Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    3
    #1

    Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Здравейте съфорумци!

    Честита Коледа!

    Имам една такава питанка, Коледата дойде и при нас, с един Panasonic TX-L47WT60E. Телевизорът използваме предимно за филми, които пускаме през WD TV Live Plus. Това което ме дразни е, че на по-бързи сцени и по светли тонове се забелязва едно леко насичане при 1080р филми, което ме дразни ужасно. Мисля си, че идва от плеъра, но до сега не бях го забелязал със старият ни телевизор, предполагам, защото не беше FullHD и от към цветово отношение, в сравнение с този беше "леле мале". Да обобщя искам да Ви попитам, дали е от WD TV Live-а, или телевизорът не е достатъчно добър за да се гледат филми с оптимално качество ?

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Пусни филм през вградения плеър и виж дали насича. Също си виж настройките на тв за опресняване на картината.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Виж в инструкцията на телевизора, поддържаните резолюции, скорост и формати - после ги сравни с тези зададени в менюто на WD TV Live Plus.
    възможно е да има някакво разминаване и от там да идва насичането.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Настройката за генериране на допълнителни кадри ако е включена, филма примерно е 23,96fps, а плеъра подава подава 50i, 60i, 25p, 30р..... тогава се получава подобно насичане. - губи синхронизация.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Благодаря на всички за отговорите. Насичането си остава, така, че предполагам няма какво да се направи друго по въпроса. Поръчах си новият Popcornhour A-410 и се надявам да има повече опции с които да се оправи проблема.

    Имам една друга питанка, на която се надявам да намеря отговор тук. Не използвам вградените колони на телевизора, тъй като звукът не ме удовлетворява. Имам един стар усилвател NAD 3020, който няма дистанционно. Изкарвам звука от изхода за слушалки, или от SPDIF и с чинчове вкарвам в усилвателя. До тук добре, но усилването става по адски тъп за мен начин, всеки път трябва да вляза в MEDNU -> Sound -> Headphones Volume, като през цялото време и вградените колони на телевизора също работят, поправете ме ако греша, но си мисля че би трябвало да се мютнат колоните и когато се усилва нивото на звука, да усилва колоните през усилвателя.
    Надявам се да съм успял да задам въпроса си, по разбираем начин и да получа отговор, който ще е различен от " Смени си усилвателя"

    Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #6

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Прочете ли си инструкцията за VIERA LINK ? :rolleyes:
    Оптичен кабел + HDMI връзка....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Цитат Първоначално публикувано от Petar Karadjinov
    Привет,
    ще бъда много благодарен, ако можеш да ми дадеш някой жокер, какво искаш да кажеш, че хич не съм запознат с тази Viera Link, а и като го избера от програмите ми дава, че е невалидно.

    Благодаря много.
    Направил си една фундаментална грешка, а именно изкарваш звук от изхода за слушалки.
    За тази цел се използва оптичен кабел или HDMI кабел (през HDMI ARC) свързан към външен усилвател(ресивър) със съответните входове.
    Функцията VIERA LINK е всъщност HDMI CEC протокол за контрол на свързани през HDMI кабел устройства (поддържащи този протокол).

    За целта трябва да смениш този NAD с нов ресивър и да направиш описаната по-горе връзка. После влизаш в менюто на ТВ и активираш Viera Link,същото правиш и в менюто на ресивъра. По този начин, с помоща на дистанционното на телевизора ще може да контролираш усилватгеля, както и обратното с помоща на дистанционното на ресивъра ще контролираш повечето функции на телевизора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Искам да попитам колегата Petar Karadjinov как се представя телевизора ,че съм се загледал и аз в него.Най вече как се представя като картина.На кабелна ли си или на сателитен оператор или IP телевизия?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Цитат Първоначално публикувано от kokicha Виж публикацията
    Искам да попитам колегата Petar Karadjinov как се представя телевизора ,че съм се загледал и аз в него.Най вече как се представя като картина.На кабелна ли си или на сателитен оператор или IP телевизия?
    Здравей колега,

    Предварително се извинявам за бавният отговор, но нямах възможност да пиша по-рано. В отговора на въпроса ти, мога да кажа, че съм адски доволен от телевизора след месец ползване и мога горещо да го препоръчам, но без ангажименти

    Поздрави.

  12. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #10

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Да попитам в темата на колегата. Телевизора се представя отлично при мен, но от тази сутрин на лед подсветката отдолу премигва единият светодиод от време на време. Някой има ли такъв проблем, съмнява ме кофти спойка на диода ....

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #11

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Здравей,
    аз имам същият телевизор, от декември 2013г. Засега няма проблем при мен. Телевизора е на около 7500 часа работа. Подсветката на този модел е разделена на зони, вероятно гасне цяла зона. Може да е спойка, едва ли, но не е за изключване, разбира се. Или някой от светодиодите прави проблем или контролера на зоната.

    Не е ли в гаранция още, по това време бяха с промоционална 5-годишна гаранция? Ако е гаранционен - не го мисли - обаждай се на сервиза.
    На колко часа работа е телевизора, да видя аз кога да очаквам изненади

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Какви зони? Горе и долу има по една лента с диоди - псевдо локално затъмняване.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #13

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Това, че са две ленти долу и горе не означава, че светодиодите не могат да се управляват независимо поблоково. Пък и който го е гледал модела, сигурно е забелязал, че се затъмняват различни участъци от дисплея независимо.

    Цитат "WT60 Back Light Scanning (8 block local diming)"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Panasonic TX-L47WT60E - Питанка

    Нищо не затъмняване по зони...софтуерна игра с контраста. Нищо общо с локално затъмняване.

  18. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #15
    Колеги имам проблем с телевизора. Тази сутрин го включвам и какво да видя - вертикални зелени черти в черните цветове на картината. През hdmi, dvb-t и приложението Fusion резултата е същият. Къде може да е проблема?
    Изключих го за 10 минути, защото ми се струваше, че с времето на работа проблема се изостряше. Сега го включих пак и няма проблем за 5 минути работа, но не знам дали няма да се появи проблема пак. Ще се отваря да се почисти май като за начало....
    Този пост е редактиран от adrian_dimitrov; 24-03-17 в 12:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Регистър питанка.
    От jof4o във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 06-08-06, 14:23
  2. Питанка
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-05, 00:19
  3. Питанка за вирус
    От zdoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-05, 19:14
  4. Питанка?!
    От Tai-Pan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-08-04, 13:29
  5. питанка
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 08-04-03, 02:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе