Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #1

    Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    След като се дискънектне от wi fi дори спира да ми работи и меджик ремоута. След 2 3 минути се кънектва пак към мрежата. И всичко заработва. Малко съм разочарован като видях , че това е често срещан проблем при ЛГ. Несериозно. Има ли няккакво решение или да търся гаранционно, защото ми е с 5 години гаранция. БЛАГОДАРЯ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #2

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Сигурен ли си, че проблемът не е в рутера?
    Често ли се случва?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Ами рестартирах всичко от ел мрежата, отделно телефона не се дискънектва от мрежата. Ами аз работя доста , но жената казва , че често спирало да работи дистанционното, явно с него и уай фая.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #4

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    дистанционното Magic remote работи с Bluetooth и RF, така че не е от мрежата.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #5

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Провери и ако трябва му направи ъпдейт.
    Рестартирай телевизора - изключи то от ел мрежата за 6-7 минути.
    Ако има възможност го свържи с кабел към рутера.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Щом е гаранционен - в магазина / сервиза!
    Няма смисъл да си губиш времето с него. Още повече, че поблемът е фабричен, с Wi-Fi модула.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #7

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Връщането на телевизор за гаранция си е огромна занимавка, особено ако не се пази кутията. След това си и без телевизор, докато не го "оправят". Може и до 30 дни. Това не е тостер в крайна сметка. Нормално е да се опитва решение на проблема преди да се прибегне до сервиз.

    Батериите на дистанционното сменяни ли са?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Тая глупост си е абсолютно често срещан проблем... и аз го имах и е изключително изнервящо. Модула за WiFi и BT явно са на една платка и тя отказва поне аз така си го обяснявам, защото наистина стане ли проблем с WiFi се скапва и magic remote-a и всичките им препоръки стигат до пъхнете си LAN. Е да де ама аз като съм си купил телевизор с WiFi то значи не искам да си пускам LAN... Аз на моето дистанционно му смених батериите и направих един ресет на телевизора, горе долу се пооправиха нещата, но след ресета не съм настройвал датата и часа умишлено, защото някъде бях чел, че имало нещо общо и това.

    Дори още е в гаранция, но както казва woox връщането по гаранция не е изобщо добро решение... освен ако не ти е останало като единствено такова.

    https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...lg-sk8500.html
    Този пост е редактиран от berpan; 31-08-20 в 11:47.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Аз имах подобен проблем с моя Panasonic. Губеше Wi-Fi свързаност от нищото. Понякога се връзваше при буут, понякога не. Трябваше да го рестартирам. Това беше още в началото, когато все още ползвах смарт функционалността. При мен модулът за Wi-Fi беше отделен на гърба на телевизора. Наместих го малко, защото имаше някакъв луфт и проблемите изчезнаха.

    Та ако и при този телевизор модулът е отделен на гърба на телевизора, а не запоена платка - пробвай да го наместиш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #10

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Така, сега се прибрах от работа и започнах с тестовете. Първо го върнах към заводски настройки-не помогна, после пробвах да сменя локацията(гледах клип в ютуб) решавало е на доста хора проблема-при мен не помогна. След това го изключих за 10 мин от тока плюс всички модеми и рутери. След това го включих, но изобщо не искаше да се свърже с уай фай(открива ми рутера, пиша паролата , но нищо) после пробвах с кабела и нищо. Не искаше и с кабела(КОЕТО МЕ ИЗНЕРВИ ДОПЪЛНИТЕЛНО), защото лан кабела и уай фая са на различни платки. Така, докато пробвах дистанционното работеше но с к крастачката, меджик функцията с тикчето не работеше. СЛЕД ТОВА отново 10 минути пак от тока и след включването пробвах пак с кабел от рутера и се свърза и за сега всичко е точно И дистанционното работи абсолютно коректно както първия ден, не знам каква е връзката, но няма ли интернет меджик функцията не работи(някой беше казал , че било работело чрез блутут) Та сега въпросът е малко деликатен, твто е от Англия с 5г. гаранция от кюрис.(Аз съм си в БГ) Да търся ли сервиз да им го пращам да ми сменят уай фай модема?

    Тея от ЛГ може ли така да се излагат. Четох , че и 2020 модели дават същите проблрми с безжичното свързване.

    НЕСЕРИОЗНО.
    Този пост е редактиран от z1ggyg0; 31-08-20 в 17:20.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #11

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    На каква мрежа го връзваш? 2.4GHz или 5GHz?

    Аз лично не бих се занимавал да го връщам до Англия за гаранция за такова нещо. Бих му взел едно нормално IR дистанционно, една Андроид кутийка за смарт функционалност и ще си го ползвам като екран.

    Може пък като е свързано на кабел да се оправи и да не ти се наложи да мислиш за гаранции.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #12

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Пълна простотия - да имаш LG WebOS и да загърбиш дистанционното за някое универсално + тъп андроид бокс... и то при положение, че си платил за тях. А LG щом продължават да ползват същите платки в 2020 модели то значи работата е тоталка...

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #13

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    Ами ако изборът е сведен до

    1. Постоянни проблеми с wifi и дистанционното
    2. Връщане на телевизора за гаранционен сервиз до Англия, при положение, че ще ти сложат същата платка със същия проблем
    3. Използване на нормално дистанционно и андроид кутия за смарт функционалност. (колко Андроид бокса е по-тъп от WebOS е предмет на друг разговор. )

    Аз бих избрал третото, пък нека за някой е простотия. Всеки сам оценява нервите и времето си.

    Това при положение, че свързването по ЛАН не реши проблема.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    31
    #14

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    За сега е окей с лана. Няма ядове всичко си върви перфектно.

    Това с универсално дистанционно и андроид бокс изобщо не е оферта. Твто е добро като цяло, просто разочароващ уай фай модул. Моя ще стане на 3г след 3 месеца, а има хора след първата година и им се скапва модула. Тия от ЛГ май са невменяеми, знаят за проблема ама не им пука особенно явно. Цял живот съм на ЛГ , но за следвашия ще се замисля , че мисля да е 75-ца.

    П.с. ще пусна запитване в съпорта на лг за България да ги питам как стои въпроса с гаранцията. Не е ли за цяла Европа. Англия са все още в ЕС

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #15

    Отговор: Дискънектва се. LG SJ810 (2017)

    По LAN не се и очаква да имаш проблеми, моят някак се оправи след заводските, но пак му трябваше известно време да захапе и сега работи нормално с WiFi, само си мисля, че още тогава май го бях прехвърлил на 2.4Ghz мрежа. Иначе и при мен точно на няма и година се прояви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG телевизори 2017
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 329
    Последно: 01-01-18, 05:52
  2. Избор на монитор /2017/
    От alek200 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 03-07-17, 13:51
  3. Евровизия 2017
    От hristoslav2 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 16-05-17, 17:42
  4. Избор на модел 2017 4К
    От somi във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-17, 15:14
  5. Хай-тех джаджи за 2017
    От civica във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 2
    Последно: 26-04-17, 03:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе