Резултати от 1 до 15 от общо 15

LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    3
    #1

    LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Здравейте, нов съм в форума. Видях че дискусията за телевизорите е доста сериозна. Реших да споделя и моя проблем. Надявам се да има някой който се е сблъсквал с същия проблем на неговият телевизор. Като цяло всичко по телевизора е супер. Като гледам филми от лап топа с Hdmi кабел всичко е наред. Само че лап топа ми в момента е на ремонт и реших направо да си вържа външният хард диск към телевизора. Филмите вървят субтитрите се показват с единствената разлика че вървят на английски език, а не на български. Проверявал съм ги с текстови програми и са си на български, а не на английски. Пък на телевизора вървят на английски. Като пускам филмите с програмата която телевизора ги чете си има функции,които съм ги ръчкал и без успех. Най-интересното е че тази програма сменя аудиото и каналите на звука. Може да уголемяваш субтитрите, да сменяш цвета и всичко си работи, като стигна до субтитрите ми дава доста езици на които мога да сменя.Пробвал съм абсолютно всички езици и езика не се сменя и си стой си на английски. Незнам дали телевизора мога да му исталирам някой видео плейър, с което да гледам филмите. Все пак пробвах но нищо не намерих. И другото което четох евентуално за решение на проблема са програми които ти вграждат субтитрите в филмите. Благодаря за проявеното търпение при четенето на статията. Ще се радвам ако някой може да помогне.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Нещо бъркаш с настройките, или с форматирането на субтитрите.
    Видео файла и файла със субтитрите трябва да са в една и съща папка, с едно и също име на файловете.
    http://kr.eguide.lgappstv.com/manual...l/sitemap.html
    http://kr.eguide.lgappstv.com/manual..._a_t__bul.html


  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #3

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Също така можеш да опиташ да смениш кодировката на файла! Ако субтитрите са UTF, опитай с ANSI! С текстови редактор, например Notepad!

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нещо бъркаш с настройките, или с форматирането на субтитрите.
    Видео файла и файла със субтитрите трябва да са в една и съща папка, с едно и също име на файловете.
    http://kr.eguide.lgappstv.com/manual...l/sitemap.html
    http://kr.eguide.lgappstv.com/manual..._a_t__bul.html


    Абсолютно същото правя. Субтитрите и филма са ми с едно и също име и в една и съща папка. Дори знам че главните и малките букви също имат значение затова съм ги сложил под името 1. За да няма грешки. Субтитрите тръгват само че на английски. И като влезна в въпросното меню което е показано на клипа сменям езиците, само че езика си стой на английски. Може би проблема е с формата на самите субтитри, както каза другия колега.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    На английски ли излизат, или на маймуница?

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Оправих проблема, оказа се че филма е имал вградени субтитри и ми се е препокривал с външните. Било е оставено на вградени и затова като сменям езика и то не се сменя , понеже е било пуснато на вградените. Благодаря на хората проявили време и внимание.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Имам същият проблем като описания от колегата. Въпроса ми е как да изключа субтитрите които ас вградени в 4К видео файла за да мога да гледам филма със свалените български субтитри?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #8

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Няма как да "изключиш" вградени субтитри. Те са част от самата картина.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #9

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Не са "вградени" в картината тъй като мога да сменям езиците от менюто на телевизора, но явно са част от видео файла защото заради зададените субтитри не ми тръгват българските които са на отделвн файл. Видях, че колегата койтоне пуснал темата е имал същият проблем и се надявах да разбера как го е решил.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #10

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Здравейте, може ли да ми кажете за LG oled c1 какъв плеар да инсталирам, така че като сложа флашка да тръгва и чете субтитри. До сега ме съм ползвал LG и не съм наясно. Благодаря.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #11

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Стандартния плеър на LG чете субтитри.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #12

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Не можах да ги пусна. Дали, защото има вградени на няколко езика без български. Не знам как да отворя външните субтитри докато тече филма. На коди плеар за Андроид ги пусках така. Извинявам се за невежеството, но не съм ползвал до сега лг

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #13

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Субтитрите трябва да са със същото име като на филма за да тръгнат.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #14

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Пускаш филма и влизаш в настройките на плеера. Лентата с текущото и оставащото време и т.н.
    Там си има иконки за аудиото и субтитрите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #15

    Отговор: LG OLED 55B9PLA - проблем с субтитрите.

    Трябва да са формирани субтитрите

    Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със Screen Share при LG OLED 65C9PLA
    От pab във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-07-20, 23:01
  2. Каква е разликата от OLED и OLED+
    От bulgaran във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-02-20, 18:35
  3. Проблем LG 65 OLED W8 Signature
    От bgpower във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-12-18, 08:59
  4. Отговори: 71
    Последно: 02-10-18, 13:00
  5. Проблем с субтитрите!
    От KuLaTaAaAa във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-11, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе