Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree3Одобрявам

Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #1

    Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Здравейте, моля да ми помогнете да си подкарам цифровата ефирна телевизия на телевизор PANASONIC TX-L42U10E Детайли на Panasonic VIERA TX-L42U10E LCD и Plasma телевизори който разполага съответно с тунер: (DVB-C, DVB-T,) MPEG4 закупих си и антена X-TREMER DTA-300 Аксесоари X-TREMER DTA-300 ТВ АНТЕНА - Търговска верига "Зора"
    Вид: Вътрешна ТВ антена
    Други: Диапазон - FM/VHF/UHF
    Усилване - 28 dB
    Импеданс - 75 Ома
    Захранване - от адаптер или
    5V от DVB-T тунер
    Гаранция: 24 м.
    Тегло с опаковка: 0.64 кг.


    Проблема се състои в това, че след като ги свържа ми изкарва на всички канали които намира само звук на черен екран и няма картина, а просто един надпис "няма видео"... не мога да разбера на какво може да се дължи проблема след като телевизора има / DVB-T, MPEG4/ провал съм го преди с една доста по скапана антена и ефекта беше същият, но тогава реших че може да е от антената която беше съвсем елементарна вътрешна без усилвател... Благодаря предварително на хората които могат да помогнат...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    При тунер MPEG2 има само звук , няма картина !

    Ако имаш възможност вземи един външен тунер , MPEG4 , и пробвай ! Ако стане , значи твоя ТВ няма подходящия тунер .
    Този пост е редактиран от logic; 26-09-13 в 09:21.

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #3

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Телевизора си има мпег4 и ще ти кажа как става номера на в момента съм на работа , след 17 часа като се прибера ще уточня .
    Търси нещо от рода НАЗЕМНА ЕФИРНА и картината ще излезе

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #4

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Ще съм ти много благодарен наистина ако помогнеш защото и аз съм сигурен, че разполага с MPЕG4 специално сега изрових от някъде упътването и намерих следният текст panasonic.jpg явно е някаква настройка по менютата която пропускам....

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #5

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    А как , по какъв начин търсиш ефирния сигнал - би ли споделил ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #6

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Еми превключвам телевизорът на DVB-T тунера и му давам автоматично намиране на канали съответно той си намира н-на брой канали, но като пусна някои от тях излиза само звукът, а екрана е черен с надпис НЯМА ВИДЕО ... предполагам има някоя настройка от DVB-T настройките която трябва да се промени за да имам и картина, проблема е че не знам къде да я търся и как се казва съответната функция...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #7

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Цитат Първоначално публикувано от startus Виж публикацията
    Ще съм ти много благодарен наистина ако помогнеш защото и аз съм сигурен, че разполага с MPЕG4 специално сега изрових от някъде упътването и намерих следният текст panasonic.jpg явно е някаква настройка по менютата която пропускам....
    Ако си в къщи , пробвай , не си спомням точно , но когато настройвах моя се показаха две ефирни менюта , пуснах двб-т ....само звук
    след това пуснах през другото НАЗЕМНА , ами нещо от тоя род . Давай заводски и пускай наново , страна не си спомням но трябва да беше Финландия

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Понеже и аз съм на работа ще карам по спомен.MPEG-4 е активен само за определни държави, затова трябва да видиш на гърба на телевизора има етикет, на който пишеше за кои държави е наличен.Сменяш държавата,защото сега сигурно си на Финландия/Турку и ще се покаже.
    jonov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #9

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Ако си в къщи , пробвай , не си спомням точно , но когато настройвах моя се показаха две ефирни менюта , пуснах двб-т ....само звук
    след това пуснах през другото НАЗЕМНА , ами нещо от тоя род . Давай заводски и пускай наново , страна не си спомням но трябва да беше Финландия
    И аз съм на робота, но първото нещо което ще направя като се прибера е това което казваш да пусна заводските настройки от начало и да търся споменатите от теб неща... ако някои има и по точни указания с радост ще ги чуя, че този въпрос ме мъчи от вчера и си изгубих доста време безуспешно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Понеже и аз съм на работа ще карам по спомен.MPEG-4 е активен само за определни държави, затова трябва да видиш на гърба на телевизора има етикет, на който пишеше за кои държави е наличен.Сменяш държавата,защото сега сигурно си на Финландия/Турку и ще се покаже.
    Дано наистина да има такъв етикет със списък на държавите при който MPEG-4 е активен защото в ръководството няма такъв прегледах го подробно довечера ще погледна и отзад на телевизора както казваш...

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Понеже и аз съм на работа ще карам по спомен.MPEG-4 е активен само за определни държави, затова трябва да видиш на гърба на телевизора има етикет, на който пишеше за кои държави е наличен.Сменяш държавата,защото сега сигурно си на Финландия/Турку и ще се покаже.
    Много голяма вероятност и да е така ,просто отдавна съм го настройвал и съм забравил . Знам че при първото настройване се получи същото като на колегата и после не знам какво правих та ми излезе тая опция за наземна

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    73
    #11

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    егати цифровизацията..щом младите с нет не можем да се опраим,какво остава за другите.Скоро няколко млн.сънародници ще имат телевизор с функция на радио

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #12

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Ето за модела PANASONIC TX-L42U20E - предполагам че списъка със страни е същият
    Digital Tuner Information of VIERA 2010-year Models for Europe/CIS(DVB-T/C) | Panasonic TV

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #13

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Сега погледнах да видя на коя държава съм го оставил , да ама не не мога да намеря , тя се задава първоначално а иначе е - може да няма нищо общо - настройки /настройки на дисплея / входни етикети и от там променяш двб-т Наземни .
    Сега го сменям и на двб -т но пак си работи .
    Пробвай с държавите да си поиграеш че не ми се рестартира ТВ - ще си изгубя фаворитите и тн.
    Те май можеха да се копират на карта , но в момента и карта нямам .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    33
    #14

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Колеги това е безумно чувствам се доста тъпо от случващото ми се... ще взема да се обърна към Цифровизация на ефирните телевизионни програми в България - 30 септември 2013 | Цифровизация.bg имат някакъв телефон интересно ми е какво ще се случи ако се обадя и им задам този казус...

  18. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #15

    Отговор: Проблем с цифровата ефирна телевизия и PANASONIC TX-L42U10E ...?

    Какво ще ти отговорят - да обърнеш антената нагоре - на към облаците така бяха посъветвали един от форума .
    Експериментирай , пускай различни държави , Германия ........ Телевизора си работи , имам същия само че 32 .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. цифрова ефирна телевизия с LG
    От vgst във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-13, 11:10
  2. Отговори: 7
    Последно: 23-01-12, 19:54
  3. Не мога да подкарам цифровата ефирна телевизия на ТВ с DVB-T
    От Styx_1972 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-11, 18:59
  4. цифровата ефирна DVB - Варна
    От ivanxxx във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-10, 19:22
  5. PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD
    От niggalcd във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-10, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе