Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #16

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Супер, всичко е минало без порблеми.

    Да, трябва да има защитно фолио на дисплея.
    50лв. излишен разход не ми звучи като без проблеми, но щом казваш, а и платилият ги е ок с това.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #17

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    50лв. излишен разход не ми звучи като без проблеми, но щом казваш, а и платилият ги е ок с това.
    Абе за възможността да върнеш телевизор, след като си го тествал вкъщи и не ти е харесал, да платиш около 1% от цената му, на мен ми звучи като добра опция. Но всеки с гледната си точка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    24
    #18

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Откъде беше купен? В големите вериги онлайн закупените продукти се връщат за сметка на продавача, а не на купувача.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #19

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Аз също съм връщал тв, купих преди времеи едно Сони 49 инча 7ххх серия с уверенията на "продавач - консултанта" , че има всички екстри , които търся. Вкъщи констатирах че "консултанта" е бил или дилетант или лъжец. На другия ден отидох и директно го върнах. Взеха си го без да гъкнат и донадих още левчета, и взех 8-ма серия, но вече с проби на място от мен. Консултант-дилетанта стоеше настрани и си бършеше сополите. Магазина е Техномаркет Русе. Магазина си е точен, продавачите са неграмотни. Върнах и една пералня от промоция - дойде от Хасково Техномаркет , още в камиона видях , че е била мостра и опакована , колкото да ме залъжат. Нищо не съм плащал , директно им казах да си отиват. В Технополис Русе обаче греда , купих проточен бойлер Сименс - 400-500 левчета някъде , но не тръгна. Не ми го смениха - ходи на сервиз , 2 седмици драми и накрая техен човек го монтира / закачи му тока и зави две гайки/, и ми поиска 50 лв / не знам за какво/. Ама бойлера тръгна та не съм мрънкал , само ми стана смешно....За нов уред да плащам и да не знам какво плащам .....Сервиза им бил в Разград , та гориво , време и т.н., абе дай едни 50 лв вика юнака , стана ми смешно чак.
    По принцип в Технополис са най-големите мизерници. Купувам си хладилник , но ми трябваше с лява врата и се съобразих с наличните модели. Спаразихме се и като им казах , че искам модела да е слява врата започна едно усукване , ама това - онова , абей дай 30 за обръщане на вратата , ама без фактура , че са за техника. Платих хладилника с карта и оставих 30 лв на ... продавача. Да , ама не след 1 ден ми звънят и казват - абе точно на тоа модел вратата не може да се обърне ... Голям смях. За AEG хладилник говоря от 1000 лв. Кипнах и им казах да си проверят всички хладилници от това, което искам като спецификации и ще купя тоя на който успеят да обърнат вратата. След два ни успяха с едно BEKO , което пък ми хареса та го взех. Жалка работа .....С парите ти , кепазе те правят.
    Този пост е редактиран от Slusatel; 17-12-19 в 18:34.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #20

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Съгласен съм с теб, че ако е било мостра клиента трябва да е информиран за това и да прецени дали го иска.
    Също съм съгласен, че като имаш конкретни изисквания те са трябвало да ти кажат това има ли го, или ако не знаят поне да проверят.
    Но наистина ли искаш да ти обръщат вратата на хладилника и да ти монтират бойлера е така щото си го купил от даден магазин

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #21

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    За 50-то лева куриерски бих казал,че е въпрос на виждане над нещата. Също така няма различен закон за малки или големи вериги, закона е един за всички. Преди да платя тези 50лв също говорих и с КЗП, кой трябва да плати тези 50лв. и се оказа,че след като не предявявам рекламация, а връщам тв-то защото не е това което очаквах, връщането е за моя сметка.
    Като чета и за премеждията на другите потребители, явно си е често срещана практика да пращат ползвани/разопаковани продукти. Сега ще видим румънците какво ще пратят, като мисля да им се обадя днес и да ги предупредя да не пускат разопакован,че ще го позная и този път няма да го взема от куриера.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #22

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    В спецификацията на хладилника беше дадено , че се предлага с лява и дясна врата, но нямаше наличен с лява. Аз ли да си обръщам вратата ? Отделно се оказа , че точно на тоя модел не може да се обърне вратата , но ми го казаха след 2 дни. А като го плащах мълчаха, уж всичко е кекс.
    Бойлера беше монтиран , но не тръгна топла вода. Рекламирах го по надлежния ред , но ме накараха да го сваля и да го дам в сервиза им за ремонт - не пожелаха да го сменят или да ми върнат парите. С извинение - какво ме ебе мен , че сервиза им е в Разград , че да плащам горивото на техника им ? Ами ако го бяха пратили в Китай ?
    Чети постовете внимателно , за да не правим излишни коментари.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #23

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В спецификацията на хладилника беше дадено , че се предлага с лява и дясна врата, но нямаше наличен с лява. Аз ли да си обръщам вратата ? Отделно се оказа , че точно на тоя модел не може да се обърне вратата , но ми го казаха след 2 дни. А като го плащах мълчаха, уж всичко е кекс.
    Бойлера беше монтиран , но не тръгна топла вода. Рекламирах го по надлежния ред , но ме накараха да го сваля и да го дам в сервиза им за ремонт - не пожелаха да го сменят или да ми върнат парите. С извинение - какво ме ебе мен , че сервиза им е в Разград , че да плащам горивото на техника им ? Ами ако го бяха пратили в Китай ?
    Чети постовете внимателно , за да не правим излишни коментари.
    Така е, като има рекламация, защото уреда не струва разходите трябва да си ги поеме продавачът. Не знам защо си им дал пари!

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #24

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В спецификацията на хладилника беше дадено , че се предлага с лява и дясна врата, но нямаше наличен с лява. Аз ли да си обръщам вратата ? Отделно се оказа , че точно на тоя модел не може да се обърне вратата , но ми го казаха след 2 дни. А като го плащах мълчаха, уж всичко е кекс.
    Бойлера беше монтиран , но не тръгна топла вода. Рекламирах го по надлежния ред , но ме накараха да го сваля и да го дам в сервиза им за ремонт - не пожелаха да го сменят или да ми върнат парите. С извинение - какво ме ебе мен , че сервиза им е в Разград , че да плащам горивото на техника им ? Ами ако го бяха пратили в Китай ?
    Чети постовете внимателно , за да не правим излишни коментари.
    От така написаното излиза, че хладилника е или с лява, или с дясна врата, и не е имало наличен с лява, а ти си очаквал да ти обърнат вратата без това да е възможно според производителя

    Бойлера може и да не тръгне поради неправилен монтаж не е задължително да е дефектен. Ти си твърдял, че е дефектен те са се съмнявали и са искали да го пратят в сервиз силно се съмнявам да са ти казали ходи в Разград и го занеси в сервиза там

    Теб като клиент не те интересува, къде го пращат също така не става ясно защо, след това е идвал някой от магазина да го монтира.
    И изобщо ремонтиран ли е този бойлер или проблема е бил в твоя монтаж.
    Ако продължиш да пишеш така несвързано изобщо няма и да си правя труда да ти отговарям

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #25

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    В спецификацията на хладилника беше дадено , че се предлага с лява и дясна врата, но нямаше наличен с лява. Аз ли да си обръщам вратата ?
    Аз съм само потребител, но мисля че собственикът трябва да си "обърне" вратата. Дадени са указания за това в ръководството. Друг е въпросът ако моделът не позволява тази процедура. Има и вариант, че крайния избор все пак е на клиента и той носи отговорност какво си купува, а не какво му е препоръчал този или онзи. Това с "връщането" е регулирано по-либерално за купувача в закона за стоки закупени от интернет сайтове, а не от физически магазини. Отделно ако стане масова тенденция за безразборно връщане, имам чувството че доста ще скочат цените на търговците.
    Този пост е редактиран от VanDan; 20-12-19 в 11:51.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #26

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Моля някой модератор да изчисти темата от спама....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    45
    #27

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Здравейте,

    Телевизора пристигна преди два дни и правих тестове.
    Супер доволен съм, този път опаковката не беше нарушена(фолио и от пред и от зад на екрана,батериите не бяха разопаковани, капака, който покрива стойката беше опакован,а не беше сложен на тв-то) и по всичко личеше,че тв-то не е отваряно.
    Направих тестове и мога да кажа,че няма нищо общо със предната бройка. НЯМА изгоряли/блокирали/ пиксели, няма някакви по-тъмни линии някъде по екрана! Сивото е много равномерно, жълтото е по жълто от предната бройка,не бие толкова на зелено и зеленото не бие на жълто.
    Сега вече мога да кажа,че ще се насладя на всяка изгледана минута на този страхотен телевизор

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #28

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Честито и дълго да му се радваш

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #29

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    От така написаното излиза, че хладилника е или с лява, или с дясна врата, и не е имало наличен с лява, а ти си очаквал да ти обърнат вратата без това да е възможно според производителя

    Бойлера може и да не тръгне поради неправилен монтаж не е задължително да е дефектен. Ти си твърдял, че е дефектен те са се съмнявали и са искали да го пратят в сервиз силно се съмнявам да са ти казали ходи в Разград и го занеси в сервиза там

    Теб като клиент не те интересува, къде го пращат също така не става ясно защо, след това е идвал някой от магазина да го монтира.
    И изобщо ремонтиран ли е този бойлер или проблема е бил в твоя монтаж.
    Ако продължиш да пишеш така несвързано изобщо няма и да си правя труда да ти отговарям
    няма съвременен хладилник ,който не е предвиден за обръщане на вратата .. само че ако е от тия с дисплея на вратата е мааалко по сложно ,че през пантата върви и снопа кабели ,и не са се хванали за 30 лв да го правят ( и аз не бих се хванал )

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    43
    #30

    Отговор: LG OLED 55C9PLA - Тест на картината за проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от alex8809 Виж публикацията
    Здравейте,

    Наскоро закупих LG C9PLA и тази сутрин успях да му пусна няколко заливки, за да видя какво е положението, но аз съм аматьор в това и ще помоля за мнението на по-начетени хора в тази област.
    Снимките са правени със среден клас телефон. Към момента по-добро качество не мога да предоставя.
    Какво видях:
    - Сивото ми хареса, макар на снимките да изглежда,че в левия ъгъл доста чернее и е неравномерно, не е точно така.
    - Бялото мисля,че ми харесва, но съм 50/50.
    - Жълтото, не ми хареса, бие на зелено. (предполагам е въпрос на калибровка)
    - Зеленото, не ми хареса, бие на жълто.
    - Изгорели (блокирали) пиксели 5бр. Като 3 от тях са по към централната част( на около 20см. от лявата и долната част на телевизора) и са много близо един до друг. Тук е и въпроса дали са изгорели или забили ? Ако са забили може ли да се оправят ?
    - Черното, вижда се един от пикселите в бяло (поне на такъв цвят ми прилича), много късно го видях чак като преглеждах снимката, ще го видя пак през тъмната част на денонощието и ще пиша.
    - Вертикална линия около 20-25см. в левия долен ъгъл, която се вижда на почти всички цветове. Това най-много ме притеснява, но както казах не съм начетен въобще в тази област и моля за мнение.
    - Работни часове, утре вечер с помощта на приятел, който има IR Blaster на телефона ще влезнем в сервизното меню за да видим часовете, да не е ползван като мостра...
    Направи ми впечатление,че батериите за дистанционното бяха разопаковани. Трябва ли да има фолио върху екрана ?(затова зад екрана знам). Направи ми впечатление,че екрана беше мръсен, трябваше да го чистя с микрофибърна кърпа и дори лек натиск на места за да паднат мръсотиите.

    Моля за преглед на снимките и мнението ви.

    Линк към снимките: Снимки

    Телевизора е закупен през Интернет, тоест имам възможност да го върна, но заслужава ли си да го връщам? - Закона позволява ли ми да го заменя, ако все пак установя, че е ползван ? Или трябва директно да се откажа от покупката ?
    Дали ще попадна на по-добра бройка изобщо ?
    Каква е политиката на LG за моите проблеми ?

    Изобщо какво е мнението ви като цяло ?

    Благодаря много за отделеното време!
    Здравей как мога да си направя същият тест на картината на моят lg oled през youtube ли го правиш или по друг начин?

    Изпратено от моят LM-G810 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Животът на OLED телевизорите
    От ilian1966 във форум LG телевизори
    Отговори: 105
    Последно: 05-12-19, 17:52
  2. Проблем LG 65 OLED W8 Signature
    От bgpower във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 11-12-18, 09:59
  3. Мнения за LG Oled 55 E7 N.
    От manchorov във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 26-06-18, 15:34
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 09:50
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 13:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе