Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    128
    #1

    Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Здравейте на всички.Въпроса ми към Вас е следния - преди два дни си купих мр3 плеар -Sang, 50лв. от Техномаркета.|Имаше на него записани 2 песни ,може би си вървят така с машинката, момчето което обслужваше щанда беше любезно,даде ми да прослушам песните с уверението че слушалките са годни.Когато се прибрах в къщи и го включих в компа с цел да си прехвърля песни в плеачето,останах доста доволен че WINDOWS-са веднага го "позна"/ХР/.Но след прослушване на прехвърлените песни установих , че са с отвратително качество-саунда беше горе-долу добър, но вокала просто едва се чуваше.Пробвах с много песни и от компютъра , и в момента изтеглене , и от скайпа и от дискове и от какво ли не .Но вокала на певеца /който и да е той/ едва се чуваше,за разлика от инструментала.Ако някой знае причините или как да го оправя, Моля да пише.Дали е причината в плеара или в настройките, не знам , но моля за компетентен отговор.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Я качи wav-файл да видим как звучи. И все пак пробвай и с други слушалки. Разчовъркай настройките на плейъра - еквилайзери, нещо като surround sound, мега бас, loudness или нещо от тоя сорт - изключи всичко.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    9
    #3

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Здравей.Аз имам mp3,mp4 плейер сони уолкмен и отделно от еквилайзера си има меню със ефекти на звука-арена,клуб,караоке и.....Като го дам на караоке става това за което пишеш-чува се повече музиката,а вокала е на втори план,чува се савсем слабо и заглъхнало.Виж си настройките на еквилайзера и ефектите,може да си пуснал подобна опция,дано да съм ти помогнал

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    128
    #4

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Я качи wav-файл да видим как звучи. И все пак пробвай и с други слушалки. Разчовъркай настройките на плейъра - еквилайзери, нещо като surround sound, мега бас, loudness или нещо от тоя сорт - изключи всичко.
    Здравейте отново.
    Песен ,която беше в мр3 формат я конвертирах в wav и след копиране на плеъра ,той не можа да я "види" въобще.Все едно я няма в него.
    Цитат Първоначално публикувано от playnow
    Здравей.Аз имам mp3,mp4 плейер сони уолкмен и отделно от еквилайзера си има меню със ефекти на звука-арена,клуб,караоке и.....Като го дам на караоке става това за което пишеш-чува се повече музиката,а вокала е на втори план,чува се савсем слабо и заглъхнало.Виж си настройките на еквилайзера и ефектите,може да си пуснал подобна опция,дано да съм ти помогнал
    В еквилайзера има само 5-6 опции:поп,рок,джаз,натурал,и още две-три.Изобщо няма караоке или изключване на бас.Явно е куче марка и е орязан отвсякъде.Само едно не мога да си обясня-значи тоя проблем не е при всички песни-някои си ги свири супер,някои -не.Дали не е от самата песен?Не знам-ще продължа да го човъркам .

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Потърси тогава някаква разлика между работеща и неработеща песен - какъв е битрейта, дали е променлив, дали е джойнт стерео или не. Все ще се намери нещо.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #6

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Аз си мисля, че имаш обърната фаза на единия от L и R каналите.
    Това че чуваш инструментите добре, а гласа, който обикновено е в средата не се чува, ми напомня точно на това. Би трябвало и ниските да са ти по-слаби. (или всички честоти, които са с еднаква фаза).
    Или с други думи единият, например към дясното ухо кабел на слушалките, е с обърнати изводи (освен ако не са го объркали вътре в самия плейър)
    Как да го провериш - пускаш други слушалки и ако с тях е пак същото, значи е вътре в у-вото. Тогава разменяш местата (+) и (-) на едната слушалка (капсула) и би трябвало да усетиш веднага разликата.

    ------
    Сетих се и за още един вариант на аномалия при слушалките. Ако по някаква причина, например кофти жакче, масата на слушалките се губи. Тогава се получава изваждане между ляв и десен канал и всичко, което е еднакво при двата канала бива подтиснато. Най-лесно се усеща когато сигналът е чисто моно - не трябва да се чува нищо.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #7

    Re: Въпрос за некачествен звук на вокала в МР3 плеар

    Да, най-вероятно не е пъхнат жака на слушалките до край. На някои плейъри това става с яко натискане...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PHILIPS 37 PFL5405H/12 - ВЪПРОС ЗА ЗВУК?
    От LEGAL във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 29-01-12, 10:58
  2. Отговори: 27
    Последно: 18-08-11, 16:10
  3. Въпрос, свързан с изкарването на звук
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 25-09-10, 08:58
  4. Въпрос за 5.1 канален звук
    От vpeychev във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 26-12-09, 14:53
  5. Махане на Вокала от МП3
    От glowndark във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-05, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе