Резултати от 1 до 6 от общо 6

Инсталация на "Cuneiform" под WINE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    14
    #1

    Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Здравейте,
    би ли споделил някой опит относно инсталацията на "Cuneiform" под WINE.От това което прочетох не мога да се справя.Интересно ми е някой успял ли е да го инсталира и как.Стигам до там, че след инсталацията следва съобщение за грешка.За съжаление програма за "OCR" за разпознаване на кирилски символи ми е необходима.

    Посъветвахте ме за този линк Mirjana Toskov - OCR software 4 Linux and Windows - Cuneiform - with cyrillic support (Serbian)
    но инсталацията под "WINE" не е съвсем обяснена.Предварително благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #2

    Отговор: Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Като за начало кажи с кое дистро я мъчиш, че начините са няколко.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    14
    #3

    Отговор: Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Здравейте,
    с Linux Mint 13 съм.Като за начинаещ най ми допадна.Инсталирането на програма за разпознаване на кирилски символи е важна за работата ми.Но както казах не мога да се справя.Ще съм благодарен на всякаква помощ!Благодаря
    p.p
    Опитах се с PlayOnLinux да го инсталирам, но пак не стана нищо.Не може да се стартира, въпреки , че инсталацията минава нормално?Създава се икона на десктопа, но не се стартира.Това го намерих в един руски форум!
    Този пост е редактиран от pepy_BG; 12-10-12 в 11:26.

  5. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #4

    Отговор: Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Проектът с qt интерфейса е замрял от година и бих ти предложил да си инсталираш конзолния вариант: cuneiform for Linux Mint, който е по-добър за системата. Аз ползвах преди години в дебиан с графичния интерфейс и бях доста доволен, но и с командния ред се работи много лесно. В краен случай може да експериментираш с ABBY Finereader под WINE, ако имаш търпение.
    Успех!

    П.П. https://help.ubuntu.com/community/OCR

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Здравейте,
    инсталирах конзолният вариант от линка който ми посочихте, но сега проблема ми е че не мога да го стартирам.По точно не знам как да направя това?
    Въпроса ми беше, няма ли някъде написано кое как се прави за тази дестрибуция.Примерно:
    1...........
    2...........
    3...........
    Благодаря за вниманието.Прощавайте, че ви губя времето.

  7. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #6

    Отговор: Инсталация на "Cuneiform" под WINE

    Работи се в терминала - затова е и конзолна версията. Пишеш cuneiform в терминала като обикновен потребител и натискаш Enter, след което се стартира програмата. Инструкции за конзолните опции тук: Ubuntu Manpage: cuneiform - multi-language OCR system
    Можеш да пробваш инсталация на графичен фронтенд YAGF от сорс: Ubuntu Manpage: cuneiform - multi-language OCR system или http://community.linuxmint.com/software/view/yagf за твоето дистро конкретно.
    Приятно ползване!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе