Резултати от 1 до 3 от общо 3

LG 55UB820V и YouTube в HD ready?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #1

    LG 55UB820V и YouTube в HD ready?!

    Здравейте!
    От няколко години се гледаме с един LG 55" 4К модел 55UB820V, купен в зората на 4К техонологията Въпреки, че остаря съм доволен от покупката - има своите добри и слаби страни.
    Имам въпрос относно работата на това поколение телевизори с YouTube. Честно казано не следя тенденциите и може би въпроса, който ще задам вече е коментиран, за което съжалявам. От известно време, ми прави впечатление лошото качество с което гледаме клипове от тубата. В началото не объщах внимание, но след като преди време натиснах бутона за дебъг, ми направи впечатление, че реално аз гледам видео на резолюция 1280х720 .. на 4к телевизор с не малък екран определено не изглежда даже задоволително. До колкото разбирам от теми в Интернет, YouTube често екпериментира с кодирането на видеата за големите резолюции и явно кодека, който използват в момента не се поддържа от моя модел. Жалко е защото преди време, когато 4К материала беше малко телевизора работеше чудесно, а сега не гледам даже в HD резолюция. Мисля да напиша едно писно и до LG, но все пак ми е интересно и вашето компетентно мнение.

    Прикачвам една картинка.

    Поздрави на всички!
    Алекс


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2

    Отговор: LG 55UB820V и YouTube в HD ready?!

    Аз затова си взех преди 55 инчов Full HD, а не 4К защото нямам какво 4К да гледам. И при мен всичко си е перфектно ето това ми е ТВ-то - LG 55LF630V.
    За 4К телевизор в България чак след 2020г. мисля на 75инчов да мина че този 55 инчов ми е много малък за стаята в която се намира.
    То и 4К май го спряха в YouTube сега има най-много 2К

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: LG 55UB820V и YouTube в HD ready?!

    Тубата се напълни с 4К видео. Може да е с малко по-висока компресия, но 4К-то си върви и то не лошо. Специално тествах на един новозакупен Samsung и този проблем там го нямаше. Според мен проблема е донякъде в липсата на поддръжка за по-старите модели а и може би в липсата на някакъв декодер. Аз мисля за вариант да си взема един Chromecast Ultra, но за какво ти е тогава вобще Smart телевизор?! ..Най ме дразни, че 4К си вървеше, за HD да не говорим и вмесно нещата да стават по-добре те станаха по-зле.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. T2 Ready
    От ivander във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-02-17, 18:01
  2. Продавам UHD 4K TV LG 55UB820V в гаранция
    От zakiid във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 06-11-16, 21:40
  3. Отговори: 18
    Последно: 26-01-15, 15:21
  4. HD ready и Full HD
    От maddog9 във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 01-04-10, 00:11
  5. Full HD или HD Ready ?
    От tattoo777 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе