Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree1Одобрявам

LG CX ethernet adapter

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #16

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Е, ако на лаптопа този адаптор е включен в USB 3.0 порт, то тогава 280 (480) мб си е доста скапан резултат.
    Трябва да надхвърля 900 мбитс/сек при всяко нормално положение...
    Нещо не е в ред.
    Лаптопът с неговия си адаптор колко показва?

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #17

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Човекът си е уточнил, че е на скорост до 300Mbps от доставчика, така че всичко си му е както трябва...
    Аз намерих същия адаптер UE300 и довечера ще опитам да проверя какво се случва като го свържа към телевизорите.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #18

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    само дето абонамента ми е за 300мб, така че няма как да я надхвърли

  5. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #19

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Имал съм предвид тестове в локалната мрежа, които явно няма как да се направят на този етап...

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #20

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    На телевизора въобще има ли начин да се замери каква е скоростта на вътрешната мрежа, през някакъв сайт...? Аз дори и да свържа тв с кабел през въпросния адаптер, ще ми замери 30/30 Mbps...

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,040
    #21

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Ама колега... браузърите на телевизорите са леш! Аз се усъмних още като каза че дори и при WIFI, скоростта му е ниска... Не си мислете че са като тези на РС, тук (за ТВ) нещата са далеч по ограничени и сакати, защото не са проектирани за стрийминг и т.н а просто за супер бейсик сърфинг а и самия производител се стреми да ограничи браузерите колкото се може повече, защото повечето джелбрейкъри стават точно от там.
    Да не говорим че самия speedtest сайта докато зареди.. всички реклами и бискквидки убива цялата производителност на ТВ-то , нормално е да не измерва като хората.. аз за това го избягвам когато меря скоростта . Търся други начини но да, кофти е че webOS си няма приложение за тази цел...

    Internet Speed Test | Fast.com
    Аз използвам този сайт, много е лек и не товари браузъра на ТВ-то толкова, а и лесно с пише с дистанционното :D
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 20-02-23 в 22:00.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #22

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Всъщност има приложение, ще го видя как се казва, но на търсачката излиза като търсиш speed test.

    Edit:
    Internet speed 2 се казва, но е малко куцо, не показва пълната скорост, на уукла в браузър ми показва повече (тв е С2 и е по вифи)


    Едит 2: А с хъба на Ugreen прави около 310 мегабита даунлоуд (500 ми е нета, хъба е усб 3, предполагам телевизора е усб 2, същия хъб, правеше не повече от 285 мегабита на МиБокс 3)


    Този пост е редактиран от tolostoi; 21-02-23 в 00:28.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #23

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    С Cable Matters съм от amazon.de.На lg телевизор усб2 досига около и над 300.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #24

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    А защо се мъчите с тези адаптери при положение, че на 5Ghz мрежа с адекватен рутер без проблем ще ги направи тези 300mbit/s, че и повече...
    Frost одобрява това.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #25

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Да, аз така вкъщи, където е B8, заедно с него взех и 5GHz рутер, за 4 години да е имало 3-4 прекъсвания на 4K филми през Plex.
    Иначе вчера пробвах въпросния адаптер на C2, но тъй като скоростта на интернета не е висока, не можах да разбера локално на колко Mbps е...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #26

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    При мен рутера е в коридора и 200-250 мегабита са ми ОК, ако е в стаята ще са повече, но ми стигат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #27

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    по wifi CX не поддържа повече от 100мб, доколкото знам.
    Иначе нямаше да се занимавам с тези адаптори

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,040
    #28

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    по wifi CX не поддържа повече от 100мб, доколкото знам.
    Иначе нямаше да се занимавам с тези адаптори
    Възможно е да постигнете скорости на Wi-Fi, по-високи от 100 Mbps с Wi-Fi 5 (802.11ac) мрежа, особено ако вашият телевизор LG OLED CX е в същата стая като безжичния ви рутер и има минимални смущения.

    Теоретичната максимална скорост на Wi-Fi 5 е 1,3 Gbps, но в реални условия фактическата скорост ще зависи от фактори като разстоянието между телевизора и безжичния рутер, броя на устройствата в мрежата и нивото на безжични смущения.

    За да постигнете най-високата възможна скорост на Wi-Fi, можете да опитате следното:

    1. Уверете се, че телевизорът ви LG OLED CX използва Wi-Fi мрежа на 5 GHz, тъй като тази честотна лента обикновено предлага по-високи скорости от 2,4 GHz лентата.
    2. Уверете се, че безжичният ви рутер поддържа Wi-Fi 5 и че е настроен да използва оптималните настройки за мрежата.
    3. Уверете се, че телевизорът ви LG OLED CX е разположен на ясна видимост от безжичния ви рутер, без физически препятствия като стени или мебели.
    4. Намалете броя на устройствата, свързани към Wi-Fi мрежата, тъй като твърде много устройства могат да предизвикат затори и да забавят мрежата.
    5. Използвайте инструмент за анализ на Wi-Fi, за да идентифицирате източниците на безжични смущения и опитайте да ги елиминирате.

    Следвайки тези съвети, може да постигнете скорости на Wi-Fi, по-високи от 100 Mbps на вашия телевизор LG OLED CX. Въпреки това имайте предвид, че фактическата скорост ще зависи от конкретните условия на вашата мрежа и конфигурация.

    WIFI 5 не е перфектна технология, има доста ограничения, за това мисля че колкото по скоро производителите на телевизори преминат масово към Wi-Fi 6 (AX) ще е по добре.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 22-02-23 в 11:06.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #29

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    модема и меша са на 20см зад тв-то, без прегради.
    Всички други устройства по wifi - смартфони, лаптоп , ps5 , xbox достигат 270-280 мб

    както писах като тествам на Нетфликс скоростта е 270мб по wifi

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #30

    Отговор: LG CX ethernet adapter

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    по wifi CX не поддържа повече от 100мб, доколкото знам.
    Иначе нямаше да се занимавам с тези адаптори
    На СХ wifi - то не е ле 5 GHz? Лана му е 100мб.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. W809C и Ethernet cable
    От Dominator във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 18-07-22, 22:10
  2. Power line to ethernet adapter-мнения
    От kristian_nk във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-11, 20:06
  3. Отговори: 1
    Последно: 30-07-10, 00:17
  4. Ethernet и M$
    От tgi във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 16-11-05, 11:34
  5. Gigabit Ethernet що е то?
    От orpamarosa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 24-10-03, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе