Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38
Like Tree2Одобрявам

Panasonic Viera и 3D субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #16

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ... и след всичко това установяваш, че телевизора не разпознава конвертираният формат
    Точно за ET5E си се получава "отма" И става доста по-бързо от вграждането на субтитрите в картината. Но наистина от вграденият плеър може да се желае много повече.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #17

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Точно за ET5E си се получава "отма" И става доста по-бързо от вграждането на субтитрите в картината. Но наистина от вграденият плеър може да се желае много повече.
    Точно за ET5E не става "отма"! Ти си първия човек от когото чувам че е изкарал субтитри на 3D film от флашка ,т.е от вградения плеър. Имам такъв телевизор и съм опитвал какво ли не..... От флашка/HDD се разпознават srt и с 2Д филм няма никакъв проблем, но srt пуснати в 3D половината субтитри излизат в ляво, а другата половина в дясно. sub, idx не ги разпознава вградения плеър.

    Това е copy/paste от книжката на телевизора:
    ■Текстови файл със субтитри на DivX
    Формат на субтитрите - MicroDVD, SubRip, TMPlayer
    ● DivX видео файлът и текстовият файл със субтитрите се намират в същата папка, като имената на файловете
    са еднакви, но с различни разширения.
    ● Ако има повече от един текстови файл със субтитри в същата папка, те се показват в следната приоритетна
    последователност: „.srt”, „.sub”, „.txt”.
    ● За потвърждаване или смяна на текущото състояние на субтитрите по време на възпроизвеждане на DivX
    съдържание, натиснете бутона OPTION, за да се покаже менюто с опции.
    ● В зависимост от методите, използвани за създаване на файла, или състоянието на записа, е възможно да се
    показват само части от субтитрите или да не се показват никакви субтитри.
    А според теб ги прави в VobSub idx/sub

    Трябва да ги конвертираш от 2D в 3D - не отнема толкова време. Изтегли си 3D Subtitler, стартираш го и в полетата по-долу променяш следното:

    Input file (.srt) - отваряш SRT файла на субтитрите
    .....................
    .....................
    Output format - VobSub idx/sub
    ......................
    Този пост е редактиран от Pat; 11-02-13 в 15:22.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #18

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    То няма и друга марка , при която да вървят idx/sub - при ЛГ и Самсунг тръгват и се четат srt в 3Д SBS/TB , но все пак поздравления за "упътването" .

  5. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #19

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Точно за ET5E не става "отма"! Ти си първия човек от когото чувам че е изкарал субтитри на 3D film от флашка ,т.е от вградения плеър. Имам такъв телевизор и съм опитвал какво ли не..... От флашка/HDD се разпознават srt и с 2Д филм няма никакъв проблем, но srt пуснати в 3D половината субтитри излизат в ляво, а другата половина в дясно. sub, idx не ги разпознава вградения плеър.
    Защо бързаш да се заяждаш, а не прочетеш по-добре това което съм написал? Къде в моите постове прочете, че става дума за четене на субтитри от флашка? Или просто си го помисли и реши, че и аз съм имал предвид същото?
    От флашка или твърд диск на ЕТ5Е се четат само 2D субтитри и това го има писано дори по-нагоре в темата, в поста на lazarus18! Това "отма", което толкова те подразни беше за това, че се четат от раз през външен плеър, DLNA или компютър. А не е написано, защото вече го има!

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Пост номер 13

    Цитат Първоначално публикувано от Валентин Василев Виж публикацията
    Аз ги подкарах от твърд диск, ама не ми излизат както трябва- като смеся картината субтитрите започват отдясно и се прехвърля отляво. Някой ми беше казал, че трябва да се конвертират, ама то ще ми мине мерака да гледам филм 3Д. Ако някой знае къде е проблема да пише.
    Твоят отговор (пост номер14) е отговор именно на този пост.
    Човека пита как да подкара нормално субтитри от хард диск. Къде видя някой да пита или споменава DNLA, медия сървър или компютър? И къде в твоя пост (14) се казва какъв начин на възпроизвеждане имаш предвид?
    Трябва да ги конвертираш от 2D в 3D - не отнема толкова време. Изтегли си 3D Subtitler, стартираш го и в полетата по-долу променяш следното:

    Input file (.srt) - отваряш SRT файла на субтитрите
    BDSup2sub path - зареждаш BDSup2Sub.jar - намира се в директорията на програмата
    Fonttype - задаваш желаният шрифт (например Arial)
    Fontsize - размер на шрифта (обикновено 33 е добре)
    Character table - настройваш Cyrillic (1251)
    3D Type - указваш типа 3D филм - картина до картина (Side by Side) или отгоре/отдолу (Over Under)
    FrameRate - трябва да се изберат кадрите в секунда на филма - 23, 24, 25
    Language - Bulgarian (bg / bul)
    Set Forced - Forced
    Color - цвят на субтитрите, обикновено White
    Depth - дълбочина на 3D субтитрите - повечето сайтове препоръчват -3, но за мен най-комфортно се оказа +1 - експериментирай, за всеки е различно
    Vertical position - изместване нагоре и надолу на субтитрите - по подразбиране е 868
    Quality - High (slow)
    Delete PNG Files - Yes
    Output format - VobSub idx/sub
    Output size - резолюцията на филма - 720p или 1080p

    Накрая можеш да натиснеш Save settings, за да не си играеш да настройваш всичко всеки път.
    Следва бутона Check Input и ако субтитрите се появят на картината и изглеждат нормално натискаш Convert и чакаш.

    Изглежда ужасно губене на време, но всички тези настройки се правят само веднъж. Следващият път само зареждаш субтитрите, променяш ако е необходимо FrameRate и Output size и това е. Успех!





  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #21

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    И къде в твоя пост (14) се казва какъв начин на възпроизвеждане имаш предвид?
    Не се казва никъде. Защото както вече написах, по-горе в темата вече е написано, че 3D субтитрите на ET5E не вървят през вграденият плеър. И точно поради тази причина не разбрах защо се ядоса и реши, че аз говоря за вграденият плеър на телевизора.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Не съм се ядосал, но след като човека пита за вградения плеър, логично е и да му се отговаря за вградения плеър или изрично да упоменеш че не говориш за него, защото така както е написано, всеки който го прочете разбира точно това - че става въпрос за вградения плеър.

  10. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #23

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Ако някой се е подвел от това, което съм написал, моля да ме извини.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    5
    #24

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Здравейте, аз искам да попитам дали ще се получи номера с PC за тв, едни такива наподобяващи флашка с андроид ОС. Да пъхна в него флашката и така. Понеже нямам възможност да опъна кабел от компа към тв-то.
    А това с DLNA ми е малко сложно като за моите познания.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #25

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Здравейте, тъй като и аз имам същия модел, искам да попитам чете ли MKV формат през медия сървър (DLNA) или аз нещо не правя както трябва, показва ми го като неподдържан формат. А също и обикновени 2D субтитри не ги отваря. Благодаря Ви предварително.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Зависи от сървъра и настройките му.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #27

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    А от къде се правят тези настройки?

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Там където е инсталиран сървъра.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    5
    #29

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Здр, аз успях да си пусна 3д филмче със суб през DLNA с ДМС, обаче има известно насичане, като се има пред вид че гледах малко от филма само за проба и компа ми доста се товареше през това време, бучи здраво и процесора бичи на 100%, не ми харесва тази работа. Това са ми параметрите на компа:
    Процесор DualCore Intel Pentium D 945, 3400 MHz (17 x 200)
    NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
    Рам 2гб
    Все си мисля, че не толкова слаб, но и от най малкото започва да бучи и да се товари процесора, какво мога да му подобря?
    По късно пуснах да изгледам филмчето, но го изтеглих по малко GB, всичко мина гладко без никакво насичане, но компа си се товареше доста през цялото време....
    Този пост е редактиран от svedd; 23-02-13 в 23:17.

  18. Junior Member Аватара на Zerotolerance
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #30

    Отговор: Panasonic Viera и 3D субтитри

    Помисли колега за по ново поколение процесор Intel i3 или i5 с хубаво охлаждане за безшумна работа , с какво захранване си ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за дистанционно за Panasonic Viera
    От tacho във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-14, 13:53
  2. Panasonic VIERA TX-P50UT30 въпрос ???
    От Trentatre във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-02-12, 01:51
  3. Wi-Fi адаптор за телевизор Viera Panasonic
    От adgj във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-12, 00:04
  4. Panasonic Viera TX-P50G20E
    От dhtodorov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-12, 20:30
  5. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе