Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #1

    Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

    Здравейте.
    Моля за мнение относно следния проблем.
    Имам гореспоменатия модел телевизор. След близо година работа започна в задната част точно където влиза захранващия кабел да се чува едно пукане в моментите в които сменя картината от светла към тъмна.
    Примерно при превключване на каналите при няколко секундното затъмняване препуква, когато е работил и го изключа също препуква. Въобще препукването го има всеки път когато от светла картината минава към тъмна. Първоначално мислех, че е нещо от корпуса, но с времето ми направи впечатление, че го има само в описаните случаи и се чува отзад, където влиза захр. кабел.

    Тъй като е все още гаранционен ми предлагат да го опаковам и пратя с куриер до София, където имало оторизиран сервиз на марката само там.

    Интересуваме дали някой е имал подобен проблем и евентуално на какво би могло да се дължи той.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 19-06-18 в 18:45.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #2

    Отговор: Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

    Пробва ли да извадиш и вкараш захранващия кабел, да не контактува нестабилно и да иска наместване?

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #3

    Отговор: Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

    Не е от кабела, заменил съм го с друг. Според мен мястото откъде се чува пукането и влиза ел кабела е захранващия блок, понеже се нагрява при продължителна работа. Щом никой не може да даде компетентно мнение, явно ще търся сервиза.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #4

    Отговор: Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

    Явно пука някакъв елемент от захранващият блок (Power board) и пукането е свързано с яркостта на картината/подсветката - тоест с натоварването на блока.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #5

    Отговор: Проблем с Panasonic 40DS630 - странно пукане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Явно пука някакъв елемент от захранващият блок (Power board) и пукането е свързано с яркостта на картината/подсветката - тоест с натоварването на блока.
    И аз имам подобно предположение. Проблема обаче е, как да го предам за ремонт след като от вносителя на Панасоник ми казаха, че сервиза им е само в София а аз съм на едни 150км от столицата. Не ми се иска да пращам с куриер понеже имам горчив опит с изпращането на техника. Ще търся някой кадърен майстор в моя град пък било то и срещу заплащане да ми реши проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пукане от радиатор
    От ДжинФис във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 01-12-17, 07:22
  2. Странно пукане от Fuji
    От sasho1bs във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 19-11-16, 22:45
  3. Странно пукане в хладилник ZANUSI
    От didi593 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 14
    Последно: 30-04-11, 23:19
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 19-01-08, 00:08
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-12-07, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе