизора, всичко зависи от настройките от компютърчето - по-точно за филми с многоканален звук DD или DTS ползвам KODI или Pot player.
    Някъде писах, че и телевизиите с DD преди си вадеха 5.1 звук, а сега не. Не е свързано с плеъра,може би ви заблудих като го включих в темата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Проблема се реши с връщане на заводски настройки. Версията на софтуера е същата, така че не е било от него.

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    27
    #13

    Отговор: Проблем с оптичен изход SJ850V

    Има нов софт защо него исталнеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Оптичен аудио изход
    От avalon4o във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 19-05-20, 15:56
  2. KDL-42EX410 и оптичен изход
    От mongoose във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-12-15, 08:51
  3. Проблем Оптичен изход на ресивър
    От Pecataaaa във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 12-01-14, 18:39
  4. Плазма Pioneer и оптичен изход за звук?
    От tolostoi във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-11, 17:12
  5. Търся DVD плеър с оптичен изход
    От garyhobson във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-10, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе