Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 143

Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #1

    Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков съпровод?
    Напишете кои от вас имат проблема който описваме тук http://forum.setcom.bg/index.php/topic,41495.1260.html .
    Той проблема не е само с българския, защото на някои канали първия език е турски примерно, а и руския липсва в предварителните настройки. Дали само при по евтините модели е проблема.
    Аз вече им писах. Идеята ми е да напишем още едно писмо с което да им покажем обхвата на проблема.
    При мен проблема е с TX-L32U10E с (firmware v1.216-10000).

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    17
    #2

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    TX-50V10E - също има този "проблем".

    При цена от ~3000-3500 лв. и позициониране между среден и висок клас не виждам тенденция проблема да е само при по-бюджетно ориентираните модели.

    Самото локализиране на продукта не е на нужното ниво независимо от класа на телевизора.
    Като клиент на Panasonic твърдя,че е недопустимо да се правят частични локализации с цел замазване на очите на клиентите или само,защото конкуренцията е пуснала меню на български - предпочитам пълна или никаква адаптация за нашия пазар/колкото и малък да се струва на някой хора/.

    Дори няма да коментирам,че в менюто за избор на канал на 50V10 /firmware v2.004/ една от секциите се казва "Платени каМали".

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    P42U10E и той е така, освен "платени каМали" имам настройка на цвета "топЛъл"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    32
    #4

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Потвърждавам, че и тазгодишния TX-P42G20E също има този проблем

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Не е зле да казвате за кой оператор и кои канали става дума.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #6

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Не е зле да казвате за кой оператор и кои канали става дума.
    На всички канали на които се излъчват повече от един аудиопоток и/или има възможност за избор на език на субтитри, които не са вградени в изображението.
    Аз съм на M-SAT CABLE, но проблема не зависи от оператора (стига той да не променя непрекъснато това което излъчваза във всеки от каналите).
    Ще съм благодарен, ако някой който сервизира телевизори, да даде по обобщена информация за модели с проблема. Аз се надявам, че ако сме настоятелни, може да се премахне в една следваща/и версия/и на firmware.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #7

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    И аз като колегата ivan1 имам настройка на цвета "топлъл",вместо "топъл".При мен обаче настройките се запомнят без проблем и за звук и за субтитри.Когато се опитвам да го настроя от копчето вляво под "джойстика" - "option" след превключване на друг канал не помни нищо.Затова си правя настройките от Главното меню/Език и от там си избирам кои да са ми предпочитаните езици при наличие на многопоточно аудио и субтитри. Така че при P42S10E "запомнянето" си работи.
    Фърмуеъра е 1215-1000.На Евроком съм в СФ


  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Bivola, в настройките за език в галвното меню имаш ли български?
    Ако имаш там български смятам, че е нормално при теб да няма проблем, при мен обаче български там няма.
    Сега го пробвах с турски и фукцията работи, просто българския липсва в списъка.

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #9

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Ами аз това се оптивам да кажа - самото запомняне работи.Просто не са вкарали български като вариант за аудио и субтитри.И даже си мисля,че това е по-скоро от мързел,отколкото от нещо друго,защото самото меню криво-ляво е преведено с малки грешки тук-таме.
    Така че ако си искаме българския давайте да се активизираме и да се разбереме на кой електронен адрес да изпратиме по едно мейлче,за да раздвижим поне малко от малко нещата.Само с говорене(писане) няма да стане.От нас си зависи.
    Според мен реалната причина е,че са единици програмите,на които има бългрско многопоточно аудио и затова "още ни няма на тая карта" - даже предполагам ,че и това би бил един от очакваните отговори от Подръжката,но нищо не пречи да опитаме.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #10

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Прав си, че в писмото, което им написах може да се разбере, че не се запомнят настройките, което не е вярно. Просто няма български, руски... , но има корсикански, галски и люксембургски (сумарно по малочислени от българите)
    При мен тези канали са над 12, основно научно-популярни и филмови. Аз писах на българското представителство http://www.panasonic.bg/index_bg.html на e-mail: info@panasonic.bg, като проверих по телефона дали са ми получили писмото, пишете и вие. Надявам се да се размърдат.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Значи да разирам, че само модели, които няма български език на менюто не работи това?
    А ако не искам да ползвам БГ меню и го държа на английски пак ли ще имам този проблем?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #12

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Значи да разирам, че само модели, които няма български език на менюто не работи това?
    А ако не искам да ползвам БГ меню и го държа на английски пак ли ще имам този проблем?
    НЕ, тогава няма да имаш този проблем. Но не знам за модел на Панасоник, който да има включен български при настройките за многоезично аудио.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Имам предвид български език на цялото меню.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #14

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Българското меню няма общо с проблема (поне за сега не съм установил). Менютата са си на български, но езика го няма в списъка за предварителни настройки на аудиото и субтитрите, заради това и не може да се запамети.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:Кои модели на Panasonic не запомнят настройките за език на субтитри и звуков...

    Като се избере български език, после тунерът автоматично търси ако има многоезични канали да включи по подразбиране БГ потокът! Същото и със субтитрите.
    Ако не е избран български език, тунерът ще търси този, който е избран или първият попаднал му ако няма като избрания поток.
    Най-добре би било да има опция "предпочитам език субтитри 1", "предпочитам език субтитри 2", "предпочитам аудио поток 1", "предпочитам аудио поток 2", както е в специализираните външни приемници!
    (докога ще ни вземат за канарчета производителите...).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic Viera и 3D субтитри
    От sp1der80 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 28-09-19, 13:44
  2. Проблем с Panasonic TX-L32ET5E и субтитри
    От Dobroslav Panaiotov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-12, 23:36
  3. Panasonic TX-L32E30E - проблем със субтитри от USB
    От Playlife във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-12, 18:55
  4. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 22:55
  5. PANASONIC DVD S52-K-ПРОБЛЕМ СЪС СУБТИТРИ НА КИРИЛИЦА
    От zackdelaro4a във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 13:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе