Резултати от 1 до 3 от общо 3

Обединяване на два канала

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    31
    #1

    Обединяване на два канала

    Здравейте,



    Имам локална мрежа с около 10 PC-ta и доскоро един кабелен модел с доставчик на Нет. Сега решихме да се упгрейдем и взехме втори доставчик през LAN карта, на същия сървър. ОСистема е Linux Redhat 9, само основни неща, без графика и екстри. На машината има сътоветно 3 мрежови карти - за всеки от доставчиците по една, и за локалната мрежа една.

    Искам да обединя динамично двата канала в един.

    След като първоначално направя рутиране и маскиране и за двата достачика на нашите вътрешни адреси пускам:



    ip route add default scope global nexthop via GATEWAY_PROV2 dev eth0 weight 1 nexthop via GATEWAY_PROV1 dev eth1 weight 1



    Така сработва и общата скорост ми се вдига на 2х512. Не работи така добре обаче дълго, и след около 1-2 часа скоростта пада на 512 като се ползва само единия доставчик (този на LAN достъпа), макар че и този на кабелния модем доставчик продължава да е активен и не е прекъснал.



    Имате ли опит с такава настройка и може ли по друг може би по-добър начин да се пуснат нещата?? Особености: имам фиксиран адрес от достачика на LAN нет, и DCHP откъм кабелния модем. В рутинг таблицата винаги ми стои default gateway този на кабелния модем доставчик, макар че със ip route list виждам и двата gateway....



    Мерси


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Обединяване на два канала

    Пробвай да смениш ОС-а :D.RH 9.0 не го бива много много.Виж 8.0 се държи прилично.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #3

    Обединяване на два канала

    Значи първо урок №1 не може да има на една машина два дефаултни гейтуея с еднакъв метрик параметър. Защото както сам си установил цикъла заспива и почва да работи само единия канал.

    А иначе има няколко варианта които се прилагат в случая предполагам за теб е необходим вариант с баланс на трафика между двата доставчика :

    създаваш дви таблици Т1 и Т2 в etc/iproute2/rt_tables



    ip route add $P1_NET dev $IF1 src $IP1 table T1

    ip route add default via $P1 table T1

    ip route add $P2_NET dev $IF2 src $IP2 table T2

    ip route add default via $P2 table T2



    ip route add $P1_NET dev $IF1 src $IP1

    ip route add $P2_NET dev $IF2 src $IP2



    Ако искаш да използваш това :

    ip route add default scope global nexthop via $P1 dev $IF1 weight 1 nexthop via $P2 dev $IF2 weight 1

    Ще ти се наложи да пачнеш кернела с пач който позволява коректно използване на тази команда при няколко дефаулти гейтуея.

    http://www.ssi.bg/~ja/#routes

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гледане на 2-3 канала на Булсатком
    От benedict във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-17, 17:16
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-12-14, 19:17
  3. Канала пак се осраха
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 03-03-06, 15:01
  4. ICQ пак падна в канала
    От wsd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 24-02-06, 21:07
  5. Как да свържа 2 канала в моно
    От travoltino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-01-04, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе