Резултати от 1 до 7 от общо 7

Panasonic 42PY8P въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #1

    Panasonic 42PY8P въпрос

    Здравейте,

    обмислям да купя 42 PY8P модела и бих искал да чуя съвети по някои въпроси

    Телевизора е на цена от 1600 лева в Метро. ( 1800 в ТМ и ТП) Не съм пазарувал оттам и бих искал да попитам дали имате опит със сервиза им и гаранционната дейност ?

    Дали е възможно този модел да е произведен и внесен от различно място от продаваните в Техномаркет например ? ( извинявам се за тъпия въпрос, аз ще проверя лично, но все пак малко акъл не е излишен)

    Доколкото разбирам е с V-pro 2 технология , а не 3 ? Това би ли оказало някакво сериозно влияние и как според вас се справя този модел ако го сравним с подобни в този ценови клас?

    Мисля,че няма VGA изход и ще трябва да се използва ДВИ към ХДМИ за да се върже компютър ? Каква е максималната резолюция, която телевизора поддържа в този случай ?

    Бих се радвал на всякакви съвети и критика.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    53
    #2

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    Здравей! Само една малка поправка от моя страна! Телевизора използва V-real PRO 3, а не V-real PRO 2. Поне така пише в www.Panasonic.pl и www.Panasonic.lv
    http://panasonic.pl/oferta.php?prod=3844
    http://panasonic.lv/products.php?prod=4043

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    3
    #3

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    Сигурен ли си за цената?! В една от актуалните брошури на Метро е даден на ~1600лв без ДДС, т.е. ~1900лв с ДДС

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    2
    #4

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    За цената съм сигурен - 2 пъти проверявах в магазина, а сега видях и новия каталог от 2 Януари - има го за 1600 лева с ДДС ( 1330 без)

    Ако може някой да изкаже мнение за свързването му с компютър
    и ако може да споделите какво мислите за МЕТРО и ще имам ли проблеми ако го закупя оттам.

    Благодаря предварително.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    За закупуването от там няма да имаш проблем. Най-вероятно ще ти дадат гаранционна карта на ТМ.
    Не мисля, че ще имаш и проблеми със подаването на 1080р от компютър през HDMI, което е оптимума /и максимума/. Все пак това донякъде зависи и от видео картата ти. Добре е да се пробва по някакъв начин.
    Не знам при нас с коя версия на Vreal Pro e, но факта, че е с 4096 градации и 20 000:1 контраст е леко притеснителен. При всички положения ще виждаш доста често насечени преливки - color banding. Не знам дали по-ниския контраст би се хванал с просто око, но дори и по-старите модели на Панасоник с 10 000:1 имат достатъчен реален контраст от около 2000:1.
    Цената е убиец за Full HD плазма затова си струва да го тестваш на място най-вече за резолюцията от компютър.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    34
    #6

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    Аз се отказах от Метро заради КЗП след като пазаруваш от Метро не можеш да се ползваш от техните услуги (да не се налага) ама не можеш след като си го купил през фирма ........ За това като си го купувах намерих карта за отстъпка и ми излезе на същите пари в ТМ.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #7

    Re: Panasonic 42PY8P въпрос

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18

    Не знам при нас с коя версия на Vreal Pro e, но факта, че е с 4096 градации и 20 000:1 контраст е леко притеснителен. При всички положения ще виждаш доста често насечени преливки - color banding. Не знам дали по-ниския контраст би се хванал с просто око, но дори и по-старите модели на Панасоник с 10 000:1 имат достатъчен реален контраст от около 2000:1.
    Цената е убиец за Full HD плазма затова си струва да го тестваш на място най-вече за резолюцията от компютър.
    Не знам кое е притеснителното като на модела по който всички са полудели в този форум TH-42PV80P е с 15.000 : 1 натурален контраст; 500.000:1 динамичен контраст което е по-малко. Е TH-42PY80P по-добре но ако е TH-42PY8P е 1600 лв то той си е направо подарък. Аз си го взех моя от Метро за 1900лв. преди месец. Гаранцията е към сервизите на Panasonic с фактурата и гаранционната карта. Връзка към компютър през HDMI. Липсва четец на карти подвижна стойка VGA. ТВ е супер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам PANASONIC-TH-42PY8P
    От dilyn във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 09-10-13, 19:33
  2. Въпрос за Panasonic
    От Iliyand във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 04-05-13, 10:00
  3. Въпрос за Panasonic KIT - E9 - NKE -3
    От Nubian във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-12, 15:45
  4. Въпрос за PANASONIC CS/CU-E 9 GKE
    От icu1 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 03-03-12, 12:28
  5. Панасоник 42py8p vs 42py80p
    От bobybravo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-08, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе