Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41
Like Tree13Одобрявам

Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #31

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Мдам...
    току що и на мен ми канселираха поръчката ...
    Ако пускате групово жалба до КЗП, бройте ме и мен.
    Най-странното е че в момента имат две разопаковани бройки, но разбира се цената вече не е същата...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #32

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Декември купих С9 и беше без фолио отпред. От зад си го има. Уж го разопаховаха пред мен, батериите на дистанционното бяха запечатани. До момента съм супер доволен от телевизора, но все нещо ме гложди, че не е ок. “Продавачите” ме увещаваха, че не е задължително да е с фолио на екрана и много пъти идвали без фолио. Стискам палци да е ок за в бъдеще, но си остава едно човъркане от вътре, че има нещо.

  4. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #33

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Декември купих С9 и беше без фолио отпред. От зад си го има. Уж го разопаховаха пред мен, батериите на дистанционното бяха запечатани. До момента съм супер доволен от телевизора, но все нещо ме гложди, че не е ок. “Продавачите” ме увещаваха, че не е задължително да е с фолио на екрана и много пъти идвали без фолио. Стискам палци да е ок за в бъдеще, но си остава едно човъркане от вътре, че има нещо.
    С фолио си е отпред стандартно C9.
    На мен един продавач в техно верига ми обясняваше, как всъщност се продават доста мострени телевизори. Аз попитах, е нямате ли запечатани в кашон. И отговора беше, знаеш ли колко хубаво ги запечаваме в кашоните. Те ползват универсални дистанционни и не разпечатват фабричните. Това за мен наклони везните да предпочета да вземе телевизор от онлайн магазин, където не се излагат мостри. Нали както и опцията да върнеш продукта, ако не си доволен.

    Но ако нямаш проблеми с телевизора и всичко му е наред, изобщо не го мисли. Реално можеш и сам да си свалиш фолиото на чисто нов телевизор и той да бъде с много по-кофти панел. Така че щом си доволен, просто се радвай на чудесния телевизор.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #34

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    yanko78
    Същият въпрос за фолиото отпред или отзад съм го виждал в руски и германски форуми, така че явно е според партидата или търговеца.
    Липсата на фолио не трябва да те тревожи. Важна е хомогенноста на видеопанела.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #35

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Благдаря ви за отговорите. На тоя етап съм супер доволен и не искам да се вкарвам във филми със заливки и т.н. Гледам си го с кеф, дори вече взех да свиквам с размера. В началото се притеснявах, че ще е доста голям за гледане от 3 метра. Бе направо в началото си ми беше терсене, огромен ми се струваше сле предишния 43”.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    15
    #36

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    В крайна сметка се оборудвах с един от тези върнатите телевизори. Водеше се с изгорял пиксел и кашон с транспортни повреди. Кашонът определенто беше с транспортни повреди, но изгорялият пиксел не го намерих. Плюс това, 1 изгорял от 8 милиона не би ме притеснил. 5% черно/сивото не е перфектно, но е прилично. Като за цена от 1850лв за C9, съм напълно доволен. Мислих че няма протектор, защото имаше две лепенки които се отлепиха трудно, но със тях не се отлепи нищо друго. Днес видях че има лек дефект на екрана, И като го снимах отблизо си пролича че дефектът беше надигната пласмаса от защитното фолио. След 3 минути мъчене да го вдигна успях и го отлепих. Забелязваше се че има нещо, но беше прилепнало толкова добре че останах с впечатление че е част от екрана. Утре на светло ще видя за пръв път колко добре се справя с отраженията.

    Единственият """"дефект"""" който успях да намеря беше от долната страна на стойката металът беше леко олющен до дупките за монтаж. Не съм първият монтирал стойката.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #37

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Аз в събота взех C9 от Емаг, нормален, не разопакован. Всичко изглеждаше нормално по опаковката, имаше всичките стикери по екрана и отзад, проверих и In-start менюто на следващия ден - показваше 7 часа екран (UTT) и 1 компенсационен цикъл. Обаче след това цъкнах и In-stop бутона (не знаех какво прави) и се оказа, че е Factory Reset, та всички настройки трябваше наново да въвеждам. По-интересното е, че след Reset-a, часовете на работа на екрана и циклите също се нулираха - така че реално не знам дали не са ми продали Demo unit, върнат или нов - не знам как да проверя.

    В In-start менюто има едно поле "Power On/Off status" - в него имаше 126 статуса на пускане и изключване, като само може би последните 10-20 бяха от мен. Мисля, че 126 е максималния брой, който пази, така че реално не знам колко са били. Около 60 статуса бяха "Unknown", което според мен може да е директно спиране от тока, както правят в магазините и както е най-вредно за OLED панелите, понеже не могат да си въртят компенсационния цикъл през нощта. Дано да бъркам с този "Power On/Off status", но съм леко притеснен в момента и не знам има ли друг начин да се провери дали е ползван телевизора?

    Ето In-start менюто (картинката е от нет-а):
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #38

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    А нормално ли е в име на модела да пише С7 , след като казваш че си взел С9 ?

  11. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #39

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    А нормално ли е в име на модела да пише С7 , след като казваш че си взел С9 ?
    Пише, че е взел картинка от нета - сиреч не е неговият телевизор... Като че ли....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    21
    #40
    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    Пише, че е взел картинка от нета - сиреч не е неговият телевизор...
    Точно. Не се сетих да снимам моето меню, докато го човърках.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #41

    Отговор: Въпрос за Open Box ОЛЕД и Магазин (?)

    kellerr
    Много добра цена
    Не разбрах само, какво и откъде си отлепил. Защитното фолио по рамката, гърба или дисплея?
    Това даже не е дефект - кой ти гледа дъното на стойката ?



    Nikophin
    Честито и дълго да му се радваш
    Нулирането на часовете и включванията се прави в сервиз след процедура по замяна на панела. Така правилно може да се проследи употребата на телевизора при повторна рекламация.
    В асемблиращанта фабрика, често се вземат бройки от една партида и се тестват в продължение на 24 часа. Не знам, дали нулират часовете на тези бройки след успешен тест и къде се записват тези тестови часове и включвания.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Настройки на картината на ОЛЕД LG
    От yanko78 във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-20, 20:50
  2. мнение за олед сони а1
    От 6tukar4o във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-04-18, 01:05
  3. Security PDF в Open Office
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-07, 12:05
  4. Open With
    От abv във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 16-11-06, 10:00
  5. Open office
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 01-06-04, 23:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе