Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #1

    Question Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Здравейте,

    Имам LG 43UH668V-ZA с webOS 3.3.4-4217

    От както взех AVR с колони имам изключително странен проблем, за който така и не намерих решение, и тъй като съм решил в скоро време да се взима нов телевизор, първо исках да видя дали има решение на проблема.

    При пускане на телевизията, LG-то изкарва картината на полу-размазани артефакти, много е насечена, звука е също толкова насечен, или го няма изобщо. Искам да подчертая, че проблемът се изразява главно и само когато става въпрос за “телевизията”, т.е. Input = LiveTV

    Сетъпа, който няма да бъде променян за момента (но най-вероятно необходим), за решаването на проблема:

    Оптичен кабел > конвертор + друга малка кутия (най-вероятно SCART сплитер) > стари коаксиални кабели > това за Самата телевизия. От същия конвертор вече имам ЛАН кабел до рутера ми, който си е за интернета.
    /очевидно не съм се ровил, защото съм пренебрегнал факта с проблема, поне в хола/

    Така, сега... има други две LG-та, които нямат този проблем, тъй като те се ползват главно и само за телевизия, но те не са и вкл. към допълнителни у-ва.

    ТВ, упоменат горе, е в хола, към който има вързани:
    AVR + колони,
    Към AVR-a са вързани: Apple TV (мисля 1ва генерация), PS4 Pro, Nintendo Switch

    Единствената връзка ТВ - другите устройства е HDMI кабел към AVR с ARC.

    Всичко пуснато на ТВ - включително и някои канали (SD мисля само) - нямат никакъв проблем с видео/аудио.

    Аз лично когато се “занимавах” да го оправям бях шах с пешката, ако някой е имал подобен случай, нека “бутне едно рамо”, пък след това ще задавам въпросите за новия телевизор.

    Дано съм бил достатъчно изчерпателен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Аз малко се обърках.

    1. Защо изобщо в уравнението участва SCART сплитер?
    2. Телевизията идва заедно с интернета по оптичен кабел, влиза в медиа конвертора и излиза по КОАКСИАЛЕН кабел към Антенния вход на телевизора? На кой оператор е тая сложна схема?
    3. Пишеш, че имаш проблем на телевизора, но после си написал, че "всичко пуснато на TV няма никакъв проблем с видео/аудио". С какво има проблем в крайна сметка?
    4. Другите телевизори как са свързани с телевизията? И те ли по коаксиален кабел от медиа конвертора?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #3

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    1. 3 телевизора тотал, ползва се стара съществуваща инфраструктура базирана на СКАРТ. ТВ-тата са Смарт, менютата за каналите работят, т.е. TV Guide с информация за канали, програми, времена и т.н.
    2. Да
    3. с ТВ канали които не сa в SD като 98-ма.т.е. останалите нормално качество канали, плюс HD, FullHD, и 4К = аудио/видео проблема
    ”останалите” неща по самия ТВ - stream-ване чрез Netflix, HBO GO, всички ТВ приложения, всички конзоли и закачени устройства = нямат никакъв проблем
    4. Да, чрез коаксиалки по същия начин.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Имаш ли възможност да сменяш входовете за телевизионния сигнал, за да видиш дали проблема не е в разпределителната ти кутийка? Да преместиш кабелът на ТВ 1 към друг порт, на който е включен ТВ 2, например. Можеш ли да разкачиш другите 2 телевизора напълно от кутията, която пуска сигнала по коаксиалните кабели, да оставиш включен само проблемния ТВ 1 и да пробваш дали пак има проблем?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Можеше да започнеш със снимки на устройствата и как са вързани помежду си. Подмени си вътрешната мрежа - махни тоя СКАРТ.
    Имаш артефакти в картината при HD сигнал ? Макроблокинг ?
    Премахни и връзката на операторският приемник с телевизора чрез коаксиален кабел. Използвай HDMI кабел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #6

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Първо, благодаря ви за отговорите.
    Второ, отговори:

    1 СКАРТ минава през стар сплитер, който сме си ползвали за вътрешно разпределение из помещенията през годините.
    т.е. 1 скарт излиза от медиа конвертора, влиза в СКАРТ сплитер - от там по стаите до телевизорите.

    Мога да опитам другите неща, но не мисля че има смисъл. Причина: ако AVR-a не е включен = проблема го няма. Не ако не е вкл. в телевизора с проблема, ако не е ON самото AVR устройство. В следствие на което по пътя на логиката изключвам проблема да е от СКАРТ кабел / сплитер.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Имаш ли възможност да сменяш входовете за телевизионния сигнал, за да видиш дали проблема не е в разпределителната ти кутийка? Да преместиш кабелът на ТВ 1 към друг порт, на който е включен ТВ 2, например. Можеш ли да разкачиш другите 2 телевизора напълно от кутията, която пуска сигнала по коаксиалните кабели, да оставиш включен само проблемния ТВ 1 и да пробваш дали пак има проблем?


    Погледни отговора към w00x, мисля че ще разясни 'картинката'. Със снимки ще стане доста объркващо, може да 'нарисувам' цялата схема освен
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Можеше да започнеш със снимки на устройствата и как са вързани помежду си. Подмени си вътрешната мрежа - махни тоя СКАРТ.
    Имаш артефакти в картината при HD сигнал ? Макроблокинг ?
    Премахни и връзката на операторският приемник с телевизора чрез коаксиален кабел. Използвай HDMI кабел.
    За подмяна на вътрешната мрежа - махане на СКАРТ, за момента е изключено като вариант. т.е. не ми е от първа необходимост, при положение че проблема се случва на един от телевизорите, при който има най-много (и единствени) вкл. допълнителни устройства, и то САМО и ЕДИНСТВЕНО ако AVR-a е пуснат (ON). Ако AVR-a си е OFF, и се разчита на звука от самия телевизор - такъв проблем няма.

    Не са само артефакти, размазани-насечени видео артефакти (и звук - който почти липсва) при всички канали освен при канали предаващи главно SD сигнал - т.е. ниска видео резолюция + аудио = няма такъв проблем.
    Макроблокинг? Ммм.. да, нещо такова е - https://pvr.blogs.com/.a/6a00d83451c...c9b4970b-500wi

    Връзката на 'операторския приемни' с телевизора чрез коаксиал не може за момента да бъде променяна. Ако такова нещо се случва, ще трябва да се прави полу-основен-ремонт по преокабеляването, тъй като говорим за много метри кабел от източника = т.е. 3 различни точки на разстояние няколко десетки метра кабел. HDMI = невъзможно е в случая.

    edit 1,2,3: рисуваното - идва, имаше грешки, ето ->> 073BE1AC-550C-44B7-8B24-B5E4C631702C.jpg

    edit 4: Схемата е малко 'Али Баба и 40-те разбойника', не е задължително да разнищваме всичко, просто се сетих за форума като гледах за вземане на нов телевизор, и реших да напиша.. случайно някой ако някога е имал подобен "проблем" (съмнявам се ) Все пак благодаря много за интереса до момента!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pachedzhiev; 22-06-20 в 18:12.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Пробвай все пак да смениш порта за телевизията към ТВ1 и го включи на някой от другите 2. Преди това изключи другите 2 напълно от коаксиалния сплитер, който разнася сигнала по стаите. Имам съмнение, че сигналът отслабва докато стигне до телевизора и при включването на AVR-а, телевизора се шашка, и вади артефакти на каналите с по-висок битрейт.

    Пробвай дали има артефакти ако AVR-а е включен (ON), но телевизорът не е настроен да пуска звук към него през ARC, а си пуска звука през говорителите. Ако имаш оптичен кабел, пробвай да пуснеш звука към AVR-а през него, вместо през HDMI, за да видиш дали ще има пак проблем.

    Пробвай и друг HDMI кабел от TV към ресивера. Никога не знаеш кога могат да създадат проблем тия HDMI кабели. На мен от лош кабел ми се появяваше токов удар, когато се включваше субвуфера от стендбай и ми се ресетваше TV кутийката до менюто. Същото се случваше и като пуснех лампата в банята.....

    Да обобщя.

    1. Пробвай да изключиш другите 2 телевизора и да включиш проблемния в друг порт на сплитера с цел да освободиш каналите. Ако можеш да го включиш директно към SCART конвертора - още по-добре. Напълно да елиминираш сплитера.
    2. Пробвай да включиш AVR-а, но направи така, че телевизорът да не пуска звук към него. Само да си работи и да е свързан по HDMI.
    3. Пробвай да свържеш телевизора към AVR-а с оптичен кабел, а не с HDMI. Разкачи HDMI кабела докато правиш този тест.
    4. Пробвай друг HDMI кабел между TV и AVR. По възможност някой от тези, които са ти дошли комплект с устройствата. Например този от Плейстейшъна.

    Мисля, че едно от тези неща ще реши проблема. Пиши какво е станало.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #8

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Разсмях се зверски на драмата ти с HDMI-a, съууфера и лампата в банята. Направо припаднах.

    За да не те оставям в неведения, директно аз да кажа под обобщението ти (мисля че се разбира че съм си играл достатъчно, но все пак):
    2,3, и 4 вече съм ги играл - както и всякакви подобни комбинации, какво ли не.. купуване на нови SPDIF аудио кабел, нови HDMI-и, въртене на всякакви вариации.

    Единственото нещо което не съм 'играл' е номер 1 - и най-вероятно може да е вързано, тъй като ако погледнеш (моята невероятна хе-хе) "схема" - там има една заигравка с един СКАРТ, отиващ в една стая, където явно има друг сплитер, от който продължава от ТВ номер 1 (най-близо до кутията), и върви към въпросния телевизор с проблема... до който има поне 10-12 метра скарт. Та.. теорията ти с 'отслабването' на сигнала и битрейта е най-логична и подкрепям!

    Тук обаче имам проблем, за да го тествам тва цялото нещо, ще трябва да съм минимум на 2-3 бири, тъй като имам съмнение че първата част на този скарт от сплитера до ТВ1 - в дясно най-близкия), минава под ПОДА, и след това преди самия ТВ е сплитера.. и СЛЕД това чак продължава тази отсечка от няколко си 10-12-15 метра до крайната точка - телевизора с проблема.

    Трябва да го обмисля добре как да стане целия тест, защото няма да е толкова лесно.

    Мале, мале.. до къде я докарах и аз при положение че не съм се включвал от регистрацията си през Лето Господне 2008-мо : )

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Пробвай все пак да смениш порта за телевизията към ТВ1 и го включи на някой от другите 2. Преди това изключи другите 2 напълно от коаксиалния сплитер, който разнася сигнала по стаите. Имам съмнение, че сигналът отслабва докато стигне до телевизора и при включването на AVR-а, телевизора се шашка, и вади артефакти на каналите с по-висок битрейт.

    Пробвай дали има артефакти ако AVR-а е включен (ON), но телевизорът не е настроен да пуска звук към него през ARC, а си пуска звука през говорителите. Ако имаш оптичен кабел, пробвай да пуснеш звука към AVR-а през него, вместо през HDMI, за да видиш дали ще има пак проблем.

    Пробвай и друг HDMI кабел от TV към ресивера. Никога не знаеш кога могат да създадат проблем тия HDMI кабели. На мен от лош кабел ми се появяваше токов удар, когато се включваше субвуфера от стендбай и ми се ресетваше TV кутийката до менюто. Същото се случваше и като пуснех лампата в банята.....

    Да обобщя.

    1. Пробвай да изключиш другите 2 телевизора и да включиш проблемния в друг порт на сплитера с цел да освободиш каналите. Ако можеш да го включиш директно към SCART конвертора - още по-добре. Напълно да елиминираш сплитера.
    2. Пробвай да включиш AVR-а, но направи така, че телевизорът да не пуска звук към него. Само да си работи и да е свързан по HDMI.
    3. Пробвай да свържеш телевизора към AVR-а с оптичен кабел, а не с HDMI. Разкачи HDMI кабела докато правиш този тест.
    4. Пробвай друг HDMI кабел между TV и AVR. По възможност някой от тези, които са ти дошли комплект с устройствата. Например този от Плейстейшъна.

    Мисля, че едно от тези неща ще реши проблема. Пиши какво е станало.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Най-тъпото е, че се мъчих 3 години преди да локализирам проблема с токовия удар и HDMI кабела. Купих UPS, регулатор на волтажа и проблемът пак си остана... Съвсем инцидентно разбрах каква е причината докато разкачах едни кабели и не чух прекъсването тогава, когато трябваше да се случи...

    Аз имах предвид да направиш врътката там, където са буксите/конекторите/сплитерите. Недей да си раздигаш паркета, за да правиш тестове с кабели.

    При вариант 2 също има проблем?! Когато AVR-ът не играе никаква роля в схемата, различна от това да е включен? Пробвай така, но махни HDMI от телевизора. Елиминирай всякаква връзка между TV и AVR, но го остави включен. Да нямаш пък някакъв проблем с тоците? На един контакт/разклонител ли са свързани? Пробвай ги в различни.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    pachedzhiev
    Закопал си се отпреди 2008 година.. схемата ти е само ориентировъчна - трябваха ми снимки на всички у-ва , как и с какви връзки и кабели са навързани.
    1. Поради технически ограничения, не може да прекараш HD сигнал през SCART връзка!!
    2. След като сигналът идва по коаксиален кабел, използвай 3-пътен сплитер с разклонение към всеки телевизор - нищо повече!. Прегледай внимателно всички връзки по коаксиалната мрежа - конектори, сплитери...Възможно е лоша връзка по мрежата, да води до описаният от теб проблем.
    3. Всички устройства навързани към телевизора, задължително трябва да са в един и същи токов кръг - използвай един разклонител за целта

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #11

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Нещо тоя СКАРТ изобщо не ми се връзва в тая схема ... туй си е краен аналогов изход/вход


    ... освен ако всъщност не "викаме" на нещо друго СКАРТ

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #12

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Тествах:
    1. Без HDMI вкл. към телевизора. AVR-a си е пуснат и си свири примерно стриймнат Spotify от телефона.
    Сканираха на ново всички канали, че скоро не му се беше случвало.
    Преди това изключих коаксиалния кабел от телевизора при който минава един сплитер и цепи връзката на две.
    Повечето канали нямат проблем, някои имат т.н. “макроблокинг” по-горе. Прмерно HBO3 (full HD) го има този “макроблокинг”. Други канали на Full HD го нямат.
    Канали с “бърза” Full HD (спортни главно, но и филмови - също) картина го имат също проблема, само че частично. Не е постоянно и на целия екран, само на разни парчета. Но го имат.

    2. С включен HDMI ARC към AVR-а = значително повече, да не кажа всички FullHD канали проявяват “макроблокинг” или както му се казва - брутално насичане на картина+звук. Не частично като горе, направо цялата картина+звук.

    Това е все още при положение че ТВ1 - в дясно на схемата е с изключен коаксиален кабел към него.

    3. При вкл. HDMI ARC към AVR-a, но изключен самия AVR (power off) - същата ситуация като при точка 2.

    4. При вързан ТВ1 - в дясно на схемата, където се сплитва коаксиала, с AVR power off, но вкл. HDMI ARC към телевизора с проблема:
    Същото положение като горе - доста “насичане” на картина и звук. Но не абсолютно на макс зле. Частична проява, но разбира се - неадекватно за “гледане”, не че аз специфично гледам... други хора като се появят. Аз не използвам този телевизор за телевизия никога.

    Като цяло проблема е annoying, но аз не бих се занимавал повече от това което съм му отделил вече на този проблем.

    Благодаря все пак за предложените решения.

    уточнение: горните коментари относно “скарт” са адекватни. През цялото време имах предвид коаксилни кабели. За никакъв СКАРТ не може да става дума, груба грешка, извинявам се за което.
    Този пост е редактиран от pachedzhiev; 23-06-20 в 21:06.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Виж на кой транспондер са проблемните канали - обикновено са по-високите към 800 мхц. Вероятно проблемен сплитер, връзка, кабел ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    23
    #14

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Виждам и нещо друго, на схемата съм начертал 1 сплитер, всъщност до проблемния телевизор са два.

    Така, имаме следното:
    Медиа конвертор > коаксиал в сплитер (1in, 2 out)
    1 out > по кабел до друг сплитер (пак 1in, 2 out), който разбива отново на 2 - единия отива директно за ТВ1 на няколко метра, другия продължава към ТВ2 (проблемния) но не след няколко метра а след примерно 6-7-8 метра (ако не и 10) кабел.
    2 out > по кабел директно до ТВ3 (в ляво на “схемата”) без сплитер по пътя си.

    Друго, което забелязах е:
    1-вия сплитер е 5-1000 MHz 4DA84F93-30A6-473D-9F66-DDC385F0DB6A.jpg
    2-рия сплитер е 5-900 MHz и значително по-малък 7D1B243C-D8AE-4BEB-9AA0-2FBDC25987A7.jpg

    ще опитам да прикача снимки. Успешно.

    редакция 1: при “спокойствие” - оставяне на ТВ2 (проблемния) да поработи само на един канал, с включен HDMI ARC към AVR-a (power off), ТВ2 с вкл. коаксиал - има насичане, но частично. Както и да е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от pachedzhiev; 23-06-20 в 21:19.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Отговор: Не често срещан странен проблем - LG 43UH668V-ZA

    Обикновено сплитерите дават фира или самите връзки на кабелите може да са корозирали и да няма добър контакт. Ако на единият сплитер няма подобни проблеми, продължаваш по трасето и проверяваш последващите връзки.

    За тест може да занесеш тв в другата стая, където няма проблеми - няма ли информация за сигнала в самия тв да видиш как е - проблемните обикновено са с "играеща" скала за "качество на сигнала" и ако има и на бит-грешки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на ТВ - LG 43UH7507 или LG 43UH668V
    От mjh_milan във форум LG телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-17, 16:50
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 18:02
  3. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 18:05
  4. Проблем с обемен бойлер-често вкл. и изкл.
    От niki72 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 31-05-07, 12:07
  5. Странен проблем със CD
    От ManiMani във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-05, 23:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе