Резултати от 1 до 5 от общо 5

mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1
    #1

    mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

    Инсталирал съм си RED HAT 8.0-KDE. Това е първият ми по-сериозен опит да работя и настроя LINUX на моето PC, но засега не успявам въпреки големите усилия, които полагам(около 200 часа експерименти и ровене в литература). Въпросите ми са:

    1.Как да си компилирам 'mplayer'. Изтеглил съм го и разпакетирал в /usr/src. След команда ./configure- получавам отговор: bash: bad command of file name. Kакво не съм инсталирал? Искам да гледам видео!

    2.Въпреки настройките ми скрийн сървъра не ще да се пуска, просто след 5 минути се изключва монитора независмо дали е настроен така...

    3.НУЖДАЯ се от литература, подробни указания за прекомпилиране на ядрото точно за RED HAT 8.0, ако може на български, руски или в краен случай английски...

    4.Работя с KDE, защото GNOME забива при опит с неговия файлов менажер да работя с FAT32 диск, това бъг ли е?

    5.Мога ли да върна старият логин прозорец на KDE с "потребител" и "парола", а също така в бутона за упавление да има и "ShutDown" освен "Log OFF"?

    Дано някой ми помогне, защото засега ми е трудно да овладея "магията" на ЛИНУКС! []

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #2

    mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

    Mi znachi po parvia vapros, kade she razopakovash mplayera i she pusnesh ./configure, niama znachenie. Triabva da stane. Ako ne stane, pregledai loga na conzolata zashto ne stava, to pishe.

    I kato si s Redhat, za kakav diavol ti e mplayer za konfigurirane? Drapni si RPM!

    Vtoria ne mi e iasno zashto taka stava.

    Tretia...ne znam da ima razlika v nachina na kompilirane na iadrata na Linuxite!

    Vsichki se kompilirat po edin i sashti nachin, v usr/src/kernel number...edi koi si....make config, ili make xconfig koeto e po-udachno pod grafichna sreda.

    Kakvi opcii da izberesh i da mahnesh za tvoiata konfiguracia v source na kernela ima podrobna dokumentacia - doc foldera (estestvenno ne e na ruski).

    Chetvarto...zaebi Gnome...

    Peto - mojesh, pod KDE se namira v control centura tazi nastroika.

    Ako ne ia namerish, togava rachno v etc/.....chakai da bootna pod Linux i she ti kaja.....zabravih veche

    ...aha, znachi etc/inittab - Default runlevel....praish go na ot 3 na 4 i tova e.

    Za da imash shutdown, ne znam za toia RH, no mai she triabva da prekompilirash kernela za tova...da vkliuchish ACPI - APM

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

    Идеята която ми идва за mplayer е че или скрипта configure не ти е изпълним (решението е chmod +x configure) или не го изпълняваш в правилната директория :-)

    освен това в повечето случаи не се налага компилация на кернел - можеш да исползваш модули за целта. както каза Д-рРосс трябва да се сложи ацпи и апм за да може да се гаси компютъра

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #4

    mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дано някой ми помогне, защото засега ми е трудно да овладея "магията" на ЛИНУКС! </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ha, ne biah obarnal vnimanie na tova



    E, magiata e che nishto ne raboti i triabva sam rachno da go pusnesh :-P :-P

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    109
    #5

    mplayer i RH8 ne moga da go kompiliram

    Може и прекалено елементарно да звучи , но ти имаш ли инсталиран компилатор /GCC/ и задаваш ли cd/usr/src/mplayer преди ./configure ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 19-11-07, 11:45
  2. Предложете код за вграждане на MPlayer
    От helios1 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 14-10-05, 16:26
  3. mplayer with GUI
    От longman във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 01-02-05, 16:07
  4. Mplayer - проблем
    От spidera във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-03, 21:48
  5. MPlayer & subtitry
    От paco във форум Linux
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-03, 07:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе