Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Безплатна и свободна складова програма за Linux

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #16

    Re: Безплатна и свободна складова програма за Linux

    бих казал Крис да реши.
    каквото прецени това ще е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #17

    Re: Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Точно така. Също ще ми е много тъжно, че ще трябва да махнат и всички теми, където се споменава Mandriva или RedHat. Защото и те нямат право да правят реклама на фирмите, които представляват.

    @mallone: Как би коментирал това: Обявяваш тази тема за реклама, а самия ти публикуваш аналогична тема: http://forum.setcom.bg/index.php?topic=30835.0
    Много двулично!

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Malone, не Mallone.

    Ще се опитам да обясня съвсем накратко.
    Няколко часа преди ти да публикуваш темата си, водихме спор относно рекламирането на нещо некомерсиално. Аз бях против изтриването на тема рекламираща некомерсиален софтуер.
    Обвиниха ме в наивност и в неразбиране как се правят пари от некомерсиални продукти.
    Съгласих се, възможно е и да е така.
    Оттук би трябвало да се досетиш, че въпроса ми в първия ми пост е чисто саркастичен, а не илюстрира мнението ми в действителност. Всъщност е контрапукт на мнението ми.
    Модераторите и администраторите са свидетели на спора, могат да потвърдят думите ми. Най вече живата ти съвест Mr.Techno. Той първи отнесе "справедливия ми гняв".

    Посъветваха ме да не задълбавам повече след като не съм вещ в тази материя.
    Сега просто ти обяснявам, за да не задълбаваш и ти. Дано става ясно мнението ми от написаното по горе.
    Темата ти си е тук, значи не е реклама за този, който преценява. Това би трябвало да те удовлетвори.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Безплатна и свободна складова програма за Linux

    колеги аз ли нещо не казвам или Вие не разбирате ?
    Rambler е служител / съдружник или там каквото си в описаната фирма и я рекламира открито във форум.
    в HWBG тази тема нямаше да я има на 10-а мин. а Rambler щеше да яде "южни плодове"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #20

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    в HWBG тази тема нямаше да я има на 10-а мин. а Rambler щеше да яде "южни плодове"
    Извинявам се, че "вдигам" сравнително стара тема, но тук съм малко несъгласен. Лично аз пуснах сходна тема и в HWBG и то не с цел реклама, за да популяризирам самия продукт. Като целта в никакъв случай не е била реклама на компанията и т.н. Истината е, че Warehouse Open се развива, излизат нови версии и за разлика от България, интересът в Германия към него е по-голям. Уточнявам, че в случая става дума за сериозен ресурс, отделен от една българска компания за разработка на продукт, който не се предвижда да й носи преки приходи. Вече има десетки обекти (магазини и складове), които използват този продукт. И никой не е дал и лев за него.
    Нещо, което така и остана неразбрано: Целта на създаването бе линукс обществото да поеме развитието на продукта, след първоначалния тласък от Microinvest. За целта и фирмата инвестира доста време на разработчици, спонсориране на събития, рекламни материали, дори платена реклама в няколко медии. Ефектът засега е далеч от очакванията, но всички свързани с този проект се надяваме това да се промени. И ако не се помага, поне да не се пречи. Защото комерсиален интерес от това компанията няма. Нищо не пречи на няколко човека да вземат продукта и да започнат да работят по него, а ако печелят и пари, още по-добре. Така се случи в *****, където стартираха верига от супермаркети с Warehouse Open. Вярно е, че поддръжката излиза по-скъпа, но това са опциите... А компанията, разработила софтуера пак не печели от това.
    В България, обаче е много по-лесно един проект или продукт да се оплюе, отколкото да се работи за неговото развитие, още повече след като може да носи и полза... И вместо някой да се запита как той индивидуално може да спечели от него, задава обикновено въпроса: "А на вас каква ви е далаверата?".

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re:Безплатна и свободна складова програма

    Ivomirchev , за последен път пиша тук
    Вие печелите , макар и да не го казвате . С рекламата на безплатен софтуер, за подръжката на който искате пари си е жива реклама.
    Т.е- ползвам безплатните приложения и почвам да искам повече и минавам на платен вариант.
    Това да поставиш клиент в безизходица не го разбирам по друг начин.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #22

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Софтуерът е безплатен. От това следва, че клиентът не плаща нищо и не е обвързан с фирма.
    Софтуерът е GPL. От това следва, че всеки може да го разгледа, да го промени, компилира и поддържа. И клиентът не е обвързан с точно определена организация. И няма рекламна насоченост, защото половината от хората в този форум могат да поддържат този продукт. Дори и без пари!

    Е, добре, при положение, че клиентът не плаща нищо и всеки може да го поддържа, какви точно претенции има? А това за безизходицата е най-смешно. Щом е Open Source, хващаме първия програмист, който може да пише на .NET или аналог и той доразвива продукта.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #23

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Излезе новата версия на програмата. Безплатна, с отворен код и с мощни възможности.

    Теория на Микроавтоматизацията: www.micro.bg

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    14
    #24

    Re:Безплатна и свободна складова програма

    [red] Когато някой хвали програмата ти е добре , но когато ти го правиш си е реклама .
    За последен път те предупреждавам !!![/red]

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #25

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Цитат Първоначално публикувано от Rambler
    Излезе новата версия на програмата. Безплатна, с отворен код и с мощни възможности.
    Само дето не видях download, mounload...или бъркам някъде?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #26

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Само дето не видях download, mounload...или бъркам някъде?
    На 25.05.2010 публикувахме нова Beta версия на Microinvest Warehouse Open.
    Конкретно новостите са:

    Добавено: Ново действие в ценовите правила - Сервизно обслужване.
    Добавено: Филтриране по баркод в екраните за стоки.
    Поправено: Бързите клавиши, когато се използва Num Lock или българска клавиатурна наредба.
    Поправено: Грешно визуализиране в списъците, когато в се съдържат специални символи като &, <, >.
    Поправено: Малки промени в диалозите за ценовите правила.
    Поправено: Загуба на фокус, при запълване на екрана на операциите и добавяне на нов ред.
    Поправено: Малки промени в драйвера на Zeka FP03.
    Добавени редица дребни корекции

    Сорс код може да изтеглите от тук
    Двоичните файлове може да изтеглите от тук
    Инсталационния пакет може да изтеглите от тук

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #27

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    На 25.06.2010г. излезе новият Microinvest Warehouse Open, версия 1.10.6.24

    Добавено: Преместване в група чрез влачене и пускане на продукти, партньори, потребители и обекти.
    Добавено: Права на достъп и клавишни комбинации за прозореца за разплащанията.
    Добавено: Избор на обект в екрана за стоки за бърз преглед на наличността на стоките.
    Добавено: Ново действие в ценови правила - Service charge.

    Коригирано: Бързи клавиши, когато се използва Num Lock или българска клавиатурна подредба.
    Коригирано: Грешно визуализиране в списъците, когато се показва текст със специални символи като &, <,>
    Коригирано: Малки поправки на диалоговите прозорци в Ценови Правила.
    Коригирано: Загуба на Фокус при пълен екран на операция и добавяне на нов ред.
    Коригирано: Малки поправки на драйвера за Zeka FP03.
    Коригирано: Рядък срив при редактиране на плащане.
    Коригирано: Загуба на фокус след приключване на трансфер и при ползване на ограничен достъпа по обект.
    Коригирано: Продажби с фактури не са маркирани в червено в списъка с продажби.

    Програмата може да бъде изтеглена от тук.
    Официален сайт - www.warehouseopen.org

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re:Безплатна и свободна складова програма за Linux

    [red]Мисля че е време да спреш с рекламата. Който иска, ще влезе и ще си изтегли програмата , която няколкократно си нахвалихте безплатно хората от микроинвест.
    следващ такъв спам ще доведе до триене и ново ограничение, като на Вашия колега по-горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 28-06-12, 12:14
  2. Складова програма?
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 23
    Последно: 26-07-11, 16:29
  3. Складова програма , фактуриране
    От kris11 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 14
    Последно: 13-07-08, 17:53
  4. Складова програма
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 09-11-04, 21:58
  5. Препоръки за складова програма
    От yorik_74 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-04, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе