Резултати от 1 до 6 от общо 6

Инсталация на Suse 10

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    57
    #1

    Инсталация на Suse 10

    Здравейте, Значи оставих 10ГБ Unllocated HDD Space за да може да се инсталира сусето, зареждам boot DVD-to след това какво трябва да направя за да не ми затрие информацията на HDD-то а да се инсталира върху тези 10ГБ и да може да се избира при боот дали да се пусне сусе-то или windows

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Инсталация на Suse 10

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,12342.0.html

    Тук е описано подробно какво трябва да се направи. Имай предвид, че темата е старичка и е възможно някои неща да са се променили.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #3

    Re: Инсталация на Suse 10

    При мен нещата седяхя така - при инсталацията избрах език - български, след което самото СУСЕ , съвсем по юзърфрендли начин самичък изследва харда и зададе въпроса къде да се инсталира - като по подразбиране ми даде първо неформатираната част на диска. Само маркираш, ако не е маркирано вече ( по принцип 10 версия го прави сам) и продължаваш инсталацията спокойно - при мен всичко беше окей. След самата инсталация настройваш ГРУБ през ЯСТ контролния център кое да се стартира по подразбиране - Уин или СУСЕ. При положение и че езика ти е български, не виждам проблеми. И не се притеснявай, и аз съм ламер, пък и всичко е въстановимо - ако имаш инсталационни дискове...

  5. XaugyTuH
    Guest
    #4

    Re: Инсталация на Suse 10

    какво трябва да направя за да не ми затрие информацията на HDD-то а да се инсталира върху тези 10ГБ
    СуСЕ-то автоматично ще си потърси удобно място. Ако не си избере този дял (който ти искаш) просто му кажи да отиде там

    А за стартирането паралелно с Уиндоус - аз също карам на Линукс+Уин, като съм го нагласил по следния начин: Линукса да се стартира от бутваща дискета (която се създава от инсталатора на Линукс) така че при стартирането на компа: ако дискетата е вътре > Линукс, ако е вън > Уиндоус . Обясниха ми че ако не е по този начин, няма да мога да преинсталирам Уин-а не знам доколко е достоверно

    Естествено че трябва Уин-а и Лин-а да са ти на различни дялове на харда

    Успех и пиши

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Инсталация на Suse 10

    Цитат Първоначално публикувано от XaugyTuH
    Линукса да се стартира от бутваща дискета (която се създава от инсталатора на Линукс) така че при стартирането на компа: ако дискетата е вътре > Линукс, ако е вън > Уиндоус
    Дали може да се получи същия ефект с USB-drive, вместо с дискета? Ако става да вървя да си купя една флашка, че не използвам флопи?

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: Инсталация на Suse 10

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Дали може да се получи същия ефект с USB-drive, вместо с дискета? Ако става да вървя да си купя една флашка, че не използвам флопи?
    Aко в БИОС можеш да нагласиш за First Bootable Device: USB-drive и ако инсталаторът на твоята дистрибуция поддържа такава опция.........

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21
  2. Suse 9.2 pro MD5sums ?
    От selavi във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-04, 19:11
  3. boot CD зa Suse 9.1
    От solaris във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 30-09-04, 00:20
  4. SuSE 8.2 и BG locales
    От Crazy_hatteR® във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 15-06-03, 23:10
  5. SuSE Linux 8.2 Pro
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 10
    Последно: 30-04-03, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе