Резултати от 1 до 5 от общо 5

Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #1

    Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

    Здравейте,
    попадна ми едно такова ТВ, което, ако поправя, ще ползвам за схеми и прочие. Проблемът е, че в лявата половина на екрана има трептене. В началото ми се струваше, че наистина е само трептене, но като се загледах и смених няколко канала, отдолу под основното изображение се вижда второ такова, но не от текущият канал / картина. Изображението е, все едно има постоянно натиснат Source бутон. Направил съм кратко клипче за по-добро обяснение на проблема: https://www.youtube.com/watch?v=gAemiBcepXw
    Основната платка е TNP8EA102 9. Из нета не намерих кой знае колко информация, а относно този проблем - никаква. Същата платка се ползва и за 32" модел.
    Помислих, че може да е от 'процесора' - свалих го, реболнах го и го запоих отново. Проблемът остава. Занимавам се с ремонт на лаптопи и дънни платки, нямам претенции, че разбирам от ремонт на телевизори.
    Ако някой е срещал подобен проблем, моля да сподели как го е отстранил. Ако проблемът е в матрицата, няма смисъл от ремонт. Ако проблемът е в платката, не бих го карал на сервиз, имайки предвид цената и (около 60 лева) и размерите на тв-то. Ще си поръчам платка и ще я сменя, ако се наложи.
    Благодарско предварително,
    спорна седмица.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

    Това изображение изчезва ли с натискането на някой от бутоните Input (TV, AV) в горната дясна част на дистанционното?
    На видеото не се вижда ясно дали трептящият "призрачен" образ е само в лявата част на картината или покрива центъра на екрана. В смисъл, вижда се целият прозорец със съобщението или само половината...
    На 98% съм сигурен, че проблема е в Main Board.
    Не виждам проблем с лявата част на екрана, което би насочило към проблем с T-con борда.

    П.С.
    Провери дали няма засъхнали кондензатори...

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

    Привет,
    проблемът е точно с лявата половина на екрана. На клипчето тв-то е завъртяно на 90 градуса.
    Трептящият образ е само до средата на екрана /точно до средата/, все едно е пуснат Picture in Picture, в дясната част няма подобен проблем или трептене
    Като натисна сорс бутона, сорсът се променя, но изображението отдолу остава.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #4

    Отговор: Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

    Не съм техник - държа да го подчертая. Такъв проблем виждам за първи път и съм объркан.
    Според мен проблема е в Main Board, но е добре да се консултираш с техник.

    Самата платка се сменя лесно - 6 винтчета и всички връзки са с куплунги
    https://www.ksp-electronics.com/bg/p...-9a-txn-a10pcd
    не знам само дали след подмяната не са нужни някакви допълнителни настройки в сервизното меню
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-05-17 в 20:01.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Двойно изображение при Panasonic Viera TX-L37U10E /board TNP8EA102 9/

    Привет, благодаря, че се включихте, Да, платката съм я свалил вече, всичко изглежда наред, вероятно някой контролер сдава багажа.
    Платката е по-евтина от чужбинско
    Ще видим дали още някой ще се включи, така или иначе след вторник ще поръчам платката.
    Хубава вечер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Viera и 3D субтитри
    От sp1der80 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 28-09-19, 13:44
  2. Panasonic VIERA TX-P50UT30 въпрос ???
    От Trentatre във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 29-02-12, 01:51
  3. Wi-Fi адаптор за телевизор Viera Panasonic
    От adgj във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-12, 00:04
  4. Panasonic Viera TX-P50G20E
    От dhtodorov във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-12, 20:30
  5. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 22:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе