Вижте резултатите от анкетата: Коя дистрибуция предпочитате?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Debian, Ubuntu, Mepis

    29 55.77%
  • Slackware, Zenwalk, VectorLinux

    7 13.46%
  • Fedora, RHEL, CentOS

    7 13.46%
  • Mandriva

    0 0%
  • openSUSE

    4 7.69%
  • PCLinuxOS

    2 3.85%
  • Gentoo, Lunar, Source Mage

    2 3.85%
  • Arch

    0 0%
  • Друга

    1 1.92%
Резултати от 1 до 9 от общо 9

Коя дистрибуция предпочитате и защо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #1

    Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Здравейте,
    това е първата ми тема във форума на Setcom.bg. В интерес на истината предпочетох да пусна анкета. Като за първа анкета обаче първо искам да се представя на кратко. Казвам се Красимир и съм главен координатор на Ruse LUG (съществуващ от 9 април 2007г.). Основните ми интереси са Linux, Мрежова администрация, UNIX администрация.

    Тема на анкетата: Каква дистрибуция предпочитате и защо?
    Моят глас: Ползвам Slackware Linux.
    Аргументация: Това е първата ми дистрибуция още през 1998г когато инсталирах за пръв път Linux на първата ми машина. Предпочитам го, защото е бърз, стабилен (може би защото основният му разработчик е малко консервативен), включва винаги актуални версии на повечето GNU приложения, изключително гъвкав е и не е обременен от графични конфигуратори, които понякога пречат да правим с операционната система това, което мислим за добре.

    А вие, коя дистрибуция ползвате и защо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #2

    Re: Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Debian - Просто защото повечето хостинг компании го ползват и ми се налага да работя с него . Иначе ... Fedora

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Здравей krassyo и добре дошъл в форума
    Лично аз ползвам Ubuntu , лесна инсталация, наличие на дебианският apt-get за инсталиране на софтуер, въобще това е линукс дистрибуцията която най много ми допада, преди това бях със Suse , но ми се струва някак си тромаво и мудно.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #4

    Re: Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Първи стъпки правя в Slackware, иначе стартирах със Slax+USB flash-ка. Всичко е толкова различно и най-често използвам израза "How-to ..." в чичко Goole. Малко ми е странно да разархивирам на конзола и да пиша "?" почти след всяко нещо което се опитвам да направя но пък така е по "нашенски" :- ) .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    14
    #5

    Re: Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Приветствам те за избора ти на Slackware-базирана дистрибуция. Въпрос на навик е това за разархивирането и инсталацията на приложения. В момента ми е доста по-удобно да ползвам инструментите pkgtool и slackpkg пред разни графични заместители. Ако това те затруднява - тествай Zenwalk. В тази дистрибуция са се постарали да решат някои въпроси като между тях: графичен инсталатор и зависимости.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #6

    Re:Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Debian, за мен е добър компромис между стабилност и дружелюбност към потребителя.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Интересна анкета, но както и за всичко останало изниква и въпроса коя дистрибуция предпочимате ЗА КАКВО. Предпочимат една дистрибуция ако ще се прави сървър, друга ако се ще ползва за Десктоп и т.н. Това е като каква кола предпочитате. Ами ако ходя в планината на изглед предпочитам джип, ако ще карам по магистралата спортна

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    RHEL и CentOS за сървър, Fedora за десктоп.

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:Коя дистрибуция предпочитате и защо?

    Аз съм нов в Линукс и не съм на „ти” със компютърните езици или команди. Това в крайна сметка е работа на компютърните специалисти. Искам да кажа, че една ОС, която няма графична среда или я поддържа много слабо или частично е обречена на тесен кръг потребители. За масовия потребител това е голям проблем. За това е и голямата разлика в популярността на тази ОС с другата на Майкрософт. Точно поради тази причина сега съм с Убунту 9.04 понеже тя поддържа добра графична среда. На времето за първи път тръгнах с Кнопикс 4 и нещо си от едно живо СД. Не ми хареса, понеже нищо не разбрах. Сега се уча на Убунтуто и за един обикновен потребител, който му трябва компютър за интернет, офис, филми, музика, снимки и т.н. тази дистрибуция е много подходяща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какви задачи предпочитате?
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-20, 19:59
  2. Каква марка GSM предпочитате
    От MIDNIGHT във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 39
    Последно: 02-03-06, 12:57
  3. Отговори: 13
    Последно: 29-12-05, 23:48
  4. Какви задачи предпочитате?
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 17
    Последно: 29-06-05, 01:50
  5. ASP, PHP, JSP - Кое предпочитате?
    От jay във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-01, 22:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе