Резултати от 1 до 7 от общо 7

Батерия за преносим "MP3"-плейър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    Батерия за преносим "MP3"-плейър

    Не искам темата да се превръща в спор, нито да се препоръчват използването на акумулаторни батерии и зарядни устройства.

    Въпросът, който ме интересува, касае алкални батерии, тип "ААА" 1.5V LR03, за еднократна употреба!

    След като направих няколко проби с различни марки, установих, че засега "Duracell Plus" държат най-дълго фронта - за цена от 1.10 лв. - 1.20 лв. бройката, изкарвам точно 1 седмица, като слушам средно по 1:00 ч. - 1:30 ч. на ден. Грубо казано това прави около 8-9 часа "плейтайм", което за цената си мисля, че е достатъчно. И вие ли мислите така? Или има "по-мощни" батерии, за които не знам? Конкретно - има ли такава батерийка, която примерно да изкара 20 часа "плейтайм", дори и на цена от 3 или 4 лв. или просто няма как да се "кондензира" такава мощност в това крехко телце? А вие от кои батерии сте най-доволни и защо?


    Добавено:

    Предварително се извинявам, че не използвам научни термини, но просто не съм "техник".

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #2

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Въпросът, който ме интересува, касае алкални батерии, тип "ААА" 1.5V LR03, за еднократна употреба! А вие от кои батерии сте най-доволни и защо?
    Дюрасел, Енерджайзер, Тошиба - това е моята класация, като първите две марки си сменят позициите според вида на батерията, но определено карат по-дълго от всички останали. Тошибата е добра за цената си

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #3

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    IvO™, значи не си ползвал DURACELL ULTRA??? Те са малко по-скъпи от +-а, но имат индикация за това колко е пълна батерията. Освен това отскоро поличавам ПАНАСОНИК батерии на работата, те имат един модел Цинкови батерии GIDGITAL EXTREME. На цена подобна на DURACELL ULTRA. Провай и тях.
    Сега малко по темата, но.... Ти или си ЛУД или имаш много пари за харчене. И аз като теб си копувах Дураселки + и мдам почти 10 часа съм имал работно време с надупени до макс слушалки. НО за 1 месец 4 лева за батерии, като погледнеш нищо работа нали!? НО от както си взех 2 броя UNI ROSS 900 МАн и се родих. карат ми поне 7 часа и на работа си има зарядно и си ги зареждам. Помисли за един чифт зарядни батерийки содтя ще ти се улесни живота. Тея UNI ROSS са френски, но май малко послугват с тея милиампери. Имах и Дуреселки, но на 750, ако имаше 900 щях да си взема от тях, защото щях да съм сигурен че са реални.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    Благодаря ви и на двамата за отговорите и съветите.

    Ще видя какво ще направя по въпроса, но основното ми питане беше дали наистина има някакви доста "издържливи" батерийки? И сега ми хрумна да попитам още нещо: има ли "MP3"-плейъри с литиево-йонна батерия, дето може да изкара няколко десетки часа с едно зареждане?


  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    Има...няколко десетки май трудно, но поне десетина
    Creative Zen Micro се води че издържа 12 часа, Creative MuVo Slim/FM - 14-16 ч., iPod mini кара 18 ч., останалите iPod-и - между 12 и 16 ч. (още за iPod-овете), iRiver H10 - 12 часа, T20 - 14 часа.
    Няма да рекламирам магазини, но да кажем, че всичките лесно се намират в България на цена около 350-450 лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #6

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    в Техното има един плеър на НЕО с литиево-йонна батерийка и 512 памет само за 130 лв .. мисля да си го купувам ,просто цената е без конкуренция .. какво мислите за него ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #7

    Re: Батерия за преносим "MP3"-плейър

    Значи, имах възможността да пробвам "VARTA High Energy" и честно казано съм направо възхитен. В "TechnoMarket" две такива батерийки са на цена 1.99 лв. Какво да ви кажа... вече 3-та седмица карам с първата батерийка още - вярно, че не слушам на голямо натоварване - в смисъл, индикаторът за усилване на звука ми е постоянно сложен на едно и също положение, а то е на около 2/3 от максимума. Но пък мощността на тая батерийка край нямаше! Досега със сигурност имам набрани около 11-12 часа "плейтайм" с нея...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Нова мода "три в едно" - плейър, ТВ и GPS
    От IvO™ във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-07, 18:34
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. Активиране на "заспала" батерия
    От ypetrov във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 08-09-05, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе