Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с CRT TV 32" Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #1

    Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Привет на знаещите и можещите. Търся техник за домашно посещение ( тежи много гадта) за ремонт на споменатия телевизор. При първоначално пускане няма проблеми, но щом загрее след около 5 минути картината се свива отдолу и отгоре ( има черти) и се гледа само в средата Един път вече беше в ремонт именно по същата причина и го гледах без проблем около 5 месеца, но отново взе да прави проблема, а вече не мога да го мъкна. Помогнете ми. От София съм, кв. Надежда. Тел: 0888548736 Виктор

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #2

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Явно ще трябва да се оправям сам. Ех... тегло!

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #3

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Никой ли не намери в двата форума ? Ей , от пари бягат - не са гладни
    То и днешната техника бе уреди не се прави лесно , не е като при ламповите - 5 лампи в чантата , някой кондензатор , съпротивление и поялник - задължително Руски

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    TX-32PS12 имаха производствен дефект с TXO -то,сигурно пак там е проблема ,но ако не разбираш повикай техник на място.Трябва да се смени.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #5

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Силно се съмнявам да е в ТХО-то. Гложди ме, че е по-скоро някоя суха спойка на платката, но си трябва време с което аз обаче не разполагам, за да си играя. Ако все пак не намеря желаещ на място да ме посети, то ще викам неволята и ще се заема, като ще ви кажа какво съм открил ( съботата или неделята).
    Иначе ти благодаря jonov, но в тези два форума които ми препоръча, не търпят думите "помощ" и "помогнете"
    Мина ми през акъла да го хвърля, но пък е единствения телевизор дето не ме болят очите при продължително гледане.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #6

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Абе честно казано във никой форум не търпят теми от рода ПОМОЩ - но и там са малко нерваци админите , това е браншови форум и като видят неправилно зададен въпрос , те оплюват , овикат и ти изтрият темата . Но мисля че имаше раздел за сервизи по населени места .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #7

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Случвало ми се е отдавна, когато имах CRT и май беше се оказал 1 изсъхнал дребен кондензатор към захранването за 0,52 ст. Имах един приятел техник, който го смени за 5 минути и картината се разтегна и O.K. Беше на място с много и малки частички, почти допрени едно до друго и взаимно си грееха и от там - Прас! Всеки техник ще ти свърши тази дребна поправка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #8

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Има ли църкане при свиването на картината ?? Ако да е ТХО.
    Ако е да не си заслужава наливането над 60 лв за ново ТЬО на стар ТВ. Да се има в предвид , че продаваните ТЬО не са 100% заменяеми. Сминих 2 ТЬО та на 21 " и всичко наред освен дразнещото свирене на самите ТЬО та .

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #9

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    Има ли църкане при свиването на картината ?? Ако да е ТХО.
    Ако е да не си заслужава наливането над 60 лв за ново ТЬО на стар ТВ. Да се има в предвид , че продаваните ТЬО не са 100% заменяеми. Сминих 2 ТЬО та на 21 " и всичко наред освен дразнещото свирене на самите ТЬО та .
    Няма църкане и жужене. Звукът си е идеален. Ако до края на седмицата не ми се обади майстор, то ще го отворя в предстоящата събота или неделя и ще го преслушам. Разчитам все пак на вас тук във форума за съдействие.
    С уважение: Виктор

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #10

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Не съм ТВ техник , но църкането и жуженето нямат нищо общо със звука , по скоро прилича на мачкане на целофан , както е написал по горе КРИС 11 . Имах самсунг 32 ЦРТ със същият проблем и се оказа ТХО , 80 лв. труд и материали . Още работи на лозето . Успех с ремонта .

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #11

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Пратете на aandreevbg@yahoo.co.uk информация за точния модел на ТВ_то (обикновено го пише на табелка отзад) и/или шасито (ако го знаете).

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #12

    Re:Проблем с CRT TV 32" Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от aandreevbg
    Пратете на aandreevbg@yahoo.co.uk информация за точния модел на ТВ_то (обикновено го пише на табелка отзад) и/или шасито (ако го знаете).
    Благодаря aandreevbg. Ще изпратя информацията.Но искам да съобщя за пълен провал при презапойването на спойките, където са около ТХО-то. Че имаше мизерни- имаше, дори и на една алуминиева ламаринка, която играе ролята на охладител. Пълен провал - ТВ-то продължава да си мачка образа след изминаването на около 20-тина минути. Дори и след тъпата смяна на сменения преди мен кондензатор, пак си остава проблема! Така се ядосах, че дори не записах данните на околните елементи около ТХО-то. Нищо друго не ми остава, освен отново да прегледам спойките, кондензаторите по пътя на картината и да елиминирам проклетата жица пусната от майстора преди мен. Дори нещото като чип на ТХО-то го презапоих, че майстора преди мен бе го запоил, както слон прави стъкло, но и това не помогна. Вече никаква идея не ми идва на главата и гледайки схемата, все повече се чудя откъде го прави този проблем, като индикацийте са за студена спойка!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 42"- 3D... - проблем със субтитрии
    От Dimitar Peichev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 19-02-13, 11:06
  2. Климатик"Panasonic"за 30кв. м.
    От kayo2006 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 31-07-12, 22:22
  3. Покупка на климатик "Panasonic" ?
    От rumen59 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 25
    Последно: 21-07-12, 17:26
  4. Купувам платка за "Panasonic KX-P 2130"
    От slave във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 21:49
  5. Отговори: 11
    Последно: 22-03-07, 18:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе