Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #16

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Сега, за да не се затрива напълно темата:

    Тъй като мисля да се взема скоро нов телевизор на мястото на “холния” - познатия като ТВ2 - горе в дясно с много устройства, исках да се посъветвам относно моделите на LG.

    Като цяло след някакъв вид “research”, първо разбрах че този който съм имал през тези години е неадекватен когато става въпрос за гейминг от пълното разстояние на което седя срещу него. Т.е. разстоянието е около 2.90м, в “близките” краища на дивана / креслото - около 2.40-2.60.

    Четопх че това е неадекватно далечно разстояние за ТВ с 43” диагонал и 4К картина, после се чудя защо не виждам текстови детайли в разни игри, и си местя масата и сядам на креслото преместено по-близо до ТВ.

    Гледах доста, видях какви са “оптималните” параметри и разстояния и съм загледал LG C9 серията, при положение че най-вероятно на мястото на PS4 Pro-то ще има PS5 след няколко месеца.

    Дилемата ми е дали да гледам всъщност C9 серията - 55”/65” (70” ми се струва адски голямо, 65 също, ама айде). Да не говоря че и цената им не е никак малка, предполагам намалена значително от както са се появили на пазара - но все пак.

    Та.. дали да се “придържам” към С9 или да гледам други варианти с разни компромиси - примерно без HDMI 2.1, 120Hz, не толкова добра картина и т.н. или “ако ще е гарга - да е рошава”.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за предложението Светльо, ще бъде малко сложно - трябва го разкачам от стената и да премина сплитер Н2, и да го вържа директно там - ще трябва да разкача и кутията или да се опитам някак си да го “тествам” докато някой го държи и се навърже кабела.

    Галимация, която честно казано не бих си причинил на този етап. По-скоро бих сменил сплитер номер 2 - да видя дали няма да има подобрение и да проверя самите кабели/букси по трасето. По-реален тест който бих си причинил Но и за него ще трябва да се “навия”.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Обикновено сплитерите дават фира или самите връзки на кабелите може да са корозирали и да няма добър контакт. Ако на единият сплитер няма подобни проблеми, продължаваш по трасето и проверяваш последващите връзки.

    За тест може да занесеш тв в другата стая, където няма проблеми - няма ли информация за сигнала в самия тв да видиш как е - проблемните обикновено са с "играеща" скала за "качество на сигнала" и ако има и на бит-грешки.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #17

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Е, то ако се замисляш за ПС5 , то би трябвало да гледаш поне новата СХ , която точно така я рекламират от ЛГ (гейминг сиреч ) , макар и аз да съм по-скоро скептичен относно използването на ОЛЕД тв в настоящия етап ОСНОВНО за игри . Ако е смесено приложени и основно за филми - твърдо да.

    За размера - не знам , но минимума мисля е 55" , като 60"(или 65" макар и вече да ми се струва леко голям за 2.50м) би бил оптимален вариант - аз гледам 50" плазма от същото разстояние.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #18

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #19

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Реално ТВ е на стената с VESA mount в момента. Разстоянието от него до където се намираш на дивана е 2.80-2.90. СХ не знам каква цена е, на мен дори С9 ми се струва много пари...не че е проблем, просто да ги давам за един телевизор ми е странно (не съм до сега).

    Иначе при положение че реално не се гледа нещо постоянно едно и също - не мисля че ще има проблем. Игра / филм / ютуб, стрийм. Вървят така горе-долу като за игра нямам много време, но когато имам (рядко) един уикенд примерно мога да отделя 10-12 часа сумарно. В смисъл картината няма да бъде идентична постоянно. Толкова ли е голяма разликата и ефекта върху олед?

    иначе за размера... мислех и аз за 55” “само”, но на всякъде го дават че за това разстояние трябва да бъде 70+ или 65” минимум.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Е, то ако се замисляш за ПС5 , то би трябвало да гледаш поне новата СХ , която точно така я рекламират от ЛГ (гейминг сиреч ) , макар и аз да съм по-скоро скептичен относно използването на ОЛЕД тв в настоящия етап ОСНОВНО за игри . Ако е смесено приложени и основно за филми - твърдо да.

    За размера - не знам , но минимума мисля е 55" , като 60"(или 65" макар и вече да ми се струва леко голям за 2.50м) би бил оптимален вариант - аз гледам 50" плазма от същото разстояние.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Самата игра не е от значение, но във всяка има разни статични елементи , които постоянно са на екрана (статус барове, карти/радари и т.н.), а това не е добре за ОЛЕД (плазма), колкото и от ЛГ да се хвалят, че са решили проблема е добре да имаш едно на ум.

    СХ сега ще е скъпа, но към края на годината и другата към март би трябвало да са на прилични цени - 2000-2200 за 55" - те и добрите модели LCD са на такива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #21

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Добре, как е възможно при положение че ги гледам в момента и С9 е 2500 за 55” и 3к за СХ. Предполагам че може да стигнат тези цени де. Иначе ако не от тази серия (олед) от коя серия LCD? Макар че олед не съм “опитвал” и мисля че ще е невероятен скок. Съседа има една плазма в тях на 12+ години... Сони Бравия, която винаги ми е правило впечатление в тях че независимо от резолюцията цветовете винаги са били по- добри от тези на LCD-то вкъщи. Не знам

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Самата игра не е от значение, но във всяка има разни статични елементи , които постоянно са на екрана (статус барове, карти/радари и т.н.), а това не е добре за ОЛЕД (плазма), колкото и от ЛГ да се хвалят, че са решили проблема е добре да имаш едно на ум.

    СХ сега ще е скъпа, но към края на годината и другата към март би трябвало да са на прилични цени - 2000-2200 за 55" - те и добрите модели LCD са на такива.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #22

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    43" е малко не само за разстоянието от 260-290см, а и за резолюцията от 4К. Малко е безсмислено като цяло 4К на такъв размер, освен ако няма да е на монитор и да го гледаш от една ръка разстояние.

    За 260-290 - 55" са минимум. 65" също ще са добре, но само ако можеш да оправдаеш разликата в цената.
    Аз гледам 50" от 220см някъде и ми е идеално. 55" може и да е по-добре, но 65" ще е некомфортно голямо. Да, има такова нещо като "прекалено голямо".

    Моят телевизор е плазмен и също има проблем с image retention като OLED. До сега обаче нямам перманентно отбелязана картина.

    Повечето игри в днешно време нямат плътен статичен HUD елемент или ако имат, той е полу-прозрачен. Единствено проблем съм имал до сега с FIFA. Картата на терена долу и имената на отборите горе. Повечето игри се стремят да има минимално HUD елементи, за да е по-вглъбяващо изживяването. Дори и да има, те се сменят и не седят статични продължително време (икони за оръжия, брои муниции, индикатори за skills и т.н.).
    Та идеята ми е, че не трябва да се притесняваш точно от това. Още повече, че с един филм, ще го изчистиш за няколко минути. Проблемът е, когато използваш телевизора за монитор, дисплей с работна цел или гледаш един и същи канал през 90% от времето.

    Аз лично, след като съм гледал плазмен телевизор вече 7 години, не бих погледнал нищо различно от OLED. Цветовете и полу-тоновете са несравними с LED/QLED моделите.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #23

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Постоянно има промоции на старите модели - скоро мисля 55С9 беше към 2200лв - СХ са нови още за такива цени.

    Топ моделите LCD-та не са много далеч, че и по-скъпи има - обикновено Q80 (и нагоре) на Самсунг или 90/95 серия на Сони са оптимален вариант като качество за LCD
    Този пост е редактиран от svetlio1; 26-06-20 в 18:44.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #24

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Благодаря много за всички отговори.

    Освен LG с webOS, друго няма да го бъде. Прекалено доволен съм от ОС-а, и при положение че вече толкова години сме имали и ползвали такива. - не смятам да е различно от това.

    Гледах, смятах... 55” C9/CX ще бъде. Щом вече и си “начертах” големината на новия с хартиена лепенка покрай сегашния да видя разликата в големината - работата ми е ясна

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #25

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Гледах, четох, четох повече, още малко.

    Burn-in можело да бъде проблем при еднакъв контент на OLEDTV - това не ме притеснява, рядко се ползва за такова нещо дори сегашния ТВ.

    По-важния въпрос: 65” алтернатива? Предложение? Гледам хората гласуват с 2 ръце за 65” при 3 метра разстояние. В нашия случай тазстоянието е около 3 метра:
    - 3х места са на по 3.10-3.20 метра - облегнат правилно, около 2.80 в стойка “сега се съсредоточавам върху играта” / мезя от масата
    - останалите 2+ Места - 2.60м - 2.80 в зависимост от стойката

    65” / 55”? 65” ОЛЕД ще надвиши “допустимия” бюджет, ЛЕД може би не. В крайна сметка - размера е от значение, защото в момента 43” е определено недостатъчен размер за това разстояние. Та.. размер?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #26

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    За мен 65" е много, но всички останали ще ти го препоръчат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #27

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Това за какво разстояние? Разликата в цената е огромна: С9 55” - 2.5к лева срещу 65” С9 - 4К лева. О.о

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    За мен 65" е много, но всички останали ще ти го препоръчат.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #28

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    За това разстояние, което си посочил. Иначе да разликата в цената си е голяма. Най-добре иди и ги виж в магазина и си прецени. Аз така се чудех между 49 и 55", но след като ги видях бях категоричен и също бих препоръчал на всеки да вземе 55" спрямо 49", но 65" за такива разстояния 2.5м - 3.0м ми идва малко в повече. Пак казвам със сигурност ако не всички то поне 99% от хората във форума ще ти препоръчат 65" и ще ти кажат, че ще свикнеш, така че трябва да ги видиш на живо. Вариант е ако не можеш да прецениш в магазина да поръчаш 65" или съответно 55" и да видиш как ще е - ще малее ли, ще е голям ли, ако не си удовлетворен ще се наложи да го върнеш. Не е най-доброто предложение да си поръчваш и връщаш, но в крайна сметка ако не се ориентираш в магазина нямаш друг вариант. Може и да си застанеш с рулетката и да си измериш вкъщи размерите и да си лепнеш по един маркер - един колега така беше направил.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #29

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Точно така направих и аз миналата седмица. Лепенки около ТВ-то в къщи и с рулетката за разстоянието. Също се бях ориентирал и задължително да ги видя в магазин “на живо”. Окей, значи мислим трезво всички (все още). Определено ще разгледам. И на мен 65” ми се струва адски много. В смисъл такъв.. помещението не е само за кино салон. В него се седи вечерно време, идват гости, събира се семейство и приятели. Да, когато не е така - се играят игри, гледат се филми и ютуб. Но мога да кажа че ползването определено не е еднотипно, а точно обратното - доста разнообразно.

    ще погледна нагледно в магазина и ще премеря отново. Благодаря много за бързите отговори и отделеното време!

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    За това разстояние, което си посочил. Иначе да разликата в цената си е голяма. Най-добре иди и ги виж в магазина и си прецени. Аз така се чудех между 49 и 55", но след като ги видях бях категоричен и също бих препоръчал на всеки да вземе 55" спрямо 49", но 65" за такива разстояния 2.5м - 3.0м ми идва малко в повече. Пак казвам със сигурност ако не всички то поне 99% от хората във форума ще ти препоръчат 65" и ще ти кажат, че ще свикнеш, така че трябва да ги видиш на живо. Вариант е ако не можеш да прецениш в магазина да поръчаш 65" или съответно 55" и да видиш как ще е - ще малее ли, ще е голям ли, ако не си удовлетворен ще се наложи да го върнеш. Не е най-доброто предложение да си поръчваш и връщаш, но в крайна сметка ако не се ориентираш в магазина нямаш друг вариант. Може и да си застанеш с рулетката и да си измериш вкъщи размерите и да си лепнеш по един маркер - един колега така беше направил.

  18. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #30

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    И за мен 65 е много за това разстояние. Имам приятел с 65 на 2,5-3 м гледане немога да свикна да го гледам. Не мога да го обхван с един поглед а трябва да си места главата, почти като на кино на първите редове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ТВ - LG 43UH7507 или LG 43UH668V
    От mjh_milan във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-17, 16:50
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 18:02
  3. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 18:05
  4. Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.
    От niki72 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 31-05-07, 12:07
  5. Странен проблем със CD
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-05, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе