Резултати от 1 до 8 от общо 8

"Изпаряване" на част от запомнените канали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #1

    "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Интересен проблем с телевизор Panasonic VIERA TX-L32C2EA

    След сканиране намира и запомня 214 канала на цифрова кабелна ,както и трябва.
    Още на другия ден някои са се "изпарили" и са останали например 198 канала.
    Има КА модул с декодираща карта, но от кабелния оператор ми казват, че не може да е от там проблема.
    Откъде е според Вас.

    Благодаря Ви за отговора!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Виж дали има опция за автоматично обновяване списъка с канали и я изключи .

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Проблема е че докато актуализира автоматично списъка с програми вечерта - провайдъра прави профилактика или някои от програмите спират временно излъчване. Съответно телевизора като сканира не ги открива и ги изтрива от списъка.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Проблема е, че никъде в менюто не намирам опция за автоматично актуализиране.
    Все пак съм магистър по компютърна техника и не съм съвсем неграмотен.
    Има опция за ново служебно съобщение - и при вкл. и при изкл. си изчезват някои канали.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #5

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Слаб ти е сигнала на някои пакети. Провери дали при теб не е проблема с връзки на кабелите, ако не е викай от кабелната техници да засилят сигнала. Провери силата и качеството на сигнала. Като търсиш отново и отново каналите при слаб сигнал не ги открива. Веднъж като ги намериш изключи автоматичната актуализация и няма как да се загубят.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #6

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Не знам, дали серията C2 е производство на Панасоник или на някой под-изпълнител...поради това може да има и разлика в менюто.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    България
    Мнения
    71
    #7

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Слаб ти е сигнала на някои пакети. Провери дали при теб не е проблема с връзки на кабелите, ако не е викай от кабелната техници да засилят сигнала. Провери силата и качеството на сигнала. Като търсиш отново и отново каналите при слаб сигнал не ги открива. Веднъж като ги намериш изключи автоматичната актуализация и няма как да се загубят.
    Абсолютно вярно според мен. Иначе опцията за автоматично актуализиране не е проблем. Настройки- DVB-C меню настройки-ново служебно съобщение. Това ти е за актуализирането на каналите, като служи да те извести, че има нови канали и дали желаеш да си актуализираш списъка. Тв сам никога няма да направи актуализация, ако ти не я пожелаеш.
    От тук можеш да видиш каква настройка е зададена. Моята е зададена за 2 часа и не съм имала проблем.
    Meню -> Hacтpoйĸи -> Cиcтeмнo мeню -> Cиcтeмнa aĸтyaлизaция -> Aвт. тъpceнe в peжим гoтoвнocт -> 2:00 -> OK


    Не съм съгласна с мнението на Христослав.
    "Πpoблeмa e чe дoĸaтo aĸтyaлизиpa aвтoмaтичнo cпиcъĸa c пpoгpaми вeчepтa - пpoвaйдъpa пpaви пpoфилaĸтиĸa или няĸoи oт пpoгpaмитe cпиpaт вpeмeннo излъчвaнe. Cъoтвeтнo тeлeвизopa ĸaтo cĸaниpa нe ги oтĸpивa и ги изтpивa oт cпиcъĸa."

    Телевизорът няма сам да сканира каналите, а и едва ли операторите всяка нощ ще правят профилактики. А и дори да правеха, това означава, че всички хора с включена актуализация ще имат проблем.
    Този пост е редактиран от bubynka; 16-07-15 в 19:30.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: "Изпаряване" на част от запомнените канали

    Явно това ще е проблема - слаб сигнал на някои пакети.
    Беше настроен на актуализация след един час.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Проблем с редактор на канали "samschanneledit"
    От plamen101 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-12, 09:26
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-03-12, 17:34
  4. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе