Резултати от 1 до 11 от общо 11

Активиране на "заспала" батерия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #1

    Активиране на "заспала" батерия

    Здравейте!
    Някой знае ли как се активира "заспала" батерия. Става въпрос за следното: батерията е нова, но от дълго време не е ползвана и като я слойа на апарата не дава никакви признаци на живот. Като я включа да се зарежда, работата е същата, не мръдва нищо, без значение колко време я зареждам. Някой има ли идея как се оправят тези работи. Това ми го прави на два различни телефона. Сименс и Сони.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    много странно, като се зареди до края би трябвало да нямаш проблеми. Ако Сони е от модела J5,6,7,70 трябва да и се вдигне волтажа до някакво ниво и чак тогава ще изгре. Но може и телефоните да са прецакани.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    аз знам само за един начин , чрез зарядното рязваш кабела вадиш батерията и директно и подаваш ток на батерията после пак си оправяш кабела* или ако имаш някое старо зарядно успех метода е изпитан*

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    39
    #4

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Не е препорачително

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #5

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Сонито е J6, а Сименса S35. С тези "заспали" батерии и двата телефона въобще не палят. Все едно, че няма батерия. Защо не е препоръчително да се подава ток директно на батерията?
    А как да вдигна волтажа на зарядното без да го разглобя и потроша?
    Мисля, че имам една стара батерия за сименса, ще пробвам с нея. Дано изгрее. Ако стане, добре.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    виж сега волтажа на зарядното за да го вдигнеш се налага да го разгобиш иначе не става. Но недей да го вдигаш намя да има голям ефект. Най добре вземи батериите и им премери волтажа, за сонито аз има j5 сега е на 3,49V (между двата крайни полюса) като снощи изключи телефона сам не съм я зареждал, но ако я сложа в телефона ще запали и може да изкара 20 мин, но не и разговор. напиши и също какви са им напреженията на батериите когато не иска да запали. А ако не иска да тече никаква анимация по време на зареждането значи има някава пирамида. Поне аз мисля така.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    пускаш по голям волтаж за малко и се оправя. Имах същия проблем с един Максон дава че зарежда пък нема никой. Като хакнах по-голям волтаж за малко и се оправи. Само че по-големия волтаж се слага директно на батерията а не през телефона с някакво зарядно. Аз направих така но ако стане нещо не както трябва да не ме после много

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Дано не изглежда глупава забележка, но една батерия не струва ли по малко от 10 лева?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #9

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Да, така е. Ама вече четвърти път я връщам ( за Сонито става въпрос). Докато се наканя да си я взема, и тя пак ушла. Омръзна ми от връщане. Те хората са готини и не ми правят проблем, ама все пак...
    Утре последно си я вземам и ако пак не ще... Ще пробвам с описаното до тук.

  12. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #10

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Ако си от софия прати едно ЛС да се разберем как и къде да се видим да ти покажа как се оправят. За сонито ти гарантирам, че ще стане

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Активиране на "заспала" батерия

    Хм, малко съм смутен ...
    Какво значи "връщам"?

    Да разбирам ли, че това е нова батерия, която въобще не може да "запали" за първоначално зареждане.
    Ако е така, то проблема или е в тебе [при изправна батерия] или продавачите е нужно въобще да си изхвърлят остарелите до такава степен батерии.

    И доколкото на мен ми е известно дотам могат да "умрат" само NiMH батерии, LiIon не, а още по-малко LiPol.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04
  5. Батерия за преносим "MP3"-плейър
    От IvO™ във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 6
    Последно: 19-03-06, 11:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе