Резултати от 1 до 8 от общо 8

Френските власти минават на Ubuntu Linux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Специален поздрав за Ghost и Malone:


    Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Мотивите за миграцията са по-ниски разходи и повече ползи

    17/03/2007 | TechNews.bg


    "Националното събрание на Франция прие решение да се откаже от Windows в полза на софтуера с отворен код. Още през юни 1154 представители на институцията ще работят на нови РС с Ubuntu Linux, съобщи pcnews.ru.

    С доставката на компютри с Ubuntu за Националното събрание ще се заемат компаниите Linagora и Unilog. Разглеждана е била също така и кандидатурата на известния френски Linux-дистрибутор Mandriva.

    Lingora е системен интегратор, специализиран в отворения код. Вторият доставчик, Unilog, е френско подразделение на международната компания LogicaCMG. Тя се занимава с консултации в сферата на ИТ и системната интеграция.

    Очаква се, че представителите на Националното събрание на Франция ще използват програми с отворен код като офис пакета OpenOffice.org, уеб браузъра Firefox и пощенския клиент Thunderbird.

    По думите на Ричард Казенаве и Бернард Карайон, представители на институцията, които поддържат миграцията към отворен код, предприетата стъпка ще позволи на френските и европейски потребители да намалят разходите и да увеличат ползите."



    Линк: http://www.technews.bg/info.php?id=2901


    Надявам се поздрава да ви хареса.
    А сега ме черпете по една бира!



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Не е лошо Меглена Кунева да се запознае с това решение вместо да се грижи за моя iPod.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #4

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    И аз много се радвам от подобни новини, но забелязвам, че повечето са в бъдеще време. Някой ще мигрира, ще внедри и тн, но много по-малко са новините в които се казва, че някой успешно е приключил миграцията и щастливо си ползва новата ОС.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Добра новина! Държавните институции макар и бавно почват да преминават от думи към дела.

    Само едно не ми е съвсем ясно - как точно европейските потребители ще си намалят разходите и какви ползи ще получат от това деяние на френския на Парламент? Но те, политиците, си имат един ограничен набор от думички, които лангъркат по всеки възможен повод.

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Вероятно европейските потребители виждат ползата от намаляването на разходите за издръжка на държавната администрация.
    На нас ни е непонятно, защото при нас, ако има нещо спестено, то се разпределя по мътни каналчета в нечии джобове или пък се купува абсолютно ненужен и почти безполезен лукс.

    Само за сведение в една българска държавна администрация, в централното им управление служителите в стаите си имат по един огромен мрежов лазерен принтер, вместо по един приличен персонален. Мрежовия може да обслужва поне 30 човека едновременно. Обаче пък колко е скъп, респективно комисионната расте.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    OK, де.

    Може и да се е поизкривило в превода също, но аз вече съм горд европейски(!) потребител. И не съм наясно как ще ми се увеличи ползата от файдата. Ако се има предвид, че това е пример за подражание от нашите депутати...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #8

    Re: Френските власти минават на Ubuntu Linux

    Една новина в този дух:
    Currently about 200 computers with Red Hat Enterprise Linux installed serve the core IT infrastructure of Foersvarsmakten, the Swedish armed forces, as a base for software developed in-hose, and the demand for Linux within the military has been increasing. As result of the process, Foersvarsmaktens logistic (FMLOG), the logistic department, signed a deal with Red Hat that will make Red Hat Enterprise Linux solutions available throughout the Swedish armed forces. After this deal, the military will start migrating from Windows NT to Linux across its core IT infrastructure.

    source: Linux Magazine and http://www.mil.se/index.php?c=news&id=35555

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 2 въпроса за ubuntu 10.10
    От zaho_cool във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 21-12-10, 10:56
  2. Отговори: 1
    Последно: 01-12-10, 17:39
  3. Win XP и Ubuntu ?
    От novamen във форум Linux
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-10, 09:30
  4. Отговори: 2
    Последно: 11-05-07, 07:43
  5. Отговори: 19
    Последно: 29-07-06, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе