Резултати от 1 до 8 от общо 8

KNOPPIX 3.3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #1

    KNOPPIX 3.3

    В момента пиша от кнопикса на кирилица. Вундаба [:D] Просто за информация ще споделя как си подредих системата.



    1. Копирах директорията Knoppix от дистрибутива в роота на фат32 дял, при мен под виндоус изглежда като E:\Knippix, а под линукс дяла е /dev/hda7

    2. Пуснах го веднъж от цд-то заради настройките (резолюция, рефреши) след което записах и конфига на /dev/hda7 чрез Save Knoppix configuration.

    3. Направих си боотваща дискетка от дистрибутива и промених някой неща във файла syslinux.cfg (на дискетката разбира се).



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    DEFAULT vmlinuz

    APPEND ramdisk_size=100000 init=/etc/init lang=ru apm=power-off hda=scsi hdb=scsi hdc=scsi hdd=scsi hde=scsi hdf=scsi hdg=scsi hdh=scsi vga=791 initrd=miniroot.gz nomce quiet BOOT_IMAGE=knoppix fromhd=/dev/hda7 myconfig=/dev/hda7

    TIMEOUT 30

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Промених времето за чакане на 3 секунди. Промяната за езика е lang=ru и в края добавих fromhd=/dev/hda7 myconfig=/dev/hda7 за да не го пиша всеки път.



    И о, чудо [:D][][:D] Имам си български на кнопикса, че даже на иконката си пише bg. На всичкото отгоре цд-то става ненужно, скоростта се вдига неимоверно. Ако поискате кнопикс - боотвате от дискетката и без писане тръгва вашата си система [:D] Все пак не може да се инсталират нови неща, например НВИДИА драйвери, от хард диска си го третира като от цд-то. Всичко си е в рама. Но занапред усещам и натам ще има развитие. Сисадмина ще черпи [] Е, ако някой има идея как да си инсталирам НВИДИА драйвера - да сподели, моля [8)][]



    Лол, и с gaim безпроблемно си вързах ICQ-то и чета и пиша на кирилица в него..бре да му се не види [8)][]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    KNOPPIX 3.3

    Това с кирилицата не ме учудва....

    Но ако успееш да направиш кнопикса да върви само от HDD без да иска CD/Disketa..

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    249
    #3

    KNOPPIX 3.3

    А пробвал ли си да пуснеш някой филм с така работещата кирилица да видиш как са субтитрите.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #4

    KNOPPIX 3.3

    Ми то няма mplayer на кнопикса, пък другия плейър нещо не подържа субтитри.

    Пък и какъв е проблема да си инсталираш кнопикса на харда, в някво readme го пишеше как става.

    С GAIM можа ли да свалиш contact листата от сървъра ?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    KNOPPIX 3.3

    Субтитрите на xine се пускат от команден ред, сега нямам време да тествам.



    Gaim тегли контакт листата )



    ДК, определено може да се боотва и от хард диска, но не желая да имам линукс дялове и боот записи за кнопикса. И да ме питаш защо - не мога да ти отговоря Може би затова, че след като разкарах ехт3 дяловете и диска ми престана да чегърта странно, а го бях отписал.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    1,313
    #6

    KNOPPIX 3.3

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това с кирилицата не ме учудва....

    Но ако успееш да направиш кнопикса да върви само от HDD без да иска CD/Disketa..



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> Knoppix 3.2 имаще скрипт hddinstall. Не вярвам да са го махнали.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #7

    KNOPPIX 3.3

    По въпроса за инсталацията на KNOPPIX-а в/у HDD-то.

    След пълно зареждане на ОС-а от CD-ROM-а с CTRL-ALT-F1 си пускате конзола с root права и се пише "knx-hdinstall", след което следва нормална инсталация.

    Заб.: Горното важи само за версия 3.3

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    KNOPPIX 3.3

    Имайки предвид как boot-ва от дискета не вярвам да има проблеми ако се инсталира един grub да boot-ва от image на твърдия диск

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. knoppix от iso на harddisk
    От knoppix във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-04, 19:50
  2. Knoppix 3,4
    От knoppix във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 07-05-04, 16:57
  3. knoppix 3.4
    От knoppix във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 29-04-04, 18:42
  4. KNOPPIX 3.2 to HDD
    От lil във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 12-12-03, 14:38
  5. KNOPPIX 3.1/3.2 Линукс ?
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-03, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе