Резултати от 1 до 6 от общо 6

Лилави петна 43UJ701V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    20
    #1

    Лилави петна 43UJ701V

    Здравейте, имам LG 43UJ701V от около 3 години и от няколко дни забелязвам, че на 2 места от екрана бялото ми лилавее, а на светли сцени е синкаво. Разтърсих се из интернет и май ще се окаже проблем със светодиодите. Има ли смислено откъм бюджет решение или да се ориентирам към нов? Колко би струвал ремонт на този проблем ( предполагам, че е често срещан не само на LG-та)?

    П. С: Видях подобна тема от април и решението е смяна на светодиодни ленти. Бихте ли ми препоръчали сервиз за тази операция?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-07-21 в 13:55.

  4. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #3

    Отговор: Лилави петна 43UJ701V

    Цитат Първоначално публикувано от celeronhater Виж публикацията
    Здравейте, имам LG 43UJ701V от около 3 години и от няколко дни забелязвам, че на 2 места от екрана бялото ми лилавее, а на светли сцени е синкаво. Разтърсих се из интернет и май ще се окаже проблем със светодиодите. Има ли смислено откъм бюджет решение или да се ориентирам към нов? Колко би струвал ремонт на този проблем ( предполагам, че е често срещан не само на LG-та)?

    П. С: Видях подобна тема от април и решението е смяна на светодиодни ленти. Бихте ли ми препоръчали сервиз за тази операция?
    на мой приятел му смениха подсветката(имаше същият проблем),но той имаше "късмет",че телевизора му (LG 49 UJ 635v) има 5 годишната гаранция на LG...иначе телевизора му сега се вижда екстра...Service4you е сервизът в София....гаранционен и извънгаранционен на телевизори LG....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Лилави петна 43UJ701V

    Супер, благодаря за помощта! Около 200 лева ще е ремонта. Темата може да бъде изтрита.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Лилави петна 43UJ701V

    Хубаво беше да даеш снимки.
    Може да са светодиоди, а може и да са само разлепени и паднали лещи върху светодиодите.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #6

    Отговор: Лилави петна 43UJ701V

    сервизният техник даде обяснение(на приятелчето ми) , че с течение на времето(обикновенно 7-10 години), в случаят 3 пъти по-бързо- фосфорът от светодиодите се руши и светят с виолетово синя светлина....
    при моделите 2017, било по-често явлението... Иначе го имало и при Samsung също...
    И се сменят led лентите на подсветката. Като взехме на авера ТВ-то и го пусна, предаваше много по-естествен цвят, по-топъл, при непроменени настройки... Преди явно си синееше...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с екрана на LG 43UJ701V - сини петна!
    От papadodo във форум LG телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 11-05-21, 18:57
  2. LG 43UJ701V Проблем с трептящи ленти
    От celeronhater във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-20, 10:20
  3. Лилави петна KD-55X8005C
    От spritable във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-19, 19:15
  4. Дразнещи проблеми с 43UJ701V
    От celeronhater във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-10-18, 08:49
  5. Проблем с матрицата на LG 43UJ701V !!!
    От hristo69 във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-18, 18:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе